Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mért van az, hogy mikor...

Mért van az, hogy mikor csinálom a napi dolgaimat, olyan mintha lélekben nem lennék "itt"?

Figyelt kérdés

pl. az előbb el akartam menteni egy telefonszámot, és véletlenül sms-t írtam, és mikor elküldtem akkor eszméltem rá, hogy mit csinálok.

A fejemben is úgy érzem, hogy feszültség van...

Nyugtalan vagyok, és olyan üres...

Mi lehet ez?


2010. febr. 4. 14:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én ugyan így vagyok vele.Berakom a sütőbe a koszos zoknit,stb.Vizsgaidőszak volt:)
2010. febr. 4. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
nálam is most lett vége a vizsgaidőszaknak, de komolyan úgy érzem elkattant valami, vagy kezd...
2010. febr. 4. 14:34
 3/11 anonim ***** válasza:
Egyébként kis rendszeresség bevezetésével javul a helyzet,kb hasonló időben kelj fel,legyen "terved"a napokra,mozdulj ki többet,de úgyis suli van mindjárt,lehet bejárni:P
2010. febr. 4. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Azért érzed, mert nem vagy "itt". Lehet, hogy olyasmivel töltöd a napjaidat, ami szíved mélyén nem igazán érdekel. Talán változtatnod kell, mert belefásultál a hétköznapokba és már észre sem veszed.

Gondold át mikor csináltál utoljára valami olyat, ami igazán érdekelt és élvezetes volt! Akkor biztos "itt" voltál!

2010. febr. 4. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
mert csupa baromságot muszáj csinálnod amire e lelked mélyén egyáltalán nem vágysz... én a suliban vagyok ilyen, fizikailag ott vagyok, lélekben meg mindig máshol xd
2010. febr. 8. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Ez most kicsit ijesztő!

Elővettem egy csomag abonettet, hogy egyek belőle, és az utolsó szeletbe bele volt harapva. Megkérdeztem itthon, hogy ki harapott bele, senki. Tehát csak én lehettem, de nem emlékszem rá egyáltalán!!!

Korábban mindig emlékeztem MINDENRE. És nem rakok vissza félig megevett dolgot...

Mi lehet ez?

2010. febr. 18. 22:24
 7/11 anonim ***** válasza:

Namost szerintem azt kéne megnézned hogy amikor nem "itt" vagy akkor hol? Miken gondolkozol? Mi nyomaszt esetleg? Mit nem tudsz kiverni a fejedből? Mi miatt kell az agyadnak folyamatosan "készenlétben pörögnie"?

Avagy lehet hogy egyszerűen túlterhelt vagy sokmindent kell egyszerre csinálni. Mindenre gondolni stb.


Amúgy olyan nekem is szokott lenni h előveszem a telefont csinálok rajta valamit aztán elteszem. 2 perc után leesik h csak az időt akartam megnézni:D

Nálam azért van mert sokszor van h rohanok mint egy őrült és azt se tudom már h melyik feladatomra koncentráljak.

2010. febr. 19. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Sajnos nincs jó hirem.


így kezdődött a fiamnál:a diagnózis:skizofrénia.

2010. febr. 19. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Eszembe jutott nekem is skizofrénia. Jelenleg még "csak" depressziónál tartok...remélhetőleg.

És milyen tünetei voltak/vannak a fiadnak?


Amúgy leginkább olyan érzés, hogy nem vagyok sehol. De akárhogy próbálok visszaemlékezni, hogy mikor haraptam bele abba a cuccba, nem találom a fejemben. És nem csak egy harapás. De nem emlékszem egyáltalán. Nyár óta érzem, hogy vmi romlik el a fejemben...de ez már nagyon furcsa...és nyugtalanító.

2010. febr. 19. 12:17
 10/11 anonim ***** válasza:

nem leszel skizofrén!

egyszerűen csak annyira mélyen eltemetted saját magad, az érzéseidet, vágyaidat, hogy már azt sem tudod, hogy ki vagy.

A másoknak megfelelés, a szerepek játszása az életben nem maradt büntetlenül.

Itt az idő megismerni magadat, egy jó terapeuta segíthet, ha gondolod írj emailt.

2010. febr. 19. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!