Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Cigi leszokás után újra olyan...

Cigi leszokás után újra olyan lesz mint előtte?

Figyelt kérdés

Mostanában elég sokszor próbáltam letenni a cigit (eddig sikertelenül) viszont így időközben rájöttem hogy nem is ad semmit nekem a cigi mármint semmilyen pozitívumot/élvezetet és az utolsó próbálkozásnál kibírtam 2 napig úgy hogy szinte nem nagyon volt elvonási tünetem és ilyen még soha nem volt mert mindig kb. Pár óra után már a falat kapartam de most nem. Csak azért gyújtottam rá megint pár szálra mert jöttek azok a gondolatok hogy miért tenném le a cigit ha élvezem és miért ne engedhetnék meg magamnak pár szálat merthogy ez egy dolog ami a mindennapjaimat elviselhetőbbé/jobbá teszi.

Csak hogy mikor most megint rágyújtottam figyeltem magamat és éreztem azt a droghatást hogy huss megkaptam azt a dopamin löketet és azonnal jobb lett a kedvem elmúlt minden negatív érzés.


Én benne voltam a drogok világába és az a durva hogy ez a legkomolyabb függőség a nikotin. Keményebb drogokról is könnyebb lejönni mint erről (itt leginkább a mentális részét értem mert persze az alkoholnál durvábbak az elvonási tünetek)



Holnaptól leszokok végleg ezt a kérdést csak azért írtam ki mert kiváncsi vagyok ti akik leraktátok és tényleg kibírtátok addig hogy megszűnjön a függőség utána már nemlesz ez az erős vágy? Utána a mentális állapotom helyreáll? Mert én alapból se vagyok olyan jól és ez a leszokás nagyon sokat ront rajta visszahozza azt a mély depressziót hogy az ágyból sincs kedvem kikelni utálok mindent és mindenkit ölni tudnék.


CSakmert olvastam hogy sokan még évek után is megkívánják simán a cigit és azzal álmodnak meg ilyenek.


Aki ráfügg valamire az függő is marad csak nem használja a cuccot? olyan mint az alkohol vagy a heroin hogy a függőség örök?



szept. 1. 22:25
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
A sóvárgás még fél év után is megvan bőszen. 20 évig dohányoztam. Néha egy kis e cigi. Nehéz.
szept. 3. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Ma van a harmadik napja hogy nem gyújtottam rá. Tényleg durva hogy mennyit számít az akarat. Mert eddig sima nemnagyon vannak elvonási tünetek sőt most hogy felkeltem mintha nem is lennék annyira fáradt energikusabbnak érzem magam pedig állandó fáradtság volt rajtam hónapokig.


A sóvárgás 90%a mentális mert azt hiszi az ember valamiről lemond pedig pont hogy megszabadul végre egy felesleges hülyeségtől.


Eddig mindenki azt mondta az alkoholt kerülni kell mert akkor jobban kívánják a cigit. Nekem az alkohol pont hogy segít mert pár ital után nem vagyok annyira idegbeteg meg lehangolt és így a cigit se kívánom. Persze berúgni nem fogok egy darabig mert akkor nagy eséllyel rágyújtok de egy pár ital segít.

szept. 4. 09:28
 13/13 anonim ***** válasza:
59%
Kérdező, te nagyon jól csinálod. Tudatos vagy és figyelsz. Ellenben a válaszolókkal, akik csomó hülyeséget ideírtak, mellé a lehető legrosszabb tanácsokkal.
szept. 5. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!