Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mitől romlanak ennyire a fogaim?

Mitől romlanak ennyire a fogaim?

Figyelt kérdés

19 éves vagyok, és már két rendes fogamat ki kellett húzni. Nemsokára a harmadik is sorra kerül, mert úgy fáj, hogy nem igaz. És rengeteg tömött fogam is van. Most sokan azt hihetnék, hogy biztos nem ismerem a fogkefét. Pedig minden nap legalább kétszer, de inkább háromszor mosok fogat. Használok szájvizet, fogselymet. Rendesen étkezek. Gyümölcsöt, zöldséget, rengeteg tejterméket eszek. Édességet is azért eszek, de nem nagy mennyiséget. Cukros, szénsavas üditőt egyátalán nem iszok. Nem cigizek. És mégis. Refluxom ugyan van, de szedek rá gyógyszert, meg ajánlotta fogorvosom, hogy szódabikarbónás fogkrémmel mossak fogat. Ezt is betartom. És mégis a novemberben tömött fogam, már mozog, és az egész arcom lüktet. Ja és járok fogorvoshoz is rendszeresen.


Mi lehet a baj? Ennyire rossz géneket örökölhettem? Ha valaki ismer valami csodaszert, megírhatná, mert már ezen rágódok napok óta. Rengeteget sírok miatta, hogy 25 évesen, már komplett protkót kapok.


Előre is köszönöm a válaszokat!


2009. jan. 11. 10:16
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én nem hiszem, hogy nem ápolod a fogaid. Sajnos van ilyen. Rossz örökség, rossz foganyag.. de az orvostól jobbat nemigen tudunk mondani, nem tudom ismered-e az Elmex gélt? (Ha igen, akkor felejtős:) Erősíti kicsit a gyenge fogzománcot.
2009. jan. 11. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

sajnos van olyan ember akinek nagyon gyorsan romlanak a fogai. ez ellen nem tudsz tenni, de ha rendszeresen jársz fogorvoshoz és esetleg müfogakat ültetnek be az sem gáz.

nekem is van egy ismerösöm akinek 20 éves kora ´´ota mü fögai vanak. pedig ö is mindent megtett hogy ne veszítse el öket, de nagyon gyorsan romlottak neki. ö bolti fogaknak hívja, de nem látszik hogy mü fogai lennének.

2009. jan. 11. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Valószinüleg tényleg örökölted..:-( DE! ne keseredj el,és ne is sirj töbet miatta mert ma már tényleg olyan fogakat ültetnek be,hogy a jóistemn sem mondja meg hogy az nem a sajátod! És ez nem egyenlő a protkóval!:-)
2009. jan. 11. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!Én 28 vagyok és felül már van 7 db fogkoronám.Az első 4-et 16 évesen kaptam.Van pár tömött fogam is.Legutóbb 1 hónapja húztak foagamat.Nekem ezt ráfogták arra hogy alig 7 hónapra születtem.De az az "érdekes" hogy csak felül romlanak a fogaim.És már kipróbáltam csomó csodaszert,de nem segítettek,A szüleim egész kiskorom óta fogorvosról-fogorvosra jártak velem,de sajnos nem sikerült megállítani a fogromlást.Én jelenleg signallal mosok fogat,nekem ez vált be.

Jó egészséget!!!

2009. jan. 11. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Azt nézetted már a fogorvossal nincs e fogínysorvadásod? Az csinál ilyet. Azt is kezelni kell. Én most tudok elmenni ezzel a dokimhoz, nem lesz egy gyalog galopp de muszáj ha nem akarok 40 évesen fütyülve fogat mosni. Egyébként a fogínysorvadásra való hajlam tényleg örökölhető.
2009. jan. 11. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos én is így vagyok vele, mint te. Hiába mosom rendesen a fogaimat és teszek meg mindent az egészségükért, eddig három fogamat kellett húzni, hármat gyökérkezelni, pedig még csak 23 éves vagyok. Jelenleg fogágy-gyulladásom van, hogy hogyan, mitől, nem tudta megmondani a fogorvos.

Sajnos nálam ez genetikai örökség: anyukámnak még rosszabbak a fogai, neki 41 évesen már csak 20 foga van meg az eredeti 32-ből, ő is hiába mossa a fogát, "még a levegővételtől is" romlik...

2009. jan. 11. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!
2009. jan. 11. 12:11
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
igen, rossz fogakat orokoltel, mint ahogy en is. Nekem mar 25 evesen az elso ket fogam korona volt, mostanra(22 eves vagyok) minden masodik fogam tomott, de nekem nem csak rosszak, kuszak is voltak, 2 eve fogszabalyzot kezdtem el hordani, azota szepen allnak, en is mindent elkovetek veluk, de az orvosom szerint ezen felul nem tudok semmit tenni veluk.
2009. jan. 11. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Szo_ba válasza:
100%

Én is 19 éves vagyok, és marhára romlanak a fogaim a rendszeres elmex-es fogmosás és a heti elmex gél-ezés ellenére. Köszönöm mindenkinek aki eddig írt, egy fokkal levette a teret a szívemről a sok lehetőség a jövőre nézve.

Pl.: a korona, esetleg fogbeültetés, stb. :)

2011. dec. 15. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!