Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ez azért nem felháborító?

Ez azért nem felháborító?

Figyelt kérdés
Csak a lényeget mondom elég rosszul vagyok..Bátyám elájult ki hívtam a mentőket.Vártam a ház előtt 20 perces kocsi utat megtették 28 perc alatt se sziréna se semmi.Láttam hogy tovább mentek pedig megadtam a címet rendesen futok utánuk 1 utcán át végig amire végre megállnak.És akkor ezt mondja a sofőr: Integessél b**meg honnan a f*szból tudjam hogy ezért futsz(?) (Éjjel fél 12 kor)
2011. jan. 23. 23:46
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
51%

Most nem az a lényeg, hogy kijöttek, és elláták a bátyád, kórházban van!

De nyugodtan jelentsd be,megteheted, a mentőst rosszabb esetben kirugják,és ha más is segítségre szorulna, akkor majd nem lesz aki kimenjen!

Nyilván nem találták a címet-ez a központ hibája is lehet,és idegess lett!!!

A negatívum egyből felkerűl erre az oldalra,meg, hogy 28perc alatt jöttek stb...,a bátyád beteg, neked meg az a legnagyobb bajod, hogy nem szirénázott a kocsi, nem jöttek 160-nal, hát komolyan mondom nem vagy semmi!

Azt miért nem írja senki, hogy a mentősöknek köszönheti az életét?

Mindig csak a rosszat látod mindenbe?

Nyilván siettek,csak gondolom a diszpécser hibásan adta meg a címet.

Jobbulást a tesódnak!

2011. jan. 24. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim válasza:
35%
Azért nem kell egyből hasra esni. Az előttem szólóhoz:ha a te rokonodról lett volna szó te is fel lennél háborodva. Igen is TUDJA a mentő a jó címet ez a dolga. Van egy idő norma is. Ne játszunk mások életével. Pont leszarom,hogy mekkora a fizetése. Ne beszéljen vele úgy ahogyan megtette pontosan azért mert ő nem teheti meg ha 16éves ha nem. Én biztos nem hagynám annyiba. Még meló után bele is vágnák egy jót a pofájába. Nem lesz aki kimegy? Dehogyisnem! A majmoknak az állatkertben a helyük.
2011. jan. 24. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
67%

Itt mindenkinek arc nélkül olyan nagy szája van,mint a bécsikapu.

Ha nem lenne ez az oldal ki kellenne találni!

Komolyan mondom annyi gyülölet, negatív kritika van az emberekben, hogy az nem igaz!

Ha az én rokonomról lenne szó, tuti, hogy nem itt ócsárolnám a mentősöket.

Nem feltünő, hogy a rosszat, a negatívumot egyből leírja az ember,de azt nem irta volna le a kérdező, ha nem történik ez az incidens, hogy minden rendben volt,15percre pontosan ott voltak,szirénázva jöttek, stb...ÁÁÁ dehogy!

Meg senki nem irt volna pozitiv hozzászólást!

Szánalmas!

Ugyan már hagyjuk,nézzük meg hány esetben mentenek életet!

Itt paráztok, hogy 15perc a norma, bezzeg mikor dudálva szirénázva próbál meg eljutni egy beteghez,de nem tud mert senki nem húzodik le, akkor ki veszi figyelmbe a nomát???

Rádió maxon a kocsiba, nehogy véletlenül meghallja ha jön a mentő...

Ez nem számít mi?

2011. jan. 24. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
A mentősök napi szinten rengeteg állattal találkoznak. Meg akarják verni őket, pszichopaták, aggódó rokonok, stb. Nem könnyű meló. Valószínűleg a diszpécser megkérdezte tőled hogy van-e valami betegsége a bátyádnak, stb. Az ő dolga megítélni a helyzetet, és ehhez fogható mértékben kiküldeni egy kocsit. Egy sima ájulás nem a világ vége, még ha te úgy érzed akkor sem. Nem tartom valószínűnek hogy egyáltalán rohamkocsit kaptatok, szerintem egy egyszerű betegszállító vitte be a kórházba.
2011. jan. 24. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim válasza:
Szó sincs arról,hogy ne vállalnám akár arccal is a szavaim súlyát. Az,hogy az ember csak a negatív dolgot jegyzi meg? Hát hagy ne essek már hasra ha valaki normálisan ellátja a munkáját hisz ezért kapja a fizetést. Azért van egy emberi norma amit jó páran már elég szépen elfelejtettek. Aki nem enged utat a mentőnek,feltartja annak reméljük az annyához megy legközelebb ugyanúgy. Én nem a mentőst ócsárlom hanem azt a majmot aki ilyen dumát megenged magának. Mindenkinek van gondja. De azért mint eladó gondolom nem azért vagyok ott a boltba,hogy elküldjem valahova a kedves vevőt ha pl nem talál valamit. Emberek vagyunk vagy mi? A másik pedig,hogy ebben az országban minden olyan jó és szép,hogy meglepő amikor ilyen dolgok borzolják a kedélyeket? Az a normális ha így beszélünk egymással? Érdekes másoknak nincs ekkora szókincsük.
2011. jan. 24. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

