Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Aki szerint hatástalan a...

Aki szerint hatástalan a COVID oltás, az mit gondol, hogyan védjük magunkat?

Figyelt kérdés
Krónikus betegségekkel, különböző autoimmun betegségekkel, különféle élethelyzetekben stb.
2022. febr. 10. 11:26
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 81/87 anonim ***** válasza:
13%

79. Vannak konkrét információid arról, hogy sok ilyen súlyos eset van, akár ismerősi körben, aki azóta is szenved emiatt? Tényleg érdekel. Elsősorban nem az, ami az oltási utáni pár napban állt fent, hanem ami gyógyíthattlan betegséget okozott.



"Illetve mivel már az n-edik variánsnál tartunk, ezek végképp körberöhögik az oltásokat (delta, omicron), de még mindig az eredetit osztogatják"

Erre van magyarázat, az oltások működési mechanizumsában rejlik.


"A hatásosság tekintetében meg lehet rajzolni akármilyen grafikont, adatokkal feltölteni meg esettanulmányokat írni, attól még nem fogja igazolni a hatásosságot. Mivel nincs összhangban a valósággal. Nem is lehet bebizonyítani, hogy hatásos lenne, mert nem tudhatni, hogy ki, hogyan reagált volna oltás nélkül a covidra. Asszociálni lehet rá de az meg lutri."

Erre is van adat. Vannak összehasonlítások különböző átoltottságú országokban a különböző vírusok terjedésére, és a halálozásokra vonatkozóan. Arról is, hányan kerültek súlyos állapotba oltottan, és hányan oltatlanul.

Igen, itt azzal szoktak jönni, hogy több oltott kerül kórházba, mint oltatlan. Tegyük fel, hogy 90% oltott van, és 10% oltatlan 1 millió lakosra. Ha a kórházban kezelnek 1000 embert és a 60% oltott, az azt jelenti, oltottan 600/900000=0,067% eséllyel kerültek be, oltatlanul pedig 400/100000=0,4%, tehát 6-szor annyian. Az arányokat is nézni kell.



"de ez eddig is igaz volt, mert antitest mérést csak saját költségen tudsz csináltatni, még állami támogatás sincs kvázi rá, így ha magadtól, saját pénzen nem csináltatsz, akár 5 oltást is kaphatsz, lehet sosem alakul ki védettség, így csak hamis biztonságérzetet ad"

Igen, ebben igazad van, az ingyenes antitest mérést mindenki számára lehetővé kellene tenni, mert az számít, mennyire vagy védett, nem pedig, hogy hány oltással érted azt el. A kormány döntései sose tisztán szakmai alapokon történnek (sokszor inkább nem, mint igen).


"Ha valóban az emberi élet számított volna, akkor keresnek hamarabb megoldást arra, hogyha elkapod a vírust, akkor javuljanak az esélyeid a túlélésre (ha súlyos az eset)"

Valóban, abban is lehet igazság, hogy a gyártók a kapacitásokat az oltások fejlesztésébe ölték, és kevesebb pénz jutott a gyógyszerek fejlesztésére, de most már úgy néz ki lesz hatásos gyógyszer is.

2022. febr. 13. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/87 anonim ***** válasza:
84%

Egyébként az omikron úgy néz ki, enyhébb, főként felső légúti tüneteket okoz, másrészt inkább a T sejtes immunitás hat rá, közben pedig jönnek a gyógyszerek is.

Ha nem jönnek új, súlyosabb tüneteket okozó variánsok, és így, vagy úgy mindenki oltással, vagy vírusfertőzéssel immunitást szerez, és szerencsénk van, akkor elképzelhető, hogy ez a vita okafogyottá válik idővel az oltásokról és lecseng ez az egész. Lehetséges, hogy elég lesz a veszélyeztetett csoportokat évente újraoltani. Ez lenne a szerencsés kimenetel.


Ez azonban nem változtat azon, hogy amikor érdemes lett volna, akkor se volt konszenzus. Ebben hibás többek közt a WHO komminukációja, a kormányok hiteltelensége és elégtelen kommunikációja (főleg itthon), a rengeteg álhírgyártó, a saját vitaminjukat eladni vágyó vagy politikai pályára készülő orvosok, akik félrevezették az embereket, és az oktatás minősége.

2022. febr. 13. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/87 anonim ***** válasza:
83%

" Ha a kórházban kezelnek 1000 embert és a 60% oltott, az azt jelenti, oltottan 600/900000=0,067% eséllyel kerültek be, oltatlanul pedig 400/100000=0,4%, tehát 6-szor annyian. Az arányokat is nézni kell."


