Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mit csináljak? Anorexiás a...

Mit csináljak? Anorexiás a lányom.

Figyelt kérdés

A lányom 15 éves, 173 centiméter, és mindössze 45 kg [ruhástul]. Kéthetente látom, amúgy az apjánál lakik, de most megelégeltem az egészet, és orvoshoz akarom vinni, de ő nagyon makacs, és sehogy sem jön el velem. Persze mindenképpen elviszem majd, mert az apját nem igazán érdekli az egész, és szerinte nincs semmi baja, csak "jól akar kinézni". Pedig lassan, de biztosan megöli magát.

Az a kérdésem, hogy a körzetihez vigyem e, esetleg rögtön kórházba, vagy mi legyen? A haja nagyon hullik, a menzesze már másfél hónapja nem jött meg [nagyjából ennyi idő alatt is adta le a súlyát. 60 kg-ról indult], a pulzusa, és a vérnyomása is horrorisztikusan alacsony. Úgy néz ki, mint egy csontváz.

Először próbáltam etetni, de aztán rájöttem, hogy ez így nem megy, és először a fejében kéne helyretenni a dolgokat.

Ilyen állapotban kórházba fogják utalni, vagy itthon marad, és pszichológushoz, meg dietetikushoz kell járnia, vagy mi fog történni?

Örülnék pár anorexiás lány, vagy anyuka történetének is, hátha segíteni tudnak.

Előre is köszönöm a válaszokat, teljesen be vagyok pánikolva, és rettegek, nehogy belehaljon ebbe az egészbe.



2014. jún. 22. 19:14
 1/8 anonim ***** válasza:
9%
A libát tudod,hogy tömik?
2014. jún. 22. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
7%

Így néz ki, mint ezek a lányok? Mert akkor nincs nagy gond, tényleg csak jól akar kinézni.

[link]

2014. jún. 22. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Pszichiátriára kellene vinni a leányzót.
2014. jún. 22. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
85%

Nem szabad tömni, mert ki fogja hányni.

Az apját meg kell kérdezni, hogy tényleg nem érdekli-e, hogy a lánya meg fog halni. Ha tényleg nem érdekli, akkor a gyámügyet is meg kell keresni, és a pszichiátriát is.

2014. jún. 22. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

1. Próbálj vele beszélgetni - ne a betegségéről! Kérdezd meg, hogy érzi magát apjánál, mi a baj... Valószínű azért csinálja, mert leszrják ott, és így akarja felhívni magára a figyelmet. Vagy túlszabályozzák, és másban nem tudja "kiélni" az önállóságát/lázadást.

2. NE tömd, csak kihányja, ráadásul ellenségessé válsz a szemében, még kevesebbet fog enni, stb.

3. pszichológus! valami idokkal, tök mindegy, csak ne az anorexiája miatt. Találj ki valamit.

2014. jún. 23. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
61%
Pszichológushoz vidd, de előtte menj el egyedül a dokihoz, hogy leteszteld, milyen orvos. Pszichiáterhez csak akkor vidd, ha a pszichológus lemond róla! Amíg a lány épeszű, addig nem szabad pszichiáterhez vinni, mert támadásnak fogja venni, hogy azt hiszitek, bolond. Amúgy elvenném az apukától, magamhoz költöztetném.
2014. jún. 30. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Kivizsgálásra vidd el és vegyél neki Béres cseppet. Ez jó étvágyat csinál. Persze nem biztos, hogy beveszi.
2014. júl. 12. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Én is ilyen voltam. 16 éves,173cm és 45kg...

A körzetihez vidd először szerintem,engem is oda vittek.Onnan elirányítanak máshova,valamint, folyamatosan mérték a súlyom (havonta, és ha kellett hetente).

Kellett volna pszichológushoz is járnom de a makacsságom miatt sosem mentem,mert azt ígértem abbahagyom,sajnos ez egy betegség és mivel mondhatni, a "rabja lettem" így nem tudtam abbahagyni.Szerencsére egy év után(fél évvel ezelőtt) vége lett.

Meg kell érteni ha valakinek ilyen betegsége van és nem szabad erőltetni semmit, mert azt már rosszul veszi...

nem tudom mennyire tudtam segíteni ilyen késői válasszal,de remélem valamennyire igen :)

2014. aug. 2. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!