Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Miért romlanak ilyen gyorsan...

Miért romlanak ilyen gyorsan a fogaim?

Figyelt kérdés

Nem értem, minden nap mosom a fogam de van 2 új fogam, amit tömni kell. Jelenleg van 3 is amit ki kell húzni.. nagyon elegem van.. a héten megyek a fogorvoshoz.


2(lenti) + 1(fenti) őrlő/rágó fogam van amit ki kell húzni, nagyon fájdalmas lesz?


2010. nov. 2. 00:36
 1/5 anonim ***** válasza:
Üdv a klubban. Dettó ugyanez. Mindent kipróbáltam már mégis romlanak a fogaim, a fogdokim szerint a lehető legrosszabb fogállományt örököltem. Pont szerdán húzták az egyik fogam. Nem fájt, kicsit kellemetlen volt, hogy ide-oda rángatja. Még néha érzem , hogy fáj. Ez volt a második húzott fogam és még kell, csak 21 vagyok...
2010. nov. 2. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Sajnos az ilyesmi sokszor genetikailag meghatározott, ezért nehéz ellene bármit is tenni. Tudom, hogy ezzel most nem vagy előbbre, de nem tudok rá mást mondani :\
2010. nov. 2. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Igen, én is hasonló problémákkal küzdök. Tényleg próbálok tenni ellene (rezgős fogkefe, szájvíz, fogselyem), mégis több, mint 10 tömött fogam van, bár húzni még nem húztak, mégis idegesítő. Valószínűleg genetika, hogy milyen fogakat örökölsz, vannak, akik alig mosnak fogat, mégis hibátlanok a fogaik. Amúgy szerintem nem fájdalmas a foghúzás sem, ahogy a tömés sem volt az, elérzéstelenítik, nem fogod érezni. A dokinak is érdeke, hogy ne okozzon neked fájdalmat. Ne aggódj, nem fog az fájni, szurkolok:)

Bocsi a kisregényért!

2010. nov. 2. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a biztató válaszokat! :)
2010. nov. 2. 18:29
 5/5 anonim válasza:

Nagyon nagy mértékben függ az ilyen dolog (kb 90%) az öröklött adottságoktól, és csak a maradék hányadban a fogápolástól.

Nagyapám tavaly halt meg 81 évesen (infarktus), egész életében csak kontrollon volt fogorvosnál, beavatkozást nem hajtottak rajta végre. Halála beálltának pillanatáig saját fogaival rágott (mindössze 3 kisőrlője és egy nagy rágófoga hiányzott). Mindez úgy alakult, hogy évtizedeken át még csak fogkeféje sem volt, abszolút, de egyáltalán nem mosott fogat SOHA!! Ugyan a cigarettától már sötétsárgák voltak neki.

Ezzel szemben, anyámnak és nagyanyámnak is rosszak voltak a fogai fiatalkoruktól fogva. Szerencsétlenségemre, én tőlük örököltem át. Most ott tartok 19 évesen, hogy rendszeres napi 2szeri fogmosás ellenére 9 fog gyökérkezelésén, 1 húzásán és még több szuvasodáson vagyok túl.

Most tudom már, hogy minimum 2 éven át havi keresetem 40%-át félre kell rakjam az elkövetkezendő fogműtéteimre...

Ezek az élet apró kis kibas.zásai. Törődjünk bele. Ne kívánjunk magunknak inkább tumort, érelmeszesedést, aranyeret, cukorbetegséget s a többit fogfájás helyett. Az sem sokkal jobb.

2010. nov. 6. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!