Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Milyen módszer segített a...

Milyen módszer segített a leszokásban?

Figyelt kérdés
Hiába vagyok nagyon tudatos, és teljességgel tisztában vagyok vele, hogy semmi szükségem a nikotinra, és hogy nélküle az életem minden tekintetben jobb lenne, egyszerűen a sóvárgást nem tudom leküzdeni, és végül mindig rágyújtok, amit persze alaposan megbánok, hisz semmi sem lett ettől jobb. Nagyjából 15-20 kísérleten vagyok már túl. Van valaki hasonló cipőben?
aug. 18. 13:36
 1/9 anonim ***** válasza:
57%

Statisztika szerint nem az első leszokási kisérlet szokot sikerülni, hanem a hetedik.

Kértél valaha segítséget? Vannak a ledzokás tudati, lelki tényezőire kitérő leszoktató programok.

Másrészt, te mennyire vagy őszinte magadhoz? Mert a leszokás kemény meló, hosszú küzdelem. Ha csak próbálgatod, hátha most sikerül, abból nem lesz semmi.

aug. 18. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Még nem kértem, mivel a nikotinpótlókból és gyógyszerekből nem kérek. Mire gondolsz amikor azt kérded, hogy mennyire vagyok magammal őszinte?
aug. 18. 15:46
 3/9 anonim ***** válasza:

Erős dohányos voltam, és nekem is csak sokadik nekifutásra sikerült lerakni.

Az én módszerem az volt, hogy ahogy jött vissza az étvágyam, elkezdtem egy kicsit sűrűbben és tisztábban étkezni, így nőtt az energiaszintem. Ezt meglovagolva elkezdtem sportolni, súlyzózni, kocogni, így egyre kevésbé a dohányos énemre fókuszáltam, hanem az egészséges oldalamra. Így utóbbi szép lassan felülkerekedett és elnyomta a sóvárgást is.

aug. 22. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Remek váltás, gratulálok. Én sportolok alapból, sokat mozgok, bírom, mert valójában e-cigit használok és az nem zavar be szinte semmit a dohányhoz képest. Nálam a lelki és szellemi oldal a vonzó, az a tény, hogy nikotin nélkül tisztábbak és mélyebbek az érzéseim, magasabb az energiaszintem.
aug. 22. 16:03
 5/9 anonim válasza:

Egy hangoskönyv segített leszokni :

Rövid úton leszokni a dohányzásról (Allen Carr)


Könnyen le lehet vele szokni , ha eljutottál már oda hogy vedd a fáradtségot hogy meghallgasd a hangoskönyvet. Általábna a kocsiban hallgattam , kb egy hét alatt végig is hallgattam , majd mikor oda eljutottam hogy letegyem , akkor másnap már nem volt semmi hiányérzetem, se függőségből eredő kellemetlen érzésem.

Talán csak egy kellemetlen dolgot tudok a modszerről, az pedig az hogy túl könnyen ment , s igy fél-egy év után ha elmentem egy buliba vagy egy nagyobb lerészegedésbe keveredtem akkor nem annyira hezitáltam egy száll cigin, de ez minden alkalommal hiba volt . Mert az egyszált mindig követi még1 ...és még egy , majd ott vagy hogy újra veszed magadnak.

Én most már a 3-4-5. leszokásnál tartok, s úgy vagyok vele hogy soha többet cigi , még egy száll se.


Ha nem találod , akkor írj rám valahogy elküldöm.

aug. 24. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
A könyvet elolvastam már belőle, és a hangoskönyvet is meghallgattam. Elsőre sokat segített, de végül visszaestem, most meg már valahogy hatástalan rám.
aug. 24. 20:48
 7/9 anonim válasza:

hallagasd meg újra,

Nekem is volt hogy rá kell hangolodnom arra hogy letudjam tenni a cigit, volt amikor ez a ráhangolodás 6 hónap is volt.

Nálam a leszokás mindig egy érzéssel kezdödött hogy ez már sok lesz , nem esett jól , kezdtem érezni valami egészségügyi dolgot, vagy éreztem hogy ennek az ára mehetne máshova is , vagy hogy a hobby uszásom semmit se ér ha teleszemetelen a tüdőm, vagy a kocogási terveimmel nem haladtam ha napi 1-2 doboz is elment.

S ebben a hangulatban kezdtem hallgatni munkába menet/jövet .... aztán ha eljött a pillanat akkor leraktam, oda ajándékoztam a nálamlévő dobozt egy hajléktalannak, vagy legutoljára már havítőst szivtam . Azt oda adtam a készletet egy kollegának... mindenestül..

De komolyan azóta nem is kivánom, és élvezem ahogy tisztul a tüdő, kapok levegőt, letudok uszni... sokat ... vagy kocogni ha birja a térdem.

Szóval hallgasd meg , mert segít máshogy gondolni a függőséget.

aug. 24. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nekem ez a ráhangolódás kb 3 éve tart. :D Minden nap eszembe jut, hogy mindenképp egy boldogabb ember lennék nélküle. De köszönöm szépen a választ.
aug. 24. 21:05
 9/9 anonim válasza:

Hogy állsz most a leszokással?

Én holnaptól lerakom egyik napról a másikra (én is 20+ alkalommal próbáltam már) de most össze fog jönni. Rájöttem mi a lényeg a leszokásban nem különbözik ez más drogoktól sőt!


Ha még mindig le akarsz szokni írj privátot

szept. 1. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!