Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Cigi leszokás cold turkey?

Cigi leszokás cold turkey?

Figyelt kérdés

Holnaptól leszokok a cigiről reggel vettem egy dobozzal még azt elszívom aztán vége.


A kérdés az az hogy nektek mi vált be hogy sikerült? És mennyivel lett jobb leszokás után? És hogy az elvonási tünetek mik voltak meddig tartottak valaha elmúlik a vágy?


Vágom hogy a kulcs az akarat hisz ha igazán le akarom tenni akkor csak nem kell meggyújtani a következőt és annyi viszont mentálisan a lelki függőség az durva én a kemény drogok közé sorolnám. Én sokszor próbáltam letenni és rájöttem hogy ki lehet bírni viszont egy idő után mindig meggondolom magam hogy mégis csak kell nekem a cigi mert élvezet stressz stb.. ennek mostmár nem fogok bedőlni újra vége van viszont ettől függetlenül érdekelne hogy hogy lehetne megváltoztatni ezt bennem? Hogy ne jöjjenek ezek a gondolatok meg minden mert emiatt nehéz csak leszokni hiába tudom hogy semmi szügségem rá mégis pár nap után már úgy gondolom mégis csak megérdemlek pár szálat és hogy az valami pozitívat ad nekem.



ma 11:04
 1/3 A kérdező kommentje:

Vagy ez sehogy sem lehet könnyű muszáj végigszopni azt a pár hetet/hónapot mire tényleg megszűnik a függőség?


Az is durva hogy sokat 10+ év után is kívánják és valakinek elég egy kis iszogatás megkínálják és már másnap megint doboz számra szívja.


Amúgy csak 7 éve szívom kb 20 szál egy nap viszont már most érzem hogy töbkre vágott és az edzés is elég szarul megy így szóval nem kérdés hogy lerakom és ezúttal össze is fog jönni viszont érdekelne hogy valahogy lehet e ezt könnyebben átvészelni? A nikotinpótló cuccok meg a fokozatosság nálam nem játsszik én hirtelen rakom le viszont valami kéne ami csökkenti az elvonási tüneteket. Egy kis pia segít vagy a sport rágcsa rágó ilyenek de nem sokat.

ma 11:10
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem ne várj ezzel holnapig, meg ne mondd azt, hogy "ezt még elszívom", mert abból nem lesz semmi. Menj, aztán vágd bele egy kukába azt, ami van és kész. Ez máshogy nem megy dohányzásnál, sosem ismertem senkit, aki nem ezzel a módszerrel szokott volna le. Fogod és abbahagyod. Pár napig lehet, hogy rossz lesz, de azért bőven kibírható, főleg hogy nem évtizedek óta csinálod. A legtöbb függőség évekig valójában csak pszichológiai és még nem fizikai.


"Az is durva hogy sokat 10+ év után is kívánják és valakinek elég egy kis iszogatás megkínálják és már másnap megint doboz számra szívja."


Sajnos a függőkkel mindig ez a helyzet. Nem lehet kigyógyulni ezekből, csak ellenállni a kísértésnek. Az alkoholista, aki 10 éve nem ivott egy kortyot sem, ugyanúgy alkoholistának vallja magát, a heroinista is örökre az marad, a szerencsejáték függő is, stb.

ma 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Ma már leszarom ha már rágyújtottam akkor ma még elszívom ezt a pár szálat amúgyse esik jól legalább megundorodok tőle mégjobban meggondolni úgyse fogom magam.


Ma is félbe kellett hagynim az edzést mert fulladtam meg szurkált a mellkasom.

Jó mondjuk én eleve tüdő műtött vagyok és azért van de gondolom a cigit is rátett egy lapáttal.

ma 11:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!