Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan hoznátok ezt össze...

Hogyan hoznátok ezt össze lélekben?

Figyelt kérdés

Nem akarok hosszan írni, arra gondolok mint amikor valaki már sokat focizott, és ismeri hogy ki hogyan cselez és mire képes, na ugyanezt értem csak az életre.

Szóval az lenne a kérdésem, hogy hogyan hozzam össze az egyfajta élet tapasztalatomat, a fiatalabb korosztályok naivitásával, és tapasztalatlanságával? Pl: ha gyerekem lesz valaha, és lezajlódnak nála ugyanazok a korszakok mint mindenkinél.

Én 85% ban a valóságban élek, (ezt úgy értem hogy nem érdekel a média agymosása stb, és javarészt az engem közvetlenül érintő dolgokkal foglalkozok) és van bennem egy kis szkepticizmus is ami a tapasztalataim alakítottak ki, az élet bármely területén.

Szóval mondhatni azt is, hogy rövid idő alatt értem, hogy mi van a dolgok mögött valójában.

És gyakran már idegesít a sok infantilis kretén, de néha már az emberek is. Egyre inkább kezd megerősödni bennem az a tudat, hogy az ember egy ostoba és sokszor gonosz faj, hiába áll a tápláléklánc csúcsán.


Van még valaki, aki hasonlóan látja a dolgokat?


28 F


2010. szept. 1. 09:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Szerintem az a baj veled, hogy beképzelt vagy és egy kicsit önző.

Szerinted te úgy születtél, hogy mindent tudsz?

Ilyen hozzáállással ne is legyen gyereked, mert nem fogod soha megérteni.

Elég hülyén állsz a dolgokhoz szerintem. Fura vagy.


"Van még valaki, aki hasonlóan látja a dolgokat?"

Én szerencsére tuti nem, én szeretem az életet, elégedett vagyok és elfogadom a többi embert a hülyeségükkel együtt, mert én sem vagyok tökéletes.

2010. szept. 1. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
Pont tegnap beszélgettünk erről a férjemmel. Minket is becsületre neveltek és nem az életre. Apósom mindig azt mondja, hogy lehet, hogy gazdagok nem leszünk, de boldogan és tiszta szívvel hajthatjuk álomra a fejünket:-) Mi sokszor rájöttünk már, hogy nem szeretnénk gazdagok lenni. A pénz csak átformál, és általában nem jó irányba. Késöbb folytatom az eszme cserét, de most felkelt a fiam:-)
2010. szept. 1. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:

Na szóval, folytatnám. Az, hogy átlátja az ember a dolgokat nevelés kérdése, minket is úgy neveltek, hogy lássunk át a rózsaszín fátylon, és nézzük a realitást. Az én kisfiam, nem nézhet tv-t(ritkán mesét, azt is dvd-ről), mert szerintem a mai mesék romboló hatásúak,folyton kiabálnak és sikongatnak. Hiányzik az egyházi, erkölcsös nevelés is. Csoda, hogy a gyerekek ölni akarnak, amikor állandóan gyilkosság megy a tv-ben? Jó, hogy karikázzák, de láttam már olyan családot, akinek a program a sorozat nézés volt(szánalmas)

Azzal viszont nem értek egyet, hogy az emberek mind rosszak, mindenki jónak születik és ha lesz körülötted kisgyerek erre Te is rájössz. Ha felszállok buszra mindenki mosolyog, és rögtön átadják a helyet:-)

2010. szept. 1. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Félreértettetek..


Épp ezt akartam elkerülni, hogy okoskodónak vagy beképzeltnek tűnjek!

De attól a tények még tények maradnak, sok melóhely, iskola, cég, vagy pl az állam is rengeteg fiatal naívságára épít, és használja ki őket.


Pl felhozok egy konkrét példát, de akár az oldalon is vanak ilyenek.


Nemrég egy 20 év körüli srácon próbáltunk segíteni a párunkkal, akit az anyja csak kihasznált, és emiatt már tiszta lelkisérült meg depressziós volt.


Mi adtunk neki ingyen szállást, és 3 napon belül szereztünk neki melóhelyet is ami azért nem kis dolog a mai lehetőségek között egy sima érettségivel ami neki volt.


