Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Különleges ember lennèk, hogy...

Különleges ember lennèk, hogy NEM vakcinázással, hanem más módszerekkel értem el, hogy végig a covid alatt (is) egészséges maradtam?

Figyelt kérdés
Kétlem...

2021. szept. 30. 20:51
1 2 3
 11/30 krwkco ***** válasza:
57%

"Különleges ember lennèk, hogy NEM vakcinázással, hanem más módszerekkel értem el, hogy végig a covid alatt (is) egészséges maradtam?"

"#táplálkozás #vitamin #szeretet #tudatosság #testedzés"

- Maszkot sem hordtál?

- Mindennap bejártál dolgozni tömegközelkedésen?

- A munkahelyeden sok maszknélküli ember közelében voltál?

2021. okt. 1. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
47%
Nem vagy különleges. Nekem is az oltott ismerőseim mind betegek, az oltatlanoknak meg kutya bajuk sincs.
2021. okt. 1. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
36%

Ahhoz, hogy egy vírust elkaphass, találkoznod is kell vele. Mivel a vírus szabad szemmel nem látható, fogalmad sincs róla, hogy találkoztál-e vele, illetve kerültél-e szoros kontaktusba megbetegítésre alkalmas mennyiséggel.

Tehát ne veregesd a válladat, ha össze se futottál a vírussal, mert úgy nem nagy kunszt egészségesnek maradni.

2021. okt. 1. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
67%

Olyan ember nincs, aki nem tudja elkapni a vírust. A patogén mennyiségétől függ, hogy fertőzött leszel vagy sem. Vannak emberek, akik bizony nagy mennyiségű patogénre nem fogékonyak, ergo egy covidos a szájukba is köphetne, nem lesznek fertőzött betegek. De ez azért ritka. A szervezetünk ha bejut a vírus, a vírustermelő sejtek miatt egy vírusgyárrá változik. Az, hogy lesznek-e tünetek nyilván függ az egyéni fizikumtól, immunműködés erősségétől is, lehet egy öregember alig lesz beteg, lehet egy sportoló, távfutó fekszik ki.

Nekem van oltott ismerősöm, aki tavasszal meghalt miután elkapta a covidot, míg van oltatlan, köztük én is, aki kisebb tünetekkel túl lett rajta. A másik oltott ismerősöm pedig járja az orvosokat, mert oltás óta rokkant lent, legyengült, kiütései vannak, az orvosok tanácstalanok, sőt a havi bajai is felborultak, vérzik összevissza. Én senkit sem bántok, ha oltat oltat, ha nem, akkor nem. A kockázatokat mindenki egyénileg mérlegeli és vállalja. Se én, se a feleségem és gyerekem nincs beoltva és nem is tervezzük. Környezetünkben sok oltás utáni reakció, betegség, sajnos pedig egy haláleset is történt. A többség persze jól van oltás óta, egyelőre mindenképp, az, hogy később mi lesz velük, nem tudni. Reméljük semmi!

2021. okt. 1. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
59%

Én ugyan nem vagyok egészséges, krónikus beteg vagyok, van olyan betegségem, ami általános iskolás korom óta fennáll. Tehát nem tudok egészséges maradni, mert nem vagyok az. De ez csak játék a szavakkal.



Én sem estem át a fertőzésen.

Ahhoz tényleg találkozni kell a vírussal.


Én például a második hullám alatt 2 hónapig jártam be irodába, de a tömegközlekedésen maszk kellett. Az irodában már csak hellyel-közzel hordtunk maszkot, de az irodán belül nem terjedt el a vírus, arra vigyáztak.


Utána opcionális 100% home office, amivel éltem is.


Egyetemre is járok, jött a zh időszak, majd vizsgaidőszak, közben az egyre szigorúbb korlátozások, alig mozdultam ki.

A harmadik hullámban váltottam munkahelyet, heti egyszer bejártam, de tömegközlekedésen maszk, irodában maszk, csak a konyhában nem, de ott messze ülhettünk le egymástól, plexivel.


Nyáron tértünk vissza és maszk nélkül, de a számok is alacsonyak voltak plusz igen magas az oltottság.

Szigorú kontaktkutatás is van az irodában.



Most 50%-ban járunk be.


Én meg nem vagyok védett, mert valószínűleg a betegségeim miatt nem hatott a kínai (vagyis valamennyi antitest lett, 14 a referencia, nekem 27,de az már mostanra el is fogyott). Most vagyok a legkitettebb.



Tehát nem a vitaminod védett meg, az senkit se véd meg.



Esetleg kis részecskeszámmal jut a szervezetedbe a vírus vagy tényleg gyors, hatékony az immunrendszered, de ezzel születni kell.



Például én olyan vagyok, hogy ha kimondják azt a szót, hogy vírus, már elkaptam és 2 hétig beteg vagyok. Akárhogyan élek, ez van.

2021. okt. 1. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
69%
Én sem kaptam el a covidot, vagy nem tudok róla, mert nem teszteltek, és majdnem végig jártam dolgozni, tömegközlekedéssel. Ennek ellenére kaptam oltást, mert bár nem vagyok krónikus beteg, de a kollégáim között és a családomban is van krónikus beteg, a kollégáim között van, akit nagyon kifektetett a covid, volt enyhébb tünetes, a családom révén pedig lehetek hajlamos krónikus betegségre, nem akartam kockáztatni. Astrát kaptam 2 dózist, jól vagyok.
2021. okt. 1. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
80%

Nem vagy különleges csak szerencsés és megfontolt ember.

Én sem kaptam el tudtommal (tesztek is voltak mert muszáj volt vinnem és mind negatív lett).

Én sem vagyok oltva és nem is szeretném egyáltalán

Nagyon idegesít mikor ez a téma mert engem nem érdekel hogy ki oltott és ki nem mert nem ezen múlik az élet

2021. okt. 1. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
96%
Az oltás nélküli 1 évben az emberiség 5%-a fertőződött meg. Úgyhogy szürke kis egér vagy a tömegből.
2021. okt. 1. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
28%
Csak mákod volt, ennyi. Mostanáig. Az őszi hullámban viszont talán valahol vár rád egy kórházi ágy és egy lélegeztetőgép, ha tovább oltáselleneskedsz.
2021. okt. 2. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
65%

"Az őszi hullámban viszont talán valahol vár rád egy kórházi ágy és egy lélegeztetőgép, ha tovább oltáselleneskedsz."


Dehogy várja, inkább majd neked kell egy, aztán majd csodálkozhatsz, hogy hova jutottál a csodaszérumoddal. :D

2021. okt. 2. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!