Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Depresszió, Pánik? Vagy mi...

Depresszió, Pánik? Vagy mi lehet ez? Mást is ennyire aggaszt a H1N1? Én néha csak merengek egész nap.

Figyelt kérdés

2 gyerekem van, nem oltathatjuk magunkat.:((

Sokszor azon veszem észre magam,hogy nézem őket és töprengek, félek,mi lesz ha elkapjuk....és jár az agyam.

Van,hogy kedvem sincs semmihez,nem főzök,nem mosok..stb,csak összepakolok leülők és töprengek.

Aztán 1-2 nap múlva erőt veszek magamon,nekiállok a dolgomnak,mintha nem is lenne semmi.

Már nem tudom,hogy ennyire félek ettől a kórtól,vagy esetleg depressziós lennék?Esetleg mást is ennyire aggaszt?Nem lehordást várok,mert azzal nem jutok előbbre,egyszerűen nem értem magam.Terveztünk újabb babát is, de már nem szeretnék.....azt is erre fogom....


2009. nov. 14. 08:05
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

depis vagy, ahogy én is. dettó ezt csinálom

csak azt nem értem, hogy miért nem oltatjátok magatokat? én beoltattam az enyémeket, nem lett bajuk tőle, és ingyen is van, ha ez aggaszt.(sokan hiszik, hogy fizetni kell érte).

2009. nov. 14. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Szia!

Én a család nagy részét beoltattam.

Ennek ellenére azt mondom, ha beoltatod őket, ha nem, ne fektess rá túl nagy hangsúlyt! A dolog valóban fel van fújva. Bármelyik oldalon kardoskodik a sok "hozzáértő", én már legyintek rá. Senki nem ért semmit!

Ne várd a rosszat, ne félj! Egy kis optimizmust!:)

2009. nov. 14. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Előzőnek, nem mindenkinek van ingyen, a családi kasszát 6000 Ft-tal (3-unknak kellett fizetni érte) terhelte nálunk a H1N1 (+ vitaminok).
2009. nov. 14. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Mármint az elsőnek.:D
2009. nov. 14. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
ha ez megnyugtat, én ingyen megkapnám az oltást mégsem oltatom magam. Ennyi, maximálisan biztos vagyok benne hogy fölösleges (bár én sportolok és szedek vitaminokat is mindig, így nem voltam 3 éve beteg)
2009. nov. 14. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Köszi, az eddigi válaszokat.Nem pénz miatt nem oltatok.A gyerekek kicsik,nem ajánlott.Én pedig allergiás vagyok:((
2009. nov. 14. 08:26
 7/18 anonim ***** válasza:

Az hogy ingyen van, hatalmas kamu!!! 6hetes a babánk, azt híresztelik, hogy fél évesnél fiatalabb baba közeli családtagjainak ingyenes. A háziorvosunk nem hallott erről! Mutatta az aznapi körlevelet, kik kaphatják meg. Csak a krónikus betegségek voltak felsorolva.

Nekünk ki kellett váltani, 1930ft-ért, a doki emiatt nem vette el az oltásért a pénzt, ami ugyanennyi.

Az egész a pénzért megy! Mert lehet, hogy 2hét mulva ingyen lesz, addigra meg ezek a családok megveszik a baba védelme érdekében. A megmaradt oltóanyagokat meg háromszoros áron elpasszolják külföldre...

2009. nov. 14. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
50%
Buták vagytok, mind akik ilyen kérdést tesztek fel. Húzz fel egy üvegburát a gyerek köré, így biztos megtudod őket védeni a H1N1-től. Igaz, ha felnőtt korukban kikerülnek a búra alól, olyan gyenge lesz az immunrendszerük, hogy az első megfázás ledönti őket a lábukról.
2009. nov. 14. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
79%

Azt tartsd mindenképp szem előtt, hogy a h1n1-től ne élet/halál szintjén féljél. Ha valóban Magyarországon is járványként többször átfut, akkor nagyjából - átoltottságtól függően - 50%a kaphatja meg a lakosoknak és a halálozási esély az 1 ezreléket se éri el, tehát legfeljebb minden ezredik beteg hal csak bele.

A h1n1 miatti oltás inkább arról szól, hogy megkíméled Magad egy elég sz*r betegségtől és véded a környezetedben élőket is. Az oltásnak kockázatai nincsenek, csak az oltási betegség, ami 2-3 napos bőrpír és enyhe fájdalom az oltás helyén, a többi csak az internet szüleménye.


Árral kapcsolatosan: semmi nincs ingyen, ilyen világban élünk. De egy 200 forintos valamit lehúzásnak nevezni szerintem nagyon erős, ennyiért lassan már egy mozijegyet se lehet venni. Arról nem is beszélve, hogy egy súlyosabb influenza tüneti kezeléséhez szükséges orrcseppre, lázcsillapítóra, torokerősítőre simán többet költ az ember, a táppénzről nem is beszélve.


Ingyenesség: a mindenképp ingyenes kategóriában nincsenek ugyan benne a csecsemők családai, de a helyi doki saját belátása szerint bárkit veszélyeztetettnek nyilváníthat. Nálunk például a doki ingyen olt minden kövér, sovány embert, a csecsemők családjait, satöbbi, gyakorlatilag szinte mindenkinél talál valami indokot az ingyen oltásra.

2009. nov. 14. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Utolsónak! Ha megnézed az ANTSZ honlapját, ot le van írva, kik kapják ingyen! 3 lépcső van, a másodikba tartoznak a fél évnél fiatalabb babák családtagjai. Csak éppen mélyen hallgatnak róla, hogy melyik lépcsőt oltják. A nagyobb gyerekek is ide vannak sorolva, ők már kapják. Össze-vissza van ez!
2009. nov. 14. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!