Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » HPV oltás, kétségeim vannak?

HPV oltás, kétségeim vannak?

Figyelt kérdés

13 eves 7.es

Nem tudom van-e ertelme beadatni neki most. Nagyon keson ero tipus. Inkabb babazik meg kislanyos dolgok erdeklik. Olyan mint a novere eleg maganak valo. Neki 18 evesen lett baratja. A fiuk abszolut nem erdeklik.

A doki elmodnta a pro kontra erveket. H pl 5evente ujra kell emlekezteto. Szexualis uton terjed. Stb...


Nem tudom erdemes-e. Hogy esetleg majd akkor ha tervben van a fiuzas.


Meghalgatnek meg par embert errol. Par velemenyt.


szept. 6. 19:14
1 2 3 4 5 6 7
 31/63 A kérdező kommentje:

Nalunk tobb szulo sem adatja be az oltast.

Ez is elbizonytalanit.

szept. 6. 22:51
 32/63 anonim ***** válasza:
56%

20 antsz.hu oldalon van..

Beadják persze olyannak is aki már nemiéletet él csak epp rendszeres szűrés alap mivel simán meg is betegedhet.


Ott áll hogy az oltás célközönsége a a nemi életet még nem élő lányok!

szept. 7. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/63 anonim ***** válasza:
38%
30as, és a gyereked szemébe tudsz majd nézni, ha méhnyakrékos lesz, hogy kislányom, ezt miattunk kaptad? megelőzhettük volna de nem tettük?
szept. 7. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/63 anonim ***** válasza:
81%
31es, nálunk, budai iskola, értelmiségi szülők, 2 kivétellel mindenki kérte. A két kivétel is vallási okokból nem.
szept. 7. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/63 anonim ***** válasza:
36%

33

Egyszerűen nem értem, miért jön mindig, mindenki a méhnyakrákkal... mintha a fél ország ebbe halna bele, úgy csináltok. Sokkal gyakoribb betegségek is vannak. És normális, monogám szexuális élettel jó eséllyel sosem lesz hpv-je.

Mint írtam, akkor még új volt, és féltetteük valami bizonytalan, új sz@rtól. Akkor az osztályában 2-3 szülő kérte csak.

szept. 7. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/63 anonim ***** válasza:
57%

35 olvasgass utána mennyire gyakori, és sírj. És monogám kapcsolatban is el lehet kapni.


Barátnőm 24 évesen lett méhnyakrákos, úgy, hogy egész életében egyetlen partnere volt, és annak a fiúnak is, előtte csak egy, hosszú távú kapcsolata. Tehát a srác is 2 lánnyal volt együtt szexuálisan. Mégis elkapta, és méhnyakrák alakult ki nála. Volt orvos is aki elküldte, mert azt mondták, ilyen előzményekkel kizárt. Hát nem volt az. Mire orvoshoz jutott, már elterjedt. Kipakolták, méh, petefészkek, petevezeték, és az összes hasi nyirokcsomó. 24 évesen...


Ráadásul, mint tudjuk, a HPV fertőzéshez nem kell kell feltélenül szexuális kontakt, elég a bőr kontaktus, vagy akár szauna, jacuzzi. Gondolom egyiket sem csinálta még a lányod, és soha nem is fogja.

szept. 7. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/63 anonim ***** válasza:
34%

36

Oké, értem, mégis kicsit túlzásnak érzem. Rendben, Te érintett vagy a barátnőd révén, ezért érzékenyebben érint. Nekem pedig közel s távol egyetlen barát, rokon sem érintett, és nem is hallottam róla, hogy lett volna. És ha jön egy agresszív fajta (barátnőd esete) akkor pedig szinte biztos, hogy oltás ide vagy oda, úgyis baj lesz.

szept. 7. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/63 anonim ***** válasza:
68%

37es, nem, mivel ha van oltás, akkor nem alakulhat ki a rosszindulatú elváltozás, mivel pont az ellen véd. Csak az ő szülei is olyanok voltak mint te, hogy nem kérték, mert jajj veszélyes. Most meg sírnak hogy az ő hibájukból szenved, és vesztette el az esélyét a gyerekszülésre. Már ha életben marad egyáltalán. Nem tudom, merre élsz, de rettenetesen gyakori. Olvasgass a Mályvavirág oldalán, akár facebook oldalán. De itt gyakorin is elég sok kérdés van.


Én dolgoztam onkologiai osztályon, több fiatalt is kezeltek méhnyak és méhtest rákkal, olyanokat akik bőven 35-40 év alattiak, pici gyerekekkel. Van akinek sikerült, de többen (főleg azok akiket későn diagnosztizálnak, mert ez a daganattípus nem ad egyértelmű tüneteket, csak ha már nagyon elterjedt) akiknek nem. és egyikük se kapott oltást. Nem véletlenül támogatja ennyi orvos az oltást. A Mályvavirág alapítvány fővédnöke is egy szülész-nőgyógyász doktornő, akinek a gyereke is megkapta az oltás már.


De ismertem olyan nőt is, akinél 3 hónapos terhesen derült ki a daganat. A gyerek 9 hónapos koráig élt.


[link]


Itt látszik, nőknél a második leggyakoribb daganattípus, és évi 400 nő hal bele Magyarországon. És ez csak aki belehal, nem az összes megbetegedések száma. Évente 1000-1500 esetet diagnosztizálnak. Ami nem kevés. Nagyon nem.

szept. 7. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/63 anonim ***** válasza:
77%

“És normális, monogám szexuális élettel jó eséllyel sosem lesz hpv-je.”


Ezzel csak az a baj, hogy nem igaz. Nem kell a HPV fertőzés akvirálásához a fél várossal kúrni, nehogy azt gondold már.

A szexuálisan aktív huszonéves korosztály 30-40%-a fertőzött, és az emberek 80%-a élete során átesik rajta.


Minden azon múlik, hogy az adott szervezet le tudja-e győzni, vagy perzisztál és rákot okoz. És te nem tudhatod, hogy te vagy a gyereked melyik csoportba tartozik.


Ha van egy oltás, ami totál veszélytelen, ellenben nagyon nagy biztonsággal véd egy igen kellemetlen fertőzéstől, miért ne védekeznénk ellene?


Nőgyógyászként egyáltalán nem elszigetelt és ritka eseteket látok. Minden héten csinálunk legalább egy conisatiót rossz cytológiai lelet, rákmegelőző állapot miatt, és sajnos az invazív méhnyakrákos esetek száma sem annyira kevés. És de, egyre fiatalabbak.

szept. 7. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/63 anonim ***** válasza:

39

Amikor esedékes volt, még új volt, és sok volt a kérdőjel, ezért nem kockáztattunk. Ma lehet, hogy bevállalnánk. Legalább megúszhatná a nőgyógyászhoz járkálást.

szept. 7. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!