Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Anorexiás vagyok és lenne...

Anorexiás vagyok és lenne néhány kérdésem. Szerintetek?

Figyelt kérdés

16/L

170cm vagyok és 37kg. Sajnos már korházzal fenyegetnek és ezért elhatároztam, hogy enni fogok. De az a bökkenő hogy nem akarok elhízni. Régen kövér voltam és nem akarok olyan lenni mint akkor. Ha most akkor enni kezdek akkor kövér leszek? És egyáltalán helyre jön ez az úgynevezett testképzavarom valaha? Reálisan fogom az alakomat látni?


Egyébként eddig ezt ettem:

100g zöldségfelfújt és 20g trapista sajt ez eddig milyen volt?


2014. máj. 21. 07:21
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
attól még hogy te nem szereted attól én még ehetem. Én szeretem őket és az orvos és a diabetikus is azt mondta, hogy ehetem és ráadásul egészséges. A csontjaimnak is szüksége van rájuk......
2014. máj. 21. 10:45
 12/20 anonim ***** válasza:
0%

Orvos és dietetikus? Csontjaid?


Azt vágod hogy a dietetikusod (meg az orvosod is) azt mondja amit a tejipar a fülükbe súg? Ha nekem lenne olyan befolyásom mint a tejiparnak, akkor állandóan lesz.opnál és fizetnél érte, mert azt mondaná az orvosod hogy ez egészséges és kell a csontjaidnak.. merthogy ennyiről van szó, valakinek az érdeke elterjeszteni valamit (általában hülyeséget) és azt lökik a dietetikusok. Idétlen társaság, semmin alapuló képzéssel, képzettséggel.


Orvosok pedig az ő hülyeségeiket szajkózzák, közben megvan a sajátjuk, hogy minél több gyógyszert felírjanak. Persze ehhez megfelelő az ilyen debil tejes étkezési ajánlés, mert a tejfogyasztók betegek is lesznek, aztán majd életük végéig lehet felírni nekik a haszontalan gyógyszereket.


Ez jó neked? Ez tetszik, komolyan? Akkor csináld.


Azért tudd, hogy hiába iszol/eszel te tejet, a tejfogyasztóknak nem erősek ám a csontjaik! A tejfogyasztókkal tudod mi van? Mivel rossz a kalcium anyagcserétek, ezért a sok bevitt kalcium szervi elmeszesedést okoz, az érelmeszesedés is gyulladásos betegség amihez hozzájárul a tejtermékfogyasztás is, KÖZBEN csökken a csonntömegetek mivel a kalcium anyagcserétekre és normális egészégre ami a csontjaitokat erősítené már nem figyeltek semmit, hiszen zumbázgatni kell meg flabizni, vagy valami idétlenséget csinálni az idétlen táplálkozás mellett :D


Ezt csinálják most a nők többsége. És mennyire egészségesek? Pont annyira ami ilyen életmódból következik.


Az anorexiás pedig megmondja nekem, hogy neki orvos meg dietetikus ad tanácsot :)))

Akkor miért vagy beteg? Ha ilyen nagy 'szakemberekhez' járnak a csajok, akkor miért vagytok betegek? :D

2014. máj. 21. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Nem tartom akkora problémának a sajtot. Még a legnormálisabb tejtermék, az egyetlen típus, amit eszem, igaz, nem sokat. De a kérdezőnek, a semminél hihetetlenül sokkal jobb. A sajt elég kalóriadús s könnyen ehető, ad egy alap kalóriabevitelt, fehérje is van benne... Nem tudom nagyon rossz választásnak tekinteni. Bár valami minőségi hús (mindenképpen házit vagy vadat ennék) vagy a házi tojás sokkal jobb :P


Kérdező, talán olvasgathatnál arról, hogy mi szükséges egy egészséges testnek. Én több okbólis immunis vagyok az anorexiára, az egyik az egészségtudatosságom. Szeretem mindennap megadni a testemnek azt, ami kell neki. Sokkolna a gondolat, hogy fehérje nélkül éljen napokig (bár kibírná, de nem akarom, biztos, ami biztos :D), hogy valami fontos ásványianyagot elhanyagolok... Nem parázok miattuk, de nagyon meggondolom, mit eszem. Szeresd a tested és önmagad jobban. A szervezeted ügyes és nagyon teper, hogy életben maradj, de nem bírja akármeddig, ha rossz vagy hozzá. Támogasd a működését, szépségét megfelelő minőségű, összetételű, mennyiségű étellel. Megérdemli, megérdemled.

2014. máj. 21. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Ezzel a súllyal már réges rég kényszer gyógykezelniük kéne (szüleidnek bevinni a kórházba és "benn hagyni", bármilyen borzalmasan is hangzik), infúzión át, míg el nem éred mondjuk az 50 kilót - amivel NEM leszel kövér, csak normál súlyú.


Igazuk van, hogy tiltják a mozgást, neked jelenleg semmi szükséged rá, mert gyakorlatilag életveszélyes az állapotod.


