Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » 17 éves vagyok sorra romlanak...

17 éves vagyok sorra romlanak el a fogaim, mitől lehet?

Figyelt kérdés

Ma megyek a 2. tömésre, és úgy volt,hogy még ezenkívűl van kettő. de most néztem a tükörben a fogaimat és már a szemfogamon is látszik, hogy a közepe feketedik :/

azokat is be tudják tömni? Mennyi az esélye , hogy ennyi idősen sorra kihúzkodják az összes fogam? :(

iszonyúan rettegek.. mért pont én. váh


2010. ápr. 27. 17:09
 1/10 anonim ***** válasza:
Lehet örökletes ,és hozzájárul a ca hiány is.Kérdezd meg a fogorvost
2010. ápr. 27. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

valószínűleg örökletes.próbálj meg valami jó minőségű fokrémet használni,és igyál minden nap kalcium tablettát.

nem fogják kihúzni a fogaidat ne aggódj.nagyon szépen betudják tömni még az elöl lévő fogakat is.

2010. ápr. 27. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ne,izgulj,nem húzzák ki őket.:)Beszéld meg a fogorvossal,hogy mitől lehet és mit lehet tenni.

Ajánlom az Elmex gélt!Könnyen szuvasodó fogakra van,újra fluorozza őket.1300 ft-körül van gyógyszertárban lehet kapni.Heti 1x kell használni és sokáig elég.

2010. ápr. 27. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

okai:

rossz étrend

szénsavas, cukros szarok

kalcium és fluor hiány

nem megfelelő fogmosás

örökletes

....

2010. ápr. 27. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat. Na most jöttem vissza az orvostól. aztmondta hogy még 5 lyukas fogam van.

Ja amúgy pont ezt nem értem, mert én

nem kávézom,nem cigizem, nem iszok szénszavas cuccokat. csak a csapvizet iszom meg. tehát ezer % hogy örökletes..

2010. ápr. 27. 18:18
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem magas esetleg a cukrod?Cukrosoknak sajnos erosen es gyorsan romlik a foguk..:(
2010. ápr. 27. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
ha nem iszol szénsavas szarokat, attól még nem megfelelő az étkezésed...írd már le az étrended...pl sok savas gyümölcs is roncsolhatja
2010. ápr. 27. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
étrendem hát elég változó, reggelizni nem szoktam gyümölcsöt is keveset eszek , de mivel most diétázom 2 hete így minden nap eszem gyümölcsöt viszont a fogaim nem a 2 hét alatt romlottak meg ugyhogy gőzöm sincs h mi lehet a probléma..
2010. ápr. 27. 21:03
 9/10 A kérdező kommentje:
nemrég írattam fel fogamzásgátlót, a vérképem tökéletes volt..
2010. ápr. 27. 21:03
 10/10 anonim ***** válasza:
Örökletes nem lehet, ezt hajlamnak hívják. Nekem is nagyon gyengék a fogaim, és hiába a tökéletes szájhigéne és minden hasonló, sorba romlanak a fogaim, nem tudok vele semmit csinálni.
2010. máj. 4. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!