Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Miért romlanak ennyire a fogaim?

Miért romlanak ennyire a fogaim?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Tegnap kiderült, hogy 9 lyukas fogam van. Ebből 8 a hátsó fogaimnál alul-felül egyaránt, meg 1 előrébb volt, de az be lett tömve.

Nem értem egyszerűen mitől van ez. Fogkövem is volt, meg folyamatosan sárgák a fogaim és valami lepedék is van rajta amit nem tudok leszedni, a fogorvos azt mondta majd legközelebb megnézi, most csak tömni fog.


De nem értem. Az édességeket igaz 2-3 éve túlzásba vittem, de az utóbbi fél évben sokkal kevesebbet ettem mindegyikből, csokiból is nagyon keveset.

Fogat mosni naponta kétszer 6-7 percen keresztül szoktam, szóval megint csak nem értem, ezek mellett miért ilyen rossz állapotúak a fogaim... :S


Mitől lehet ez? És mit tehetnék a javulása érdekében? Nagyon kellemetlenül érzem magam, mikor azt hallom hogy ismerősömnek aki velem egykorú minden foga tökéletes, az enyéimnek meg ennyi baja van...


Köszi előre. :(


15/F.


2011. febr. 22. 14:26
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Valamit kihagytam: az említett ismerősnek úgy tökéletesek a fogai, hogy ő azért rengeteg csokit eszik, naponta akár 1-2 táblát is. Szóval ezek mellett nem értem miért rosszak a fogaim, mikor én hetente ettem 2-3 szeletet... :SS
2011. febr. 22. 14:28
 2/17 anonim ***** válasza:
Genetika. Én is minden nap fogat mosok többször, nem eszek édességet, és mégis 10 fogam van betömve.
2011. febr. 22. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszod. Hát ez nem valami jó hír...

Lehet tenni valamit ellene?:(

2011. febr. 22. 19:47
 4/17 anonim ***** válasza:
Ha rendberakjak igyal sok tejet.Genetika?Nem tudom,anyukamnak 30 evesen protezise volt.Apukam nem tudta hordani de nem volt 10 foga osszesen,45 evesen.En most 38 vagyok,egy fogam van betomve,pedig eros dohanyos vagyok,kavezok,de mindennap megiszok 3 dl tejet.Igaz,hogy pici korom ota.Es szerintem a csoki utan azonnal moss fogat,nagyom sokaig ott marad a fogban.
2011. febr. 23. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Ismerős a helyzet... Én hiába mosom a fogaimat, mégis akad egy.-két lukacska, míg bátyám havi egy fogmosással(és ez nem vicc!!) teljesen jól el van, egy lyukas foga sincs!! Az egész sajnos majdnem csak attól függ, hogy milyen géneket örököltél :S
2011. febr. 25. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
te dohányzol?
2011. febr. 26. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Nem dohányzom.

Szóval akkor ennyire a genetikától függene? Hát ez nem valami jó hír... :(


Köszi a válaszokat.

2011. febr. 26. 09:01
 8/17 anonim ***** válasza:
nekem is nagyon rosszak a fogaim szinte nincs olyan fogam ami nem lenne lyukas és nekem nagyon fájnak..:(:( és mindenap meg iszok 3-4 pohár tejet nem jobb semmivel..!!! ( fogat is mosok )
2011. febr. 26. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 Kérdés.Özön válasza:
0%
Hát én dohányzom ...csokit csipszet ijeneket nem eszek ..de cigi pia megy .....és nem is mosok fogat SOHA ....és nincs 1 jukas fogam se...sárgák 1 kicsit de nem érdekel azon segitenne a fogmosás de abba ne hiszek mert káros...lekaparja a fogzománcot meg a fog védöörétegét !!!! szerintem ...
2011. febr. 26. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
11%

Fluorid hiány, azonnal egyél meg egy féltubus elmexet, vagy fluoridtablettát szedj!


Többé nem ihatsz üditőt, és nem ehetsz semmit amiben cukor van!


Lefekvés előtt MINDIG fogmosás!


És a helyedben szednék canestent is egy darabig, mert a gombás fetrőzések is okoznak hirtelen fogromlást és sokszor ki sem mutathatók, vagy más tünetük nincs csak ez.


Ha pedig nem hordtad a fogszabályzót, és torlódnak össze a fogaid, a közük meg elrepedezik, aztán szuvasodik a nyomástól, azon ne csodálkozz.

2011. febr. 26. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!