Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Anorexiás a lányom?

Anorexiás a lányom?

Figyelt kérdés

158cm magas

47kiló és 14éves

Lassan már 1éve hogy nem eszik rendesen nem viszi el a kaját a suliba és otthon is alig eszik.

Voltunk hasi ultrahangon és kilátszottak a bordái és a csigolyái is kilátszanak.. Mindig más lányokat néz facebookon a suliából és azt kérdezi hogy ő neki miért nem olyan az alakja..Amikor meg kérdezem hogy miért nem eszik azt mondja hogy nem érzi hogy éhes .. És sokszor hányingere volt amikor evett néha ki is hányta..


2017. febr. 16. 22:46
 1/8 A kérdező kommentje:
Véletlen rossz kategóriába raktam bocsánat..
2017. febr. 16. 22:48
 2/8 anonim ***** válasza:

Én is hasonlóan rossz evő voltam, állandóan telinek éreztem a hasam, nem tudtam enni. Nem volt testképzavarom. Jelenleg is nehezen hízok.

Pszichológiai okokból nem eszik, nem elégedett magával. Beszélgess vele, esetleg vidd pszichológushoz!

2017. febr. 16. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha alapvetően vékony alkatú, akkor teljesen normális a súlya. Az étkezése és a viselkedése viszont tényleg aggasztó. Ha nem tudsz hatni rá, akkor érdemes elvinni egy pszichológushoz, nehogy rosszabbra forduljon a helyzet.
2017. febr. 16. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nem az, de érdemes lenne kivizsgáltatni. Lehet akár vmi ételérzékenység is v szorong.
2017. febr. 16. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
74%

en is ilyen voltam...

egyszeruen csak elegem volt ugyanazokbol az etelekbol folyton. okadnom kellett ugyanazoktol az izektol,de velem megetettek mindent...

sokszor sirtam az ebedlo asztal felett, egyszeruen nem voltam ehes es foleg nem arra ami otthol volt, ugyanazok az izek. es akkoriban gyerekkent nagyon erzekeny voltam a szagokra izekre.


de fogalmam sem volt mi az az anorexia...

nem is erdekelt.

aztan a korral meghiztam. most 29 evesen mondjak, h huu de jo alakom van mit csinalok. mondom semmit, vilag eletemben gebe voltam, es a korral jar a hizas

2017. febr. 16. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
5-os vagyok, 16evesen 45 kg voltam es 165 cm
2017. febr. 16. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Én ugyanígy vagyok teljesen, ugyanilyen magassággal és súllyal. Én biztos nem vagyok anorexiás, hogy a lányod az e, azt nehéz így megmondani. Ahhoz látni kellene, beszélgetni vele, stb.

Ha tartasz ettől, esetleg pszichológussal vedd fel a kapcsolatot. Ha mégsem anorexia, az ártani akkor sem fog. :)


24N

2017. febr. 17. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
47%

Hát, tuti, hogy valami error van vele, mint a csajok többségénél (egyre többen, főleg a fiatalabb korosztályokban egyre többeknek vannak önképzavaraik... évről-évre).


Az, hogy hol van az anorexia határa, meg hol a vonal, hogy orvosilag is betegesnek nyilvánítsanak valami önképzavart, hát ez eléggé kérdéses és változó... de nem is ez a lényeg.


Egy év alatt nem sikerült eleget beszélni vele, meg megértetni vele, hogy szép ő is, csak kis önképzavaros hlye, meg nem mondta még, hogy kövér, vagy nagy a hasa, amikor vasággyal együtt 50 kiló ?

2017. febr. 17. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!