Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Cigi leszokás után újra olyan...

Cigi leszokás után újra olyan lesz mint előtte?

Figyelt kérdés

Mostanában elég sokszor próbáltam letenni a cigit (eddig sikertelenül) viszont így időközben rájöttem hogy nem is ad semmit nekem a cigi mármint semmilyen pozitívumot/élvezetet és az utolsó próbálkozásnál kibírtam 2 napig úgy hogy szinte nem nagyon volt elvonási tünetem és ilyen még soha nem volt mert mindig kb. Pár óra után már a falat kapartam de most nem. Csak azért gyújtottam rá megint pár szálra mert jöttek azok a gondolatok hogy miért tenném le a cigit ha élvezem és miért ne engedhetnék meg magamnak pár szálat merthogy ez egy dolog ami a mindennapjaimat elviselhetőbbé/jobbá teszi.

Csak hogy mikor most megint rágyújtottam figyeltem magamat és éreztem azt a droghatást hogy huss megkaptam azt a dopamin löketet és azonnal jobb lett a kedvem elmúlt minden negatív érzés.


Én benne voltam a drogok világába és az a durva hogy ez a legkomolyabb függőség a nikotin. Keményebb drogokról is könnyebb lejönni mint erről (itt leginkább a mentális részét értem mert persze az alkoholnál durvábbak az elvonási tünetek)



Holnaptól leszokok végleg ezt a kérdést csak azért írtam ki mert kiváncsi vagyok ti akik leraktátok és tényleg kibírtátok addig hogy megszűnjön a függőség utána már nemlesz ez az erős vágy? Utána a mentális állapotom helyreáll? Mert én alapból se vagyok olyan jól és ez a leszokás nagyon sokat ront rajta visszahozza azt a mély depressziót hogy az ágyból sincs kedvem kikelni utálok mindent és mindenkit ölni tudnék.


CSakmert olvastam hogy sokan még évek után is megkívánják simán a cigit és azzal álmodnak meg ilyenek.


Aki ráfügg valamire az függő is marad csak nem használja a cuccot? olyan mint az alkohol vagy a heroin hogy a függőség örök?



szept. 1. 22:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Hát azért nem ugyan úgy fogod kívánni mint régen xd csak max eszedbe jut néha de annál több idő telik el annál ritkábban jut eszedbe a dolog

Amúgy a nikotin pótló terápia nagyon sokat segít, veszel nikotinos rágó vagy spray és arra átszoksz elsőnek majd az adagolást csökkentés a betegtájékoztatóban leírtak szerint, igazából jobban fél az ember az elvonástól mint amennyire valójában rosszak lesznek

szept. 1. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Nemtom régen nemtűnt olyan vészesnek ez a cigi dolog de most úgy élem meg mintha ez lenne életemben eddig a legnehezebb dolog mármint ez a leszokás.


A nikotinpótlás nem vált be azzal csak elnyújtom ezt az egészet hisz az a lényeg hogy nikotik ne kerüljön be több ezért is hanyagolom majd a szivart egy jó darabig.


Megcsinálom úgy hogy egyik napról a másikra mindjárt elszívom az utolsót aztán vége.


Nekem a mentális része a gond az a rengeteg stressz ami alapból is van még durvább lesz meg az a durva depresszív érzés.


Szerintem nekem azert ilyen nehéz mert mentális beteg vagyok.


Meg hát elég sokat cigizek elég régóta így azonnal ezt elvágni az durva de ez a legyorsabb és leghatásosabb módja a leszokás sehogy se lesz könnyű nincs értelme szarakodni ilyen terápiákkal meg pótló szerekkel csak ki kell bírni egy max pár hónap lesz ez aztán elmúlik csak mikor elkezdem mindig olyan érzés mintha egyre csak rosszabb lenne és soha nem múlna el ez a szar lelki állapot.

szept. 1. 22:58
 3/13 anonim ***** válasza:
Ha nem bírod majd tovább ne cigit vegyél hanem nikotinos cuccot
szept. 1. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Kibirom az nem kérdés mert olyan nincs hogy nem. Van önkontroll csak érdekel hogy másoknak leszokás után hogy van ez hogy mennyire kívánják még a cigit. Mert ismerek olyanokat akik hiába nyomatták a tapaszt meg minden szart állandóan a cigin kattogtak meg évek után is elég volt hogy megkínálták az embert elfogadta és azonnal vissza szokott a napi dobozra.


Bár szerintem nekem nem ez a problémám hogy most leszokok hanem vissza kéne mennem az orvoshoz terápiára meg kéne szerintem megint gyógyszer legalább nyugtató.

szept. 1. 23:17
 5/13 anonim ***** válasza:
52%
Igen, gyogyszer kene egy ideig, es megszabadulni a stresszes dolgoktol, kornyezetvaltozas, utazas is jot tenne, es eltavolodni a lehuzo emberektol.
szept. 2. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Két év után is gyakran eszembe jut, hogy de jól esne, és valszeg így lesz a jövőben is.

Soha véget nem érő függőség, és nem csak a nikotin, hanem a viselkedésfüggőség miatt is.

szept. 2. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Sosem lesz olyan mint előtte.

Évekkel ezelőtt leraktam de bármikor újra tudnám kezdeni.

szept. 2. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
De nyilvan nem ugyan úgy kívánod mint régen
szept. 2. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

" Mostanában elég sokszor próbáltam letenni a cigit (eddig sikertelenül)"

Nem is fog sikerülni amíg nem leszel határozott és erősen nem akarod.

Te is mint nagyon sok ember szeret róla beszélgetni és ez miatt meddő dolog ez.

Se beszélni nem kell róla, se olyan emberek közé nem szabad menni akik bagóznak mert akkor nagy a kisértés.

Erős akarat kell hozzá és kész.

Semmi féle pót dolgot nem szabad helyette enni, használni mert akkor ott van a függés valami felé.

szept. 3. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Bogica0616 ***** válasza:
Majdnem 2 éve nem cigizek. Mégis álmodok róla, de már nem kívánom csak ha alkoholt fogyasztok egy bagos bandával, de tudom kezelni. Én nikotin mentes elektromos cigivel szoktam le 20 év után. Nekem ez vált be.
szept. 3. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!