Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Miért romlanak ennyire a fogaim?

Miért romlanak ennyire a fogaim?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Tegnap kiderült, hogy 9 lyukas fogam van. Ebből 8 a hátsó fogaimnál alul-felül egyaránt, meg 1 előrébb volt, de az be lett tömve.

Nem értem egyszerűen mitől van ez. Fogkövem is volt, meg folyamatosan sárgák a fogaim és valami lepedék is van rajta amit nem tudok leszedni, a fogorvos azt mondta majd legközelebb megnézi, most csak tömni fog.


De nem értem. Az édességeket igaz 2-3 éve túlzásba vittem, de az utóbbi fél évben sokkal kevesebbet ettem mindegyikből, csokiból is nagyon keveset.

Fogat mosni naponta kétszer 6-7 percen keresztül szoktam, szóval megint csak nem értem, ezek mellett miért ilyen rossz állapotúak a fogaim... :S


Mitől lehet ez? És mit tehetnék a javulása érdekében? Nagyon kellemetlenül érzem magam, mikor azt hallom hogy ismerősömnek aki velem egykorú minden foga tökéletes, az enyéimnek meg ennyi baja van...


Köszi előre. :(


15/F.


2011. febr. 22. 14:26
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

ma 13:26


Az alkohol fertőtlenít :)


Legalábbis ha azt tisztának lehet nevezni.


Neked az ínyed fog elsorvadni majd, és a fogaid ugyan nem lesznek szuvasak, de szépen sorban kihullanak 30-40 éves korodra, ha addig a májad ki nem készül előbb.

2011. febr. 26. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

És a legjobb kérdező, ha elkezded ezt is használni


[link]


Ez törzskönyvezett GYÓGYSZER, szóval nem a svájci kutatók tesztelték és ajánlják 10 fogorvosból 9 en ahogy a marketing rizsában hallani a TV ben.


Ez valóban hat, és esetedben nem árt ha hetente többször használod, és néha le is nyeled.

2011. febr. 26. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 Kérdés.Özön válasza:
HÁTULRÓL A HARMADIKNAK SZOL ....3-4 POHÁR TEJ ....PERSZE BOLTI TEJ AMI=VIZZEL IGYÁL HÁZI TEJET ELÉG 1 POHÁR IS ....A BOLTITEJ AZ LE VAN SZÜRVE ABBOL LESZ A TEJFÖL SAJT...MEG MINDEN TEJTERMÉK AMIT A BOLTBA VESZEL 80%VIZ 20%TEJ ..ERRÖL ENNYIT ..NA GHELLOKA
2011. febr. 26. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
2011. febr. 26. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

A tej csupa tejcukor, plusz erjedni kezd a szájban, a nyers tej meg tele van laktobacilusokkal.


Akkor már inkább kecsketej!


Az sokkal egészségesebb, de az sem helyettesítheti a fogmosást főleg nem 15 éves korban kezdve a fogyasztását, és a fluorpótlást ami a mostani táplálékokból HIÁNYZIK!


Elhiszem, hogy annak jó a foga aki kisgyerekkorától kezdve legalább heti 3-4 liter kecsketejet, vagy rendes tejet bepofázott.

De az a mennyiségű kálcium, és fluorid sem tart örökké ha nincs megfelelő mennyiségben pótolva.

Előbb utóbb kiürül, és akkor rohamosan elkezd tüneteket produkálni.

2011. febr. 26. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:
Lehet hogy azért mert elromlott az egyik fog,és átadta a többinek a fertőzést.Nekem is van ilyen.
2011. febr. 26. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
szia! én nagyon hasonló vagyok hozzád, nekem 20 évesen porcelán hidam lett... az egész így kezdődött, ahogy neked. hiába vettem és használtam minden hülyeséget, ilyen vizet, olyan ecsetelőt, amolyan fogkrémet, a helyzet nem változott, csak a folyamat lassult. a fogorvosom azt mondta, hogy ez annak köszönhető, hogy gyerekkoromban, amikor kifejlődtek a rendes fogaim, sok gyógyszert szedtem. nemtudom, szerintem a genetika is közrejátszik, ugyanis anyumnál ugyanez volt a helyzet. a másik véglet, apum, aki naponta csak 1x mos fogat, lefekvés előtt, 50 éves, és összesen 3 db tömött foga van. az ínye irigylésreméltó.
2011. febr. 27. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!