Erre a srác, tökre bekényelmesedett és elvárta volna hogy szószerint eltartsuk, meg elvigyük a seggét mindenhova, aztán amikor mondtuk neki, hogy azért segítünk, hogy elkezdj önállósodni és nem a pótszüleid akarunk lenni, akkor megsértődött és vmi mondvacsinált ürüggyel hazahúzott..


Pl A páromat már a végén arra is megkérte, hogy segítsen neki barátnőt találni, de közben meg még laknia sem volt hol a srácnak, mert mi már közöltük az elején hogy max 3-4 hónapra fogadjuk be amíg összeszedi az albérletre való kis tőkéjét, és cserébe nem kérünk semmit.

Hát ahhoz képest kb 2 hétig bírta.


Elkezdte ugyanazokat a hülye köröket lefutni nálunk is mint eddig az életében, pedig a lehetőség a kezében volt, hogy továbblépjen!


Szóval erről lenne szó, mellesleg még csomó eset van ami hasonló.

Erre értem az emberi ostobaságot, a kihasználókra meg a gonoszságot.


Szóval ezt hogyan hoznátok össze egy gyereknek, hogy megértse, és elfogadja, alkalmazza, és ne csak legyintsen és mondja azt hogy áhh hülyeség ez nem úgy van stb,

Meg hogy ne képzelje azt hogy a világ úgy működik mint a tv filmekben.

2010. szept. 1. 10:38
 5/13 A kérdező kommentje:

"elfogadom a többi embert a hülyeségükkel együtt, mert én sem vagyok tökéletes"


Nah ez is pl egy olyan üres magadra szedett frázis, amit csak mondasz, de közben ha szitu van te is ugyanúgy kiakadsz meg kiborulsz stb mert ez lenne a normális reakció mindenkinél.


Ehelyett te frázisokat kántálva próbálod azt mutatni, hogy te más vagy, holott nem vagy az!!

2010. szept. 1. 10:57
 6/13 A kérdező kommentje:

Vagy ha esetleg valóban így is teszel annak is van egy határa, mert van.


És ennek a határai pont akkorák mint az álarc ami mögé bújsz, csak vannak akik nem hordanak álarcot.

2010. szept. 1. 10:59
 7/13 anonim válasza:
Sok ilyen példa van, amit Te is írtál.- Sajnos az emberek lusták is, lehet, hogy ennek a fiatal embernek is kényelmesebb volt, nem dolgozni és várni a sült galambot. Több ismerősöm is van, aki ilyen. Az egyik barátnőm 33 éves otthon lakik, és még életébe nem dolgozott, amikor mondtam neki, hogy segítek közölte, hogy Ő beteg és nem dolgozhat(szerintem 100 évesen is a szülei tartják majd). Minket is irigyelnek, mert fiatalok vagyunk(29-30), és van lakásunk, autónk, családunk. Azt már nem látják, hogy ezért mi megdolgoztunk, és nem hullott az ölünkbe. Egyébként ezzel már foglalkoznak a pszichológusok is, tehát azzal a jelenséggel, hogy kitolódott a munka, a család vállalás.
2010. szept. 1. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
9.55 voltam:-)
2010. szept. 1. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

A gyerekvállalás meggondolandó dolog, úgy gondolom. Még csak 18 éves vagyok, de ért már annyi pofon az életben, hogy én úgy döntöttem, nem szülök bele ebbe az öncentrikus, anyagias, modern - mégis sok téren primitív - világba egy gyereket. Önző dolog volna. :)


"...mégis csak arra fogsz gondolni gyáván:

ez a sok szépség mind mire való?

mégis csak arra fogsz gondolni árván:

minek a selymes víz, a tarka márvány?

minek az est, e szárnyas takaró?

miért a dombok és miért a lombok

s a tenger, melybe nem vet magvető?

minek az árok, minek az apályok

s a felhők, e bús Danaida-lányok

s a nap, ez égő szizifuszi kő?

miért az emlékek, miért a múltak?

miért a lámpák és miért a holdak?

miért a végét nem lelő idő?

vagy vedd példának a piciny füszálat:

miért nő a fü, hogyha majd leszárad?

miért szárad le, hogyha újra nő?"

2010. szept. 1. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Meg kell tanulni küzdeni és győzni, vagy mindenről lecsúszol az életben, a gyerekről is..


A Világ mindig is ilyen volt, vagy még ennél is rosszabb..



Aki mer, az nyer!

2010. szept. 1. 18:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!