Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Anorexiás vagyok és lenne...

Anorexiás vagyok és lenne néhány kérdésem. Szerintetek?

Figyelt kérdés

16/L

170cm vagyok és 37kg. Sajnos már korházzal fenyegetnek és ezért elhatároztam, hogy enni fogok. De az a bökkenő hogy nem akarok elhízni. Régen kövér voltam és nem akarok olyan lenni mint akkor. Ha most akkor enni kezdek akkor kövér leszek? És egyáltalán helyre jön ez az úgynevezett testképzavarom valaha? Reálisan fogom az alakomat látni?


Egyébként eddig ezt ettem:

100g zöldségfelfújt és 20g trapista sajt ez eddig milyen volt?


2014. máj. 21. 07:21
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
szerintem lassan de biztosan kezdj el enni mindig egy kicsivel többet. nem fogsz elhizni, akik anorexiàsok voltak nagyon nagyon kevesen lettek 100 kg-ak.
2014. máj. 21. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
ha most eszek egy sütit és ebédre zöldség felfújtat az úgy jó?:) köszi a választ 1
2014. máj. 21. 07:36
 3/20 anonim ***** válasza:

Szia! Ennyi idősen én is anorexiás voltam. Sőt én is magamtól "gyógyultam" ki. Annak ellenére, hogy már normál a súlyom, rendesem eszem még most se látom reálisan magam. Én akkor döntöttem el hogy változtatok, amikor már nem menstruáltam tovább. És neked is ezt kéne tenned. Egy célt kitűzni, mert csak úgy lehetsz sikeres. Ha már nincs havid, akkor azért hogy a jövőben gyerekeid lehessenek. Ha gyenge vagy és sokat alszol akkor azért, hogy energikus légy. Van valami hobbid? Mert ha az időd nagy részében azt csinálod, akkor eltereled a gondolataidat. Én nagyon szeretek futni. Jelentősen megnöveltem az étkezést és eljártam minden nap futni és azt vettem észre hogy nap-nap után egyre gyorsabb vagyok és ez egy kis önbizalmat adott.

Másrészről nekem a tükrökkel komoly problémám volt így az összes, ami a szobámban volt, vagy lefedtem vagy leszereltem.

Remélem tudtam egy kicsit segíteni. Sok szerencsét!

2014. máj. 21. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
köszi:) nekem már egy fél éve nincs havim:( azért is vittek el már, de nem szóltam senkinek sem csak 1 hónapja anyumnak hogy mi a helyzet. Én is nagyon szeretek futni, de nekem mindenféle sport, mozgás megvan tiltva, de nem akarok elpuhulni, lötyi testet ezért csak 20 percet tornázok titokban:D a sütés a másik hobbim az eddig is sokat segített nekem.
2014. máj. 21. 07:45
 5/20 anonim ***** válasza:
persze hogy jo. de a zöldség felfujthoz valami kis hús is legyen. nézess vérképet mert lehet vashiànyos vagy( nagy valószínűséggel az vagy), azt potolva kicsit több étvágyad lesz. igyál joghurtokat, próbáld kicsit tágítani a gyomrod.1 es voltam
2014. máj. 21. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Szerintem meg sürgősen orvosi ellátásra szorulsz, és meg vagyok döbbenve, hogy senki nem javasolja neked ezt. Ez egy betegség, amibe bele lehet halni. Kórosan sovány és alultáplált vagy, igenis híznod kell. Vagy hízol egy kicsit, vagy a koporsó... ezzel szembe kell nézned. Igenis vigyenek el a szüleid a kórházba és kapj kezelést. Ha pszichológus is kezel, a testképzavarod helyrejöhet, vagy sokat javulhat.

Bulimiás voltam, ismerem az érzést, gondolatokat és a kezelést is.

2014. máj. 21. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
iszok joghurtot, de csak natúrt. az ízesítetteket nem szeretem:S a sajtra is nagyon rákaptam, szerencsére azt mondta nekem egy ilyen diétákkal foglalkozó emberke, hogy sajtot még az is nyugodtan ehet mértéktelenül aki diétázik.
2014. máj. 21. 08:39
 8/20 anonim ***** válasza:

Nem jó. Jól kellene laknod zöldségekkel és hússal, tojással, hallal.


De amíg azon gondolkodsz hogy hízol-e addig pszichésen beteg vagy, és nem fogsz tudni normálisan enni.


Tehát olyan szakember segítsége kell aki segít elfeledtetni ezt a hízás gondolatot, ugye a hízástól való félelem egy pszichés betegség. Gyógyulj előbb meg.

2014. máj. 21. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
mivel azt irta hogy kórházzal fenyegetik akkor gondolom valaki csak látta nem? gondolom vannak szülei akik foglalkoznak vele nem hiszem hogy annyira elveszett lenne hogy saját maga kéne orvost keressen.
2014. máj. 21. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
0%

Sajt, joghurt PFFF


Vajon milyen kedved lenne, ha tudnád hogy azokat az embereket akiket dietetikusnak képeznek egyetemeken olyan képzésnek vetik alá amit a coca cóla és élelmiszermultik finanszíroznak, szólnak bele.


Vajon egy ilyen ember tanácsa mit fog szolgálni, az egészségedet? Én konkrétan tudom, hogy a sajt és a joghurt mennyire ócska, mennyire káros kaják, hát te sajna nem tudod és eszed, sőt még azt is hiszed hogy ezek nem rosszak, mert valaki (aljas módon) megerősítette ezt a hitedet.


Most ez sz.opás vagy csak szívás? :D

2014. máj. 21. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!