Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mit tegyek? Egyre inkább...

Mit tegyek? Egyre inkább romlanak a fogaim.

Figyelt kérdés

Még csak 16 éves vagyok,mégis nagyon romlanak a fogaim. Alul bal és jobboldalt is kihúzták már a hatosat. Felül még egyet sem,de a legtöbb zápfogamon pici fekete "lyukacskák" vannak(alul felül egyaránt). Minden nap megmosom kétszer,néha iszok csak kólát meg ilyeneket,amúgy csak vizet,ezenkívül nem eszem túl sok cukrot,csokit,ha igen,akkor is fogatmosok utána.. Az egyik fogam alul elkezdett fájni,nem szeretném ha ezt is ki kéne húzni..

Mit javasoltok? 16/L


2011. jan. 2. 17:12
 1/4 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy genetika miatt van, vagy fel van borulva a szájflórád, vagy nem is tudom... Igazából nem kéne, hogy így lyukadjanak.

Gyümölcsöt mennyit szoktál enni? Az azokban lévő sav is káros lehet, ha túl sok. Ja, és gyümölcs után közvetlenül no fogmosás.

2011. jan. 2. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Fogselyem segíthetne tisztán tartani azokat a részeket, ahova a fogkefe nem ér el. Ha a napi kalcium beviteled rendben van, megfelelően táplálkozol (tényleg ne igyál kólát meg cukros dolgokat), és jó a szájhigiéniád, akkor sajnos nincs több ötletem. Kár, hogy nem mindenki örökölt jó fogakat (én sem). :-(
2011. jan. 2. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 gyuribacsika ***** válasza:
Alaposan mosod a fogadat? Bizony pl. narancs evés után sem szabad meg kóla után sem rögtön fogat mosni, mert gyengíti a zománcot.Legyen elég kalciumod és vitaminod a szervezetedben.Meg minél kevesebb cukortartalmú ételt és italt fogyassz.
2011. jan. 2. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Igazából ha romlékonyak a fogaid sok mindent a fogászati ellenőrzéseken kívül nem tudsz tenni.

Én ismerek olyat, aki cigizik, napi 2l kólát iszik, egyszer mos fogat egy nap, mégsincs egy lyukas foga sem, na nekem ezek után ne mondja senki, hogy semmi köze ennek a genetikához.

2011. jan. 2. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!