Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » HPV oltás, kétségeim vannak?

HPV oltás, kétségeim vannak?

Figyelt kérdés

13 eves 7.es

Nem tudom van-e ertelme beadatni neki most. Nagyon keson ero tipus. Inkabb babazik meg kislanyos dolgok erdeklik. Olyan mint a novere eleg maganak valo. Neki 18 evesen lett baratja. A fiuk abszolut nem erdeklik.

A doki elmodnta a pro kontra erveket. H pl 5evente ujra kell emlekezteto. Szexualis uton terjed. Stb...


Nem tudom erdemes-e. Hogy esetleg majd akkor ha tervben van a fiuzas.


Meghalgatnek meg par embert errol. Par velemenyt.


szept. 6. 19:14
1 2 3 4 5 6 7
 1/63 anonim ***** válasza:
86%

Nem kell 5 évente emlékeztető, ezt mégis ki mondta??

Természetesen oltasd be. Kb 20 éves követés van ezekkel, ennyi idő alatt nem csökken a védelem, nincs szükség újraoltásra….

szept. 6. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/63 anonim ***** válasza:
81%

Arról nem is beszélve, hogy ilyenkor ingyen adják, ha pedig nem kéred és 17 évesen mégis oltatnád, akkor 150 ezer forint.

Na meg oké, hogy szerinted későn érő, de ha egyszer pasija lesz, nehogy azt gondold, hogy majd azért fog várni a szexszel 6-8 hónapot, hogy a friss oltástól kialakuljon a védettség, amit majd akkor akarnál beadni, amikor aktuális….


Komolyan fel se tudom fogni, hogy valaki miért is ne kérné a gyerekének az oltást.

szept. 6. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/63 anonim ***** válasza:
85%
Adasd be neki, mert a tinik általában nem úgy kezdik a fiúzást, hogy előre szólnak a szülőknek, sőt kb. 80% már rég nem szűz mire a szülei megtudják, hogy van barátja/barátnője!
szept. 6. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/63 anonim ***** válasza:
100%
Mik a kontra érvek?
szept. 6. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/63 A kérdező kommentje:

Mert nem kotelezo oltas

Ahogy a rota es a baranyhimlo sem az. Legalabis akkor meg nem volt az. Mindkettonel sokat dilemaztam.

szept. 6. 19:22
 6/63 anonim ***** válasza:
70%
5. Szerintem az elég meggyőző érv, hogy rákos megbetegedés előzhető meg vele!
szept. 6. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/63 A kérdező kommentje:

Nem azt akarok hallani h oltasd be.

Hanem hogy ki miert dontot ahogy.

szept. 6. 19:23
 8/63 A kérdező kommentje:
Illetve erdekel h a valaszolok be vannak e oltva HPV oltassal.
szept. 6. 19:24
 9/63 anonim ***** válasza:
68%

7. Azért döntöttem, hogy beoltatom, mert nincs 150 ezer ft-om egy ilyen oltásra (ennyibe kerül később), és rák előzhető meg vele!

Továbbá káros következménye nincs, ha beoltatom, de ha nem teszem annak lehetnek.

szept. 6. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/63 A kérdező kommentje:

Nem vitat akarok.

Csak utalok donteni ilyenekben es mindig egy kinszenvedes.


Ha van a rakrol statisztikad vagy valami linked amit elolvashatok az jo lenne.


Nekem csak ilyen promocioa semmit mondo oldalak jonnek be. Ja meg reklam...

szept. 6. 19:26
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!