Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Depresszió, Pánik? Vagy mi...

Depresszió, Pánik? Vagy mi lehet ez? Mást is ennyire aggaszt a H1N1? Én néha csak merengek egész nap.

Figyelt kérdés

2 gyerekem van, nem oltathatjuk magunkat.:((

Sokszor azon veszem észre magam,hogy nézem őket és töprengek, félek,mi lesz ha elkapjuk....és jár az agyam.

Van,hogy kedvem sincs semmihez,nem főzök,nem mosok..stb,csak összepakolok leülők és töprengek.

Aztán 1-2 nap múlva erőt veszek magamon,nekiállok a dolgomnak,mintha nem is lenne semmi.

Már nem tudom,hogy ennyire félek ettől a kórtól,vagy esetleg depressziós lennék?Esetleg mást is ennyire aggaszt?Nem lehordást várok,mert azzal nem jutok előbbre,egyszerűen nem értem magam.Terveztünk újabb babát is, de már nem szeretnék.....azt is erre fogom....


2009. nov. 14. 08:05
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Kettővel előtteminek:)

Az a 200Ft 2000/fő, ez egy 5tagú családnál 10ezer ft. A mai világban szerintem számít az a tízezer. Nálunk legalábbis igen. Ennek ellenére oltattunk.

A legkisebb gyermekem 8 hetes, mégsem kaptuk meg ingyen, mert még nem tartanak a 3. körnél. Az elsőket (legveszélyeztetettebb) oltják, legalább 2 hét a 2. kör, mi pedig az utolsóba tartozunk. Hát, nem vártam meg a járványt.

Még valamit: nem ítélem el azokat, akik nem oltatnak. Ők úgy gondolják úgy teszik jól. És ki tudja, lehet. De ebből lelkiismereti problémát nem szabad csinálni!

2009. nov. 14. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Minden évben ugyan ennyien halnak bele az influenzába. Mi lesz ha elkapják? nem mennek bölcsibe,oviba,iskolába,othon kifekszik,főzöl nekik teát adsz nekik lázcsillapitot és nyomod beléjükj a gyümölcsöket! Hát ezt cisnálod,ez nem pestis, a pánikkeltés is csak egy nagy propaganda része....
2009. nov. 14. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

10:52 - elnézést, elírtam, lemaradt egy nulla :) Nem tudom, máshol hogy van ez, de nálunk ha egy családtag elkap valamit szinte biztos, hogy az egész családon végigmegy, szóval nálunk a betegségre is igaz ugyan ez sajnos. Én már voltam 2 hétig influenzás, nem számoltam, de szerintem elment 10ezer forint körül a kezelésre ha beleveszek mindent, nem csak a gyógyszert és dolgozni se bírtam 2 hétig.


10:59 - pontosan mit propagálnak vele? Ja tudom az oltást, amiből eddig is simán elment minden évben másfél millió, de most hirtelen többet akarnak eladni belőle, hátha így megkeresnek vele annyit a gyógyszergyárak 2 év alatt, mint amennyit antidepresszánsokkal meg fájdalomcsillapítókkal megkeresnek hetente...

2009. nov. 14. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
55%
A média pánikot kelt hogy jobban fogyjon az oltóanyag. az egész világon ez a tendencia, sima influenzában többen halnak bele mint a HINI be..
2009. nov. 14. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Két adat:


(1) A H1N1 által eddig legjobban sújtott USA-ban eddig 22 ezren kerültek kórházba és 900-an haltak meg a betegségben.


(2) Különböző becslések szerint ugyanott (USA) évente 20-60 ezren szoktak meghalni a szezonális influenzában.


A közlekedési balesetek áldozatainak számát inkább nem is részletezem.


Ezek után döntsd el, hogy valódi veszélyról vagy médiahisztiről van-e szó.

2009. nov. 14. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

22:52 - nem csak médiahisztiről van szó, az egész egészségügy aggódik, mert egy pandémiás influenzajárvány általában 2 évig kering a Földön, mire a társadalom nagyrésze immunis lesz rá és ponthogy az a jellemző, hogy csak az első év végétől kezd durvulni igazán.

Az emberiség amúgy is nagyon sok erőt feccol a megelőzésbe, az általad említett közlekedés esetén például rengeteg kutatást végeznek, hogy biztonságosabbá tegyék az autókat, ott a biztonsági öv, a légzsák, a közlekedési szabályok, satöbbi. Ez egy vírusjárványra fokozottan igaz, hisz itt az egyetlen dolog, amit tehetünk, az a megelőzés. Aztán ha nem lesz baj belőle örülünk, hogy felesleges volt az aggodalom.

Illetve még annyit hozzátennék, hogy igaz, hogy sokkal többen halnak meg szezonálisban, de aki abban hal meg az 99%ban olyan ember, akinek amúgy is legfeljebb hetei lennének hátra, annyira beteg, h1n1 esetében pedig 30% az életerős, egészséges, krónikus előbetegség nélküli emberek aránya.

Szóval megijedni egyáltalán nem kell és nem is kell napi szinten azon rettegni, hogy h1n1, teljesen felesleges. De azért az egészségügy előkészületei egyáltalán nem feleslegesek, igen is fontosak és reménykedni kell, hogy utólag kiderül, hogy mégis feleslegesek voltak, de ezt nem lehet tudni. Az ezelőtti h1n1 járvány az orosz influenza volt párszázezer áldozattal, de az azelőtti h1n1 járvány a spanyolnátha volt 50-100 millióval (és akkor még talán 2 milliárd ember se élt a Földön).

2009. nov. 14. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

"ponthogy az a jellemző, hogy csak az első év végétől kezd durvulni igazán"


Ez biztos roppant érdekes népgazdasági szempontból (kiesett munkanapok az ország egészére vetítve stb.), de azon a tényen, hogy csak kb. minden 10 000. fertőzött hal meg, vagyis ez a fertőzés nem különösebben veszélyes, mindez az egyes ember szintjén nem változtat.

2009. nov. 15. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Persze, a halálfélelem mindenféleképp túlzás és teljesen felesleges. Csak arra szerettem volna rávilágítani, hogy az influenzajárványtól való félelme az orvostudománynak és a társadalomnak nem teljesen megalapozatlan. Elsősorban pont az olyan gazdasági szempontok miatt, amikre Te is utaltál. Annak az esélye, hogy valami spanyolnátha szintű halálinfluenza legyen a mostaniból nyilván rendkívül kicsi, de annak, hogy népbetegség legyen és akár a lakosság 10-30%át is ágynak döntse viszonylag rövid időn belül viszont már olyan esélye van, ami szükségessé teszi a felkészülést, mert egy gyengébb infrastruktúrájú ország bele is roppanhat egy ilyesmibe.
2009. nov. 15. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!