Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Dohányzásról való leszokáshoz...

Dohányzásról való leszokáshoz melyik a legjobb módszer az alábbiak közül?

Figyelt kérdés

4 év után rájöttem, hogy le kéne tennem végleg a cigit. Azon gondolkodtam, melyik lenne a leghatékonyabb módszer a végtelen választási lehetőségekből.

Fontnosnak tartanám megjegyezni, nem a nikotinról való leszokás a cél, hanem a cigi. Sokan ajánlották a snüsszt, vapet, IQost. Melyik lenne a leghatékonyabb, illetve mik vannak még?



2022. nov. 9. 15:05
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Enis 4 evig cigiztem, utana 1 ev iqos, ket eve pedig semmi. En probaltam a glot meg, de az szornyu. Az iqos szerintem jo, ha megszokod. Szerintem kulturaltabbnak is hat mint a cigi, nyilvan ez is egeszsegtelen. Kezdd el, aztan hatha egyezer teis abbahagyod.
2022. nov. 9. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
70%
Előbb ismerd meg önmagadat. Leszokni annak a legkönnyebb, aki csak a társaság kedvéért dohányzik, meg azért, hogy mutassa Ő is valaki. Az ilyen ember nem függő a nikotintól, de sokan függővé válnak. Sőt olyanok is vannak, akik a széklet ürítéshez társították a dohányzást, azaz a Pavlov kutyája módjára saját magukban kialakítottak egy feltételes reflexet: csak akkor tudnak sz.rni, ha szívják a cigarettát. Na ezek nehezen szoknak le, hiszen cigaretta nélkül nincs kaki, az meg kellemetlen diszkomfort érzést jelent, ha bennmarad stb.
2022. nov. 9. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Tudom magamról, hogy nem külső hatások miatt szoktam rá. Illetve szeretném kiemelni, hogy nem a nikotinról való leszokás a célom, legalábbis nem az elsődleges. Főként azért cigizek, mert érzem, hogy rászorul a szervezetem/testem a nikotinra. Rengeteg pénzem megy rá, illetve nyílvánvalóan kellemetlen szagom is marad utána.
2022. nov. 9. 18:20
 4/8 anonim ***** válasza:
55%
Nekem a vape teljesen bevált. 9 év dohányzás, 1 év vape és letettem mind a kettőt, kb 5 éve. Hevítőset sose próbáltam, snusst meg még amikor cigiztem 1x de szörnyű volt, nem ajánlom. (az egészségügyi hatása se kifejezetten jobb a ciginél, szájüreg, fogak stb)
2022. nov. 10. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Senior Séf ***** válasza:
49%
Semmi nem kell hozzá, csak némi akaraterő. Leteszed, k doboz is elment. ész. Én 25 év után tettem le, amikor már napi három
2022. nov. 10. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Senior Séf ***** válasza:
77%
*Semmi nem kell hozzá, csak némi akaraterő. Leteszed, kész. Én 25 év után tettem le, amikor már napi három doboz is elment.
2022. nov. 10. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

6

Lehet hogy utólag már megszépült az emlék, de azért nem olyan egyszerű ez... Én 1,5 hónapja szoktam le 24 év után, és segítség is kellett hozzá, nem volt elég némi akaraterő... Az ilyen kommentektől meg csak egy kis gyenge szarnak éreztem magam, hogy nekem nem megy szimplán akaraterőből. Tudom hogy nem akarsz rosszat, de nagyon károsak tudnak lenni az ilyen megnyilvánulások.

2022. nov. 11. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Senior Séf ***** válasza:
100%
Azt egy szóval sem mondtam, kedves utolsó, hogy fáklyásmenet lesz. Csak azt, hogy a leszokásnak ez a legegyszerűbb és leghatásosabb módja. Mindig csak az adott percre fókuszálni, azt kibírni, aztán egyszer csak azt veszed észre, hogy már nem kívánod. Hogy ez mikor következik be, az változó. Nekem hónapok kellettek hozzá, de igazság szerint egy jó nagy adag csülökpörkölt után még hét év múltán is felködlött a kép, amint rágyújtok, és kéjesen hátradőlve pöfékelek.
2022. nov. 12. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!