Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Örülsz az új rendeletnek?

Örülsz az új rendeletnek?

Figyelt kérdés
2012. január elsejétől bevezetik a dohányzási tilalmat a vonatokon, pályaudvarokon és a vasúti megállókban is. Én ennek a hírnek rettentően örülök. Ti hogy vagytok ezzel?
2011. dec. 20. 19:29
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:

HétköznaPI CSAlódások - Csaló manó


http://www.youtube.com/watch?v=VvT4SDZf9K4



" mert lehet szívni, lehet szúrni

szabad a füstöt a pofámba fújni

de műembert azt ne csinálj!

a klónozás még illeg "

2011. dec. 20. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 JulesM111 ***** válasza:
19%

Én dohányzom, de nem vonatozok, buszozok, (hála égnek...)szóval nem izgat a rendelet.

Amúgy: kevesebb cigi fogy -> állambácsnak kevesebb bevétel -> mindenki többet adózik :)

Dohányosok kevesebbet füstölögnek -> nem patkolunk el olyan hamar -> nemdohányzók fizetik a nyugdíjunkat.

2011. dec. 20. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
55%

A pályaudvarokon pont baromi egyszerű, minden területen van egy uralkodó szélirány, annak megfelelően ki kell jelölni, hol szabad dohányozni. De ha ezt nem figyeljük is, ha a dohányosnak egy 20 méterrel arrébb kell mennie, már nem érzékeled a füstöt.

Értem én, hogy egészségvédelem meg minden, de ez már túlzás. Pont a napokban beszélgettem erről a házban lakó 92 éves doktornénivel, azt mondta, nem is érti, hogy állt elő ez a helyzet, mert már sokkal nagyobb a félelem a cigitől, mint amennyire valójában káros. És tény. Én dohányzom, de nem az elfogultság beszél belőlem. Soha nem fulladtam még úgy, mint amikor múltkor botor fejjel sétáltam egy megállót az Üllői út mellett. Azt hiszem, az autók sokkal károsabbak a dohányzásnál. Ha valóban az egészségünk a fontos, miért nem tiltják be az autókat is a városban?

2011. dec. 20. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
48%
marad a vonatwc
2011. dec. 21. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
A pályaudvaron sokszor úgy helyezkedtek el a dohányosok, hogy nem ülhettem le, ha nem akartam a bagójukat velük együtt szívni. Szóval igen.
2011. dec. 21. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
100%

"Pont a napokban beszélgettem erről a házban lakó 92 éves doktornénivel, azt mondta, nem is érti, hogy állt elő ez a helyzet, mert már sokkal nagyobb a félelem a cigitől, mint amennyire valójában káros."


Lehet, de amíg a dohányzási kultúra a béka segge alatt van, addig csak a kemény tiltás a megoldás.


Miért nem evidens az a nikotinfüggőknek, hogy pl. buszmegállóban, táncparketten, zsúfolt helyeken (szabadtéri koncerten a tömeg közepén) stb... nem bagózunk???

Na ezért kell tiltani!!!

2011. dec. 22. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
70%
Miért kell általánosítani? A dohányzók nagyon nagy többsége odafigyel másokra és nem gyújt rá úgy, hogy az zavarja a nemdohányzókat. Persze van egy bunkó kisebbség. De az mindenhol van. Nem kellene pont róluk általánosítani.
2011. dec. 22. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 A kérdező kommentje:
Hát, akkor én eddig csak a bunkó kisebbséggel találkoztam....
2011. dec. 22. 13:52
 19/28 anonim ***** válasza:
A világon semmit nem ér az egész. Mert szerinted nem fognk a megállókban rágyújtani? Ehh. Mondjuk nem járok vonattal amúgy sem.
2011. dec. 22. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
100%

Nem. A bunkó kisebbség az, akit észreveszel. Aki tíz méterrel arrébb megy rágyújtani, az nem tűnik fel, ha húsz ember csinálja, akkor sem. De ha egy rád fújja, az feltűnik. Megértem, dohányosként én is utálom, ha az arcomba fújja valaki a füstöt. De tudom, hogy ez nem mindenkire igaz, és nagyon zavar ez az általánosítás, ami az utóbbi években divat lett.


Figyelni kéne egymásra, ennyi az egész. De a nemdohányosok már sokszor atyaúristennek képzelik magukat. Pont ma jártam úgy, hogy direkt pár méterrel arrébb mentem a zebrától, hogy ne zavarjak senkit a cigivel. Tudom, hogy ez szabálytalan, mert a zebrán kell menni, de na, nem akarok senkinek kellemetlenséget. Erre egy negyvenes nő beállt a hátam mögé, és amikor a lámpa zöldre váltott, akkor is ott jött. Konkrétan belesétált a füstbe, amit nem értek, hiszen mennyivel egyszerűbb a zebrán menni, de hát az ő dolga. Ezek után elkezdett a hátam mögül mindenféle minősíthetetlen jelzőt mondani rám, mert ráfújom a füstöt.

Tíz éve dohányzom, de ilyennel eleinte soha nem találkoztam. Mostanában meg egyre gyakrabban.

Bunkók mindenütt vannak. Most általánosítsak ezek alapján?

2011. dec. 22. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!