Emelett pedig pszichoterápia, pszichológussal, esetleg csoportosan...


De hiába próbálsz enni, mentálisan beteg vagy, nem akarsz hízni, magadtól nem biztos, hogy meggyógyulsz. De ha így folytatod, akkor kezdheted szervezni a temetésed, mert meghalsz.

2014. máj. 21. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Szia!

Én 170cm voltam és 29 kg, 16 évesen, 9 évesen jött meg először és 12 éves koromban már nem is jött meg többet. Én napi 1 alma és 1 joghurton éltem, bűnözős napokon ettem 1 tojást és sütőtök pürét, mert az a kedvencem:D

Velem sosem foglalkoztak, kb meghalhattam volna a szüleim felől, kórház, pszichológus? áhh álmodni nem mertem volna, hogy elkerülhetek és végre valahogy kimászok ebből az egészből.

Neked itt a lehetőséged, hidd el fogadd el, jó lesz valakivel megbeszélni a problémáid, lehet, hogy fog tudni segíteni.

Nem tudom mennyire vagy erőd, de elkezdhetnél biciklizni, úszni, az nem annyira megerőltető.

Tudom ajánlani az olajos magvakat, egyrészt zsírt tartalmaznak ami a menstruációnak jót fog tenni, másrészt tartalmaz fehérjéket is, ami a szívizomzatot is építi fel (én nekem szívbélgyulladásom lett és szívritmus zavarom, volt szívinfarktusom is, nagyon nagyon rossz, egész nap hánysz, ver a víz, lihegsz, fuldokolsz, erősen ver közben a szíved, halál félelmed van, rettentően görcsöl a gyomrod és kb úgy érzed magad mint aki meghalt. Volt már ilyened?-Engem még ekkor sem vittek kórházba, azt hitték, hogy influenza:S A mai napig szívritmus zavarokkal küzdök:S, pedig már 26 éves vagyok.

Egy életre nyomott hagyott bennem az anorexia.

ja igen, én miután elkezdtem egy kicsit többet enni, utána bulimiás lettem:S Ekkor sem segített senki, csak végignézték. Szétrohadtak a fogaim, a gyomrom a nyelőcsövem teljesen szétment, a kézfejemet szétmarta a gyomorsav és még sorolhatnám.

A tojás nagyon jó vitamin és fehérje forrás, azt is tudom ajánlani mellé petrezselymes újkrumpli(sok benne a kálium, ami a szívednek nagyon kell) vagy rizs ezeket lehet zborsóval, kukoricával, lencsével, répával feldobin, egészséges.

Tejes turmixok, eper, banán, alma, répa, cékla, akármiből tudsz csinálni vérképzőek is.

Magnéziumban gazdag a banán, nekem nagyon izomgörcseim voltak, ezt is tudom ajánlani.

Hús, hal, kitűnő fehérjeforrás az elsorvadt, leépült izmoknak.

Köles, nagyon jó lugosító, tudom figyelmedve ajánlani,

Sajt, yoghurt, túró ezek is nagyon egészségesek és jó fehérje források.

És persze zöldség, gyümölcs mehet bőven.

Ne haragudj, hogy ennyit írtam, én a saját példámból indultam ki, mi az amire nekem szükségem volt.

Mielőbbi gyógyulást kívánok, és fogadd el a seígtséget, egy életre benned marad!!

2014. máj. 21. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

[link]


[link]


Egéssssséges, nem megenni őket. Ha egy iparág elterjeszt valamit, azt mindenki beveszi? Csak mert valakinek anyagi érdeke fűződik hozzá?

2014. máj. 21. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

100g sajt 30g zsír

100g csirke 1g zsír


Valahogy mégis a sajt jut mindenkinek az eszébe.

2014. máj. 23. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Na most ez tényleg szimpatikus a sajtban, tényleg táplálóbb mint a csibecici, makronutriensre.


DE. Nem lehet csak ketogén táplálkozás szemszögéből nézni, a sajt gyulladásfokozó kaja, most meg egy pszichés beteg lánykáról van szó. Egyen zsírosan, de halolajat + zsíros húsokat inkább, ne tejterméket.


Amúgy azt hittem hogy a tejzsír legalább jó dolog, telítetlen zsír meg minden. Aha.. Oké, lehet hogy az. A vaj az egyik legfinomabb dolog..


Aha, aztán mondták hogy azért mert mocsok inzulinogén a vaj zsírsavprofilja. Nem tudom hogy ez igaz-e, sajnos ennek mén már nem tudok utána nyomozni de.. jobb hagyni a tejtermékeket a trébe.

2014. máj. 23. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 Mi közöd Tőle ***** válasza:
Gond egy szál se. A kérdező hölgy még túlzottan kövér is. Láthatjuk, hogy még 10 kilóval kevesebb testtömeggel is van élet. De még milyen...
2014. máj. 23. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
nyugodtan kezdj el enni. én is 165 centimmel 37