Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Anorexiás vagyok? 17L

Anorexiás vagyok? 17L

Figyelt kérdés
Az utóbbi időben elkezdtem fogyúkúrázni, mert kövérnek látom magam. Nem minden testrészem, főleg a lábaimat, és a hasam. 162 cm vagyok. 49 kilóról indultam, sikerült lefogynom 46,5-re 2 hét alatt. 45 lenne a cél, de most, hogy haladok felé már a 43-at tűztem ki magamnak. Ha megeszek egy csokit egy óráig képes vagyok utána edzeni. Reggelire általában zabpelyhet eszem kefírrel, vagy 2 db főtt tojást + fehérjeturmix. Suliban nagyon ritkán megeszek egy szendvicset, de van, hogy csak csirkemellsonkát. Ebédelni nem szoktam, max zabpelyhet. A nap hátralevő részében gyümölcsöket vagy zöldségeket eszem ( gondolod itt alma, répa, eper... etc) Még mindig dagadtnak látom a lábaim, hiába sportolok/sportoltam is mellé. Anyám folyamatosan tömni próbál, veszi direkt a csokikat, amiket ha megeszek utána óriási bűntudatom van, és a nap hátralevő részében, de még másnap is inkább éhezem. Nem tudom hogy fogadjam el magam, egyre vékonyabb és vékonyabb szeretnék lenni, de még mindig nem látom magam annak. Segítsetek légyszi!
2014. máj. 27. 17:25
 1/6 anonim ***** válasza:
Eleve soványnak számítottál, amikor elkezdted. Lehet, hogy anorexiás vagy, de ezt szakemberrel beszéld meg ne itt.
2014. máj. 27. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Dilidokinál már voltam pár éve, csak begyógyszerezett. Soha többet!
2014. máj. 27. 17:33
 3/6 anonim ***** válasza:
Akkor keress egy másikat, van bőven választék.
2014. máj. 27. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mindenképpen testképzavarod van, de azt is kiemelném, hogy mind Neked, mint édesanyádnak nem ártana olvasgatni az egészséges táplálkozás témakörében. A te étrendedet nem a csoki teszi kiegyensúlyozottá, az tuti. Eleve inkább szénhidrátot eszel (a tojásreggeli más, az tetszik, csak hát elég kevés), fehérjét és zsírt valószínűleg túl keveset a tested helyes működéséhez... Legyen meg minden makrotápanyag, de a többi tápanyagról se feledkezz meg. Remélem, ha keveset eszel, legalább vitaminokat szedsz...
2014. máj. 27. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A prbobléma komplex.


A megoldás az lenne, ha nem foglalkoznál a kinézeteddel, testtömegeddel, mellette rendszeresen edzenél és jól táplálkoznál.


Csináld azt, hogy elmész boxolni vagy taichizni, paleózol (ilyen reggeli kefir meg zab sza.rokat ne egyél) és akkor rendben leszel.


Ehhez kellene a pszichédet is rendbe tenni, hogy a fentebb leírtakat meg tudd csinálni. Ha megcsinálod amiket írtam, akkor egészséges leszel. Ehhez lehet el kell majd menni pszichológushoz, beszélgetni sokat, lelki gyakorlatokat végezni, terápiázni..


Érzéseidet tanuld meg irányítani. Egyrészt ne nagyon legyen bűntudatod, másrészt főleg ne evéssel kapcsolatban. Evéshez nem kellenek érzelmek. Add meg a tiszteletet ha te ölöd meg az állatot amit megeszel, de egyébként legyél tudatos: eszel mert kell, pont. Egyél értelmes ételeket!

2014. máj. 28. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Testképzavar mindenképpen fennáll.


Az étkezésed minőség szempontjából semmiképpen sem kielégítő: hiányzik belőle a fehérje és a zsír, valamint rendszertelen is.


A mozgásról nem írtál részletesen, de ilyen étkezés mellett nyilván az sem megfelelő. Hiába tekersz órákat egy szobabiciklin vagy futkosod magad agyon egy futószalagon, mert azzal csak stresszeled a tested és leépíted az izmaidat.


Egy racionális és célravezető edzéstervre és táplálkozásra volna szükséged, ami merőben különbözik attól, amit jelenleg csinálsz.


Anyuka pedig hagyja abba a tömést, mert semmi értelme nincs.

2014. máj. 29. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!