Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az az "egészséges, normális"...

Az az "egészséges, normális" tini, aki minden hétvégén elmegy valami buliba, iszik stb. ?

Figyelt kérdés

Mindenki csesztet, hogy miért nem pofázok állandóan, meg hőzöngök a szar zenékre amiket hallgatnak. Miért nem megyek bulizni pénteken, csajozni, miért nincs barátnőm, barátaim stb. Olyan nehéz ezt felfogni, hogy nem érdekel ez az egész ? Vagy emiatt tényleg én lennék a selejt, akit egyáltalán nem mozgatnak meg ezek a dolgok ?

Ki számít "normálisnak" ?



2021. szept. 24. 14:56
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
43%
80 alatti iq szintnél igen, ez a normális
2021. szept. 24. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
87%

Most nincs kedvem hosszan részletezni a dolgot, de a lényeg az hogy:

az emberek minimum 80% egy idióta. Lehet valamilyen téren normálisok, de egy részük akkor is defektes. Na most ha ők vannak többségbe, akkor persze hogy ezt fogod hallani. Kevesen vannak a tényleg normális emberek. Ha te eltudod engedni a füled mellet és nem törődsz vele, azaz nem veszed a szívedre, a saját véleményed mellett állsz ki, akkor te is lehetsz ilyen 20%-os. A birkákból sok van. Ha te is birka akarsz lenni bármikor megteheted. De ők birkából nem tudnak emberré változni.

2021. szept. 24. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Volt egy hasonló kérdésem nekem is:D

De nyugi, nincs semmi baj. Nem mindegyik tini csinálja ezt nyugi. Épp úton vagyok szóval nem tudok regényt írni, de semmi baj nincs veled. Ne csinálj olyat ami nem esik jól.:)

2021. szept. 24. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
13%
Az számít normálisnak, aki tud szocializálódni, kapcsolatokat építeni. Nem kell ehhez extrovertáltnak lennie, de ha otthon ül a gyerek és a legjobb éveit elvesztegeti, mert 0-24 a fortnite-ot / lolt / wowot nyomja az nem jó. A másik véglet sem jó, de egy fokkal szerintem jobb, mert legalább megtanul kapcsolatokat építeni, amikből sokkal nagyobb előnye lesz később felnőtt korára, mint egy olyan felnőttnek aki ezekből kimaradt és gyomorgörcsöt, szorongást érez amint beszélni kell valami idegennel.
2021. szept. 24. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Nincs veled baj ebből a szempontból. Ne is rágódj rajta többet legyél kedves. Légy boldog és kész.
2021. szept. 24. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
33%

Igen; ez van. Konkrétan az egészséges fejlődés jele, ha egy fiatal a határait feszegeti, és olyat csinál, amit a felnőttek nem néznek jó szemmel.

Aki nem feszeget határokat, ott valami baj van; az ilyen kevesebb eséllyel fog kockázatokat vállalni a későbbi életében, és nehezebben önállósodik.

Ha akarsz, akár olvashatsz is róla; a gyerekpszichológiában ezernyi kutatás van a "lázadás" fontosságáról.

Ahol a felnőttnek kell noszogatni a fiatalt, hogy mozduljon ki.. Na az nagyon nem jó.


Most még képlékeny az agyad, könnyebben beleszoksz a társasági életbe, meg abba, hogy önállóan tudj boldogulni mindenféle helyzetekben. Sokkal rosszabb lenne 30 évesen rájönni, hogy a szobádban herdáltad el a fiatalságodat, hidd el.

2021. szept. 24. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
84%

1. és 2. válaszoló. Nem attól lesz valaki értelmes ember, hogy nem jár bulizni. Az értelmi és a szociális intelligencia nem ugyanaz és ha már ennyire okosnak hiszitek magatokat, tudhatnátok a különbséget. Sok nagyon értelmes ismerősöm van, orvosiról vagy műszaki egyetemről, akik szeretnek bulizni járni, sok barátjuk van, mégis nagyon értelmesek. Csak mert valaki introvertált és inkább otthon szeret lenni, vagy más elfoglaltságok érdeklik, attól még nem feltétlen értelmes ember.


Ha te nem szeretsz bulizni, akkor ne járj. Ennyi, kész, nem kell magyarázkodnod. Az idősebbek max azért akarnak rábeszélni a bulira, hogy inkább most járj, mint majd 40 évesen :D Ez mondjuk teljesen jogos, én örülök, hogy 20 éves korom körül kibuliztam magam. De nincs mindenkinek igénye erre, nem kell mások véleményével foglalkozni.

2021. szept. 24. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
53%

"egy fiatal a határait feszegeti"


Persze, sporttal, tanulmányokkal, értékteremtő munkával, de nem olyasmivel "amit a felnőttek nem néznek jó szemmel." Attól hogy a haverok között népszerű valaki, mert úgy issza a vodkát, mint a vizet még nagyon nem fog jól boldogulni a későbbi életben.

2021. szept. 24. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
39%
#8 Drága... Olvass.
2021. szept. 24. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
49%

"Aki nem feszeget határokat, ott valami baj van; az ilyen kevesebb eséllyel fog kockázatokat vállalni a későbbi életében, és nehezebben önállósodik."


Ez teljesen igaz az én életemben.


Tinikoromban totál szabálykövető, a felnőttek elvárásait leső jó gyerek voltam.

Fiatal felnőtt koromban aztán sokkal nehezebb volt kockázatokat vállalnom, kilépnem a konfortzónámból, szembemenni mások akaratával. Felnőttként kellett ezzel megküzdenem.


Akik meg lázadtak tiniként, azok tulajdonképpen előrébb járnak.

2021. szept. 24. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!