A lényeg az, hogy nem beszélhetett volna így veled!

Mikor engem kórházba vittek, nem mentősök, betegszállítók, akkor egyik kórházból a másikba átkellett vinni kiszakadt gerincsérvem volt, nem nem tudtam járni, és mikor bejöttek a betegszállítók, akkor az egyik rám mutatott, és azt mondta, szó szerint idézem: „Én EZT, meg nem emelem”. Okés, nem vagyok vékony alkat, de azért igenis kikérem magamnak, hogy így beszéljenek velem!Mikor kiment a szobából, a társa nem győzött elnézést kérni helyette!

Nem könnyű a munkájuk persze, de ezt még sem engedhetné meg magának!

2011. jan. 24. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 tetris ***** válasza:
Senki se tartott pisztolyt a fejéhez, hogy mentősnek álljon. Ha ekkora tahó, hogy így beszél egy hozzátartozóval, akkor inkább menjen el Paszulyrotyogósra kocsmárosnak. Oda való az ilyen.
2011. jan. 24. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

Emberek vagyunk de igen,ugyanugy ahogy a mentős is ember.

A minibálbért nem kapják meg,könyörögm nem azért lesz valaki mnetős, mert ez a szakma olyan nagyon jól fizet, hanem elhivatottság kérédse.

Akárki akármit mondd Én igenis megvédem Őket, mert ezek az emberek nem a pénz miatt mentősök, hanem megvan bennük az ami olysok emberből hiányzik!Szociális empátia!!!

kakilunk egymás fejére,"Nekem is megvan a magam gondja" címszó alatt márcsak kicseszésből sem segítenénk embertársainkon.

TISZTELET A KIVÉTELNEK!!!Igy csupa nagybetűvel!

Hogy a mindennapi életből merítsek példákat!

-a buszon a terhes nőket, beteg, idős embereket fellökik, ha ott halna meg a buszon se adják át neki a helyet.

-ZEBRÁN embereket ütnek el.

-Discóban egymást tapossák halála.

Miről beszélünk?

Ugy elmegyünk egymás mellett mint a huzat!!!

Az itt a legnagyobb probléma, hogy egyik ember a másikkal nem foglalkozik,minden a gyülöletkeltésről, a rosszról szól!

Akkor hol van itt a híres nagy emberi norma?

Miben merűl ki?

Ez a kérdés részemről olyan, mintha a világ legnagyobb gondja fogalmazodott volna meg!

Szánalmas, hogy ebben az országban, már mindenki le van nézve!

2011. jan. 24. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 tetris ***** válasza:

15.00 Igazad van, teljes mértékben. Ehhez a munkához bizony elhivatottság kell.

De azért már mégse kellene ilyen pökhendi hangon beszélni egy mentősnek! Mégha oly elhivatott is!!!!

2011. jan. 24. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim válasza:
Hát ez igen,ez szociális empátia volt,lehetett. Elhivatotság a javából. Nem kapják meg a minimál bért? Sokan vannak ezzel így. Mégis viselkednek. Miért kéne neki ezt elnézni? Ha mondjuk én elözékeny,udvarias kulturált tudok lenni akkor miért nem várhatóm el tölle is? Vagy mert neki gondja van azért már így kell beszélni? Az a helyes ha az ilyen dolgok fölött szemet hunyunk? Talán ha mondjuk új munkát kereshetne akkor lehet meggondolná,hogy legközelebb már inkább csak evésre használja a pofáját,vagy nem megy emberek közé a MAJOM:) Ekkora hivatás tudattal!
2011. jan. 24. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!