Milyen hatásos szerek vagy módszerek vannak dohányzásról való leszokásra?
Vannak ezek a dohánymentes nikotintasakok, melyek sokkal olcsóbbak a cigarettánál. Először ezekre kell átszokni, így megszűnik a rágyújtás szokása, és a tüdő (meg a pénztárca) már kímélve lesz.
Utána pedig 1-2 hét alatt le kell tornászni a napi adagot egy minimális értékre, mondjuk 3 mg nikotinsó/nap, és ezt kitartani legalább három napig, maximum egy hétig. Ezt a dóziskontrollt nedves tasakok felaprításával lehet elérni, vagy a száraz (porzó belsejű) tasakokat glicerinnel benedvesítjük és egyenesre lapítjuk - utána éles ollóval ezek is szétporciózhatóak kb. 8-10 egyforma dózisú darabra.
Kilúgozódás után nem kell aggódni a tartalmuk bélcsatornába kerülése miatt, mert ez veszélytelen, de a száj nyálkahártyáján át kell felvenni a nikotint, mert az közvetlenül a gyomorba jutva kellemetlen hányingert vált ki. Utána hirtelen teljesen el kell hagyni a nikotinbevitelt - mondom TELJESEN!
A nikotinnal az a baj, hogy a függőséget a legminimálisabb napi bevitel is fenntartja, és ráadásul igencsak felerősödik ennek a drognak az euforizáló hatása ebben a majdnem leszokott állapotban. (Én ötször kúrtam el itt a dolgot.)
Ezért miután letornáztuk a napi adagot egy minimális szintre, utána sajnos nem szabad megdőlni és nagy akaraterővel határozottan le kell mondani a minimális adaggal is már kiváltható eufóriáról. Az elvonási tünetek már minimálisak lesznek, de sajnos a sóvárgás a kéjérzés után még egy hónapig is fennmaradhat.
Meg lehet próbálni a dóziscsökkentő módszert e-cigivel vagy manórúddal is.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!