Kell nézni az arányokat, de ez az arány akkor is túlzottan magas, amiből következik az elégtelen hatásosság. Mindamellett az oltottak nagy része, főleg a 12-30(-40) év közöttiek javarészének a covid oltatlanul sem okozott volna feltételezhetően bármi nagyobb gondot. Persze ez is csak feltételezés de a tapasztalat ezt mutatja. Viszont nekik más kötelezettség, vagy a zsarolás eszközéül használt "oltási" kártya (nem védettségi, mert az oltottság megléte önmagában nem azonosítható a védettséggel) miatt kellett az oltás.


Alapvető gond a zsarolás, világszinten. Aki akar, oltassa be magát. Ne értem, ne a nagymamájáért, ne a szomszéd Pista bácsiért, hanem saját maga miatt.


Azt látjuk, hogy a beharangozásokkal ellentétben az oltás semmilyen módon nem vetett véget a járványnak, ellenben akármennyire is nem tetszik és látszólag a biológiának ellentmond, de a mutációk gyorsulását is mintha elősegítették volna. Egyetlen szerencse, ha a covid "megszelídül" vagy mint a hiresztelések szerint Japánban, úgy mutálódik, hogy önmagát "kipusztítja".



"Ez azonban nem változtat azon, hogy amikor érdemes lett volna, akkor se volt konszenzus. Ebben hibás többek közt a WHO komminukációja, a kormányok hiteltelensége és elégtelen kommunikációja (főleg itthon), a rengeteg álhírgyártó, a saját vitaminjukat eladni vágyó vagy politikai pályára készülő orvosok, akik félrevezették az embereket, és az oktatás minősége."


Ebben egyetértek, viszont a félrevezetés minden irányból jött. Az orvosok kvázi már csak azt közölték, amit mondtak nekik. Akik meg "oltásellenesként" híresültek el, nyilván azoknak is meg volt a saját érdekük.

Az oktatás minőségét én nem szeretem, hogy ráhúzzák az oltás témára. Itt arra akarnak kilyukadni mindig, akik felhozzák, hogy a "buta" (és ez idézőjelesen, mert definiálni kellene a buta ember fogalmát) emberek nagy része nem oltat. Pedig a butának tituláltak nagy része pont, hogy oltat, sokszor politikai okok végett (annyira hisznek a felsőbb vezetésnek, hogy nem kételkednek szavukban). Persze itt is mondhatjuk, hogy lehet arányokat nézni, de akkor ki számít butának és miért? (iskolai végzettség lehetne mérőszám de az sem állja meg helyét)


Egyébként meddő vita, kell az oltáshoz bizalom is. Az elején sem alapozták meg, az oltások sem hozták meg a beharangozott ígéreteket, sőt...így számomra és sokak számára értelmetlenné vált még annak a kérdésnek a felmerülése is, hogy oltassunk-e.



"Vannak konkrét információid arról, hogy sok ilyen súlyos eset van, akár ismerősi körben, aki azóta is szenved emiatt? Tényleg érdekel. Elsősorban nem az, ami az oltási utáni pár napban állt fent, hanem ami gyógyíthattlan betegséget okozott."

Az, hogy gyógyíthatatlan, elég meredek megfogalmazás, elképzelhető, hogy 1-2 éven belül a rák is hatékonyan gyógyítható lesz.

Viszont sok, főleg nőnemű ismerősnek lett problémája. Főképp menstruációs ciklus, hormonháztartásbeli problémák. Egy részüknek hónapok kellettek, mire "rendbejöttek", nőgyógyász csak kezét tárta szét, hogy ez van.

Másoknak magas vérnyomás/pulzus alakult ki, már az első mRNS oltás után. Azóta is fennmaradt, bétablokkolóval él az egyén. Biztosan tök jó dolog...Volt aki meghalt rövidesen az oltás után de azért mindent nem lehet az oltásra sem fogni. Mellékhatások tekintetében is azért szkeptikus vagyok, nem hiszek el mindent, mindenkinek. Úgyhogy nyilván így a szitán sok ilyen kiszűrődik.


Egyébként az első olyan ember vagy, akivel normálisan lehet beszélgetni úgy, hogy van véleménye, próbál érvelni és megfelelő hangnemben kommunikál még akkor is, ha az oltásról kialakult véleményünk merőben eltér. Köszönöm.

2022. febr. 13. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/87 anonim ***** válasza:
13%

Én sajnos többet is ismerek, aki fiatalon érintve volt, vagy viszonylag fiatalon (50 alatt) bele is halt, szóval ez nem teljesen igaz.

A hatékonyság terén csak random számokat mondtam, de az 5-6-szoros (80-90%)-os hatékonyság kb reális. Nyilván az lenne a legjobb, ha 100% lenne. Valóban elhangzottak ilyenek, főleg itthon politikusok és állandóan szereplő szakértők részéről. Ez tényleg tényeket nélkülöző propaganda volt, kár volt ilyet állítani.


Oktatás terén inkább annak lenne értelme, ha elmagyaráznák, hogy működnek az oltások, adnának valami alapot már az iskolákban.


"mutációk gyorsulását is mintha elősegítették volna"

Ez pont nem így van. Valójában az omikron kivételével az összes lényegesebb variáns még az oltások elterjedése előtt jelent meg.

Az omikron előtti utolsó lényeges variáns, a delta még 2020 végén jelent meg, oltási program beindulása előtt.

Az oltások nem növelik a mutációk létrejöttét, pont inkább csökkentik. Minél tovább hordozza valaki a vírust, annál nagyobb eséllyel jön létre mutáció, az oltások pedig pont ezt az időt rövidítik le.

2022. febr. 14. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/87 anonim ***** válasza:
100%

"Oktatás terén inkább annak lenne értelme, ha elmagyaráznák, hogy működnek az oltások, adnának valami alapot már az iskolákban."


Igen, de ezt a tudást fel lehet a mai világban már kapni bárhonnan, ha valaki nagyon érdekel. A többiséget nem. A lényegi része az, hogy megvéd-e az oltás a megbetegedéstől (sokan ezt várják), de legalább a súlyos lefolyástól (nem lesz maradandó károsodás/nem halsz bele). És a másik része, hogy mennyire biztonságos. Ezekből állít össze mindenki egy-egy kritériumot, mérlegelve a betegség súlyosságát is és dönt, hogy oltat-e vagy sem.

Ha valaki szinte csak pozitív példát lát akkor előbb-utóbb a bizalmatlansága elfogy és beoltatja magát (vagy ha jobban fél a vírustól, mint az oltás mellékhatásaitól).

Ha az ellenkezője van akkor meg nem. Nyilván a sok fals információ (és itt nem csak a hülye konteókra gondolok - 5G meg társai) nagyban befolyásolja azt, hogy ki oltat és ki nem. Elég sok mindenből tevődik össze.


Én az alapvető oltási mechanizmussal tisztában vagyok, nem is ellenzem azokat az oltásokat, amelyeknek látom értelmét. De ezeknek nem látom előnyét, csak hátrányát.


"Az omikron előtti utolsó lényeges variáns, a delta még 2020 végén jelent meg, oltási program beindulása előtt."

2020 végén indult el az oltakozás, utána meg a delta. Nekem még így rémlik. A delta volt eddig tán a legrosszabb és legdurvább variáns.



"Az oltások nem növelik a mutációk létrejöttét, pont inkább csökkentik. Minél tovább hordozza valaki a vírust, annál nagyobb eséllyel jön létre mutáció, az oltások pedig pont ezt az időt rövidítik le."


A jó oltások valóban. Viszont szerintem vírus-vírus között is van különbség aggresszivitás tekintetében. A covid "alkalmazkodóbbnak" tűnik, ergo akármennyire is mond ellent a biológiában ismert dolgoknak, szerintem megtanult a vírus az oltásokhoz valamelyest alkalmazkodni, ezért is röhögi körbe már az omicron (de még a delta is részben) az oltottság tényét.


Egyébként az egész csak spekuláció meg valószínűségszámítás, amelyekre alapoznak az oltások tekintetében. Engem nem tudott meggyőzni egyik oltás sem. Ha találkozom a vírussal akkor megküzdök vele, ahogyan tudok. Oltottként sem történne másképp, legjobb esetben is csak "helyzeti előnyöm" lenne, már ha persze lenne (itt tételezzük fel, hogy az oltás megfelelően működne).

2022. febr. 14. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/87 anonim ***** válasza:
80%

#84: Ha annyira hatásosak az oltások, miért nincs korreláció a halálozási arány és az átoltottság mértéke között országonként?

[link] - COVID-19 deaths per capita in January 2022 vs. Vaccination rates (total doses, full and boosters) at the beggining of the period, data from 52 countries, no correlation found (maximum R² = 0.08). - COVID-19 deaths per capita in 2021 vs. Population fully vaccinated at the end of 2021 in 52 countries around the world (R² = 0.056).

Nézd meg Izraelt, ahol annak ellenére, hogy a veszélyeztetett csoportok 90%-a kapott 3 oltást, sőt már a 4. oltást is sokan megkapták, minden eddiginél magasabbak voltak a napi halálozások az omikron miatt, ami elvileg jóval ritkábban okoz súlyos tüneteket, mint a korábbi variánsok.

"Valójában az omikron kivételével az összes lényegesebb variáns még az oltások elterjedése előtt jelent meg." Persze, egész véletlenül pont azokban az országokban, ahol abban az időben a klinikai tesztek zajlottak.

2022. febr. 14. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/87 anonim válasza:
100%
szt ez olyan mint a nátha csak valakinél erősebb de álltalában azok halnak bele akiknek alapból van valamilyen betekségük.
2022. márc. 2. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!