Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » HPV oltás, kétségeim vannak?

HPV oltás, kétségeim vannak?

Figyelt kérdés

13 eves 7.es

Nem tudom van-e ertelme beadatni neki most. Nagyon keson ero tipus. Inkabb babazik meg kislanyos dolgok erdeklik. Olyan mint a novere eleg maganak valo. Neki 18 evesen lett baratja. A fiuk abszolut nem erdeklik.

A doki elmodnta a pro kontra erveket. H pl 5evente ujra kell emlekezteto. Szexualis uton terjed. Stb...


Nem tudom erdemes-e. Hogy esetleg majd akkor ha tervben van a fiuzas.


Meghalgatnek meg par embert errol. Par velemenyt.


szept. 6. 19:14
1 2 3 4 5 6 7
 11/63 anonim ***** válasza:
37%
Te tényleg ennyire hülye vagy? És még szaporottál is?
szept. 6. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/63 A kérdező kommentje:

Van aki nehezen dont

Mint en is. Engem ezek megterhelnek nagyon.

A kotelezo dolkokkal az a jo h kotelezo. Ezek meg valaszthato.


En meg a fuggony szinen is kepes vagyok heteket agyalni meg strasszelni magam mire azt mondom h ez vagy az kell.


Ez van tudom nem jo.

szept. 6. 19:31
 13/63 anonim ***** válasza:
68%

[link]


olvasgasd ezt az oldalt

szept. 6. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/63 anonim ***** válasza:
56%

Akkor vedd úgy, hogy kötelező és meg is van oldva😂

Én apróságokban döntök nehezen, nagy dolgokban simán. Ezért barátnőm szokta mondani, amikor 10perce vacillálok, hogy almalevet igyak vagy narancsot, hogy ez életed döntése. Innen nincs visszaút 😂

szept. 6. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/63 anonim ***** válasza:
45%

12. Ha választhatnál, hogy a gyereked 5-öst vagy 1-est kapjon akkor mit választanál? Kb. ilyen szintű döntésről beszélsz most... Az egyiknek (oltás) csak pozitív következményei vannak, a másiknak (nincs oltás) meg negatív.

Ha ebben nem tudsz dönteni akkor javaslom menj pszichológushoz, mert komoly gond van az agyaddal!

szept. 6. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/63 anonim ***** válasza:
55%

1. Igen, nőgyógyászként be vagyok oltva, pedig nekem bizony a teljes árát kellett fizetnem érte. Ahogy az összes kollégám (a férfiak is!!) is be van oltva (20 nőgyógyászról van szó).

2. A méhnyakrák meglehetősen gyakori, és bizony egyre fiatalabb életkorban lévőket látok ezzel a betegséggel. Egy 24 éves halálát végignéztem, és most is fekszik az osztályunkon egy 36 éves anyuka, aki éppen most kapott stomát, hogy ne a műtéti sebéből folyjon a széklet. Komolyan egyesek azt gondolják, hogy ez valami irodalmi ritkaság, és az is csak majd az öregeket éri utol, de bizony marhára nem. Komolyan nem értem, hogy ha van legalább egy olyan daganat, ami ellen egy oltással nagyon nagy %-ban lehet védekezni, és mindezt még ingyen is hozzádvágják, akkor mi a búbánatért hezitálsz?

3. Azokban az országokban, ahol kötelező az oltás, gyakorlatilag eltűnt a méhnyakrák, ennyire hatékony az oltás.

4. Nem csak a rák, hanem a nemi szemölcsök ellen is véd. Az még gyakoribb, és marha kellemetlen. Rendesen meg tudja keseríteni egy ember életét, ha állandóan a szemölcsöket kell szedegetni, fagyasztani, lézerezni, ecsetelni a nemi szervén….

5. Nincs reális kockázata. Max pár napig fáj az oltás helye, na bumm.

6. Hiába magának való, jön egy pasi, aztán majd 2 év után tudod meg, hogy rég szexelnek. Ne legyél már naiv. Az oltásnak idő kell, mire kialakul a védelem, nem fogja megvárni a szexszel, elhiheted.

7. Fiatal korban csak két oltás kell, később 3. 150 ezer forint, éd még addig simán feljebb megy az ára.



Komolyan mondd már el, hogy szerinted mégis miért nem kellene beoltatni??

szept. 6. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/63 anonim ***** válasza:
0%

Bakker van egy rakat oltás amit meg ujszulotteknek csecsemőknek adnak be.

Az oltásokhoz ott van mikor hány évesen kell beadni.

szept. 6. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/63 anonim ***** válasza:
37%

16. En ugy tudom csak azoknak adják be illetve van ertelme akik még nemi életet nem is éltek. A tobbinek nincs értelme. Oltastol függetlenul kell a rendszeres ellenorzes összeszedett e vmit.


"A rákkeltő HPV-típusokkal való fertőzés esélyének kizárása érdekében az oltást ajánlott már az első szexuális együttlét előtt beadatni. "

"

Amennyiben lánya elmúlt már 18 éves, illetve szexuális élet él, akkor az oltás után a rendszeres nőgyógyászati szűrést ugyanúgy folytatni kell. "

(Tehát ugyanott van mintha be se lenne oltva)


"k kapják meg a védőoltást és hogyan?

Az Európai Betegségmegelőzési és Járványügyi Központ (ECDC) ajánlása szerint a 9-15 éves korú lányok tartoznak a HPV vakcináció elsődleges célcsoportjába, a vakcina ugyanis a szexuálisan még nem aktív korosztályban a leghatékonyabb. "


[link]

szept. 6. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/63 A kérdező kommentje:

16

Koszonom szepen! Ez nagyon sokat segitett.

szept. 6. 19:51
 20/63 anonim ***** válasza:
76%

18. Ez nem egészen így van! Felnőtteknek is beadják, sőt aktív HPV fertőzőtt embernek is mert segít gyorsabban leküzdeni a betegséget.

Plusz az oltás nem mentesít a szűrővizsgálat alól, természetesen ez az oltás sem véd a megfertőződéstől, csak a súlyosabb betegségtől pl: méhnyakrák!

szept. 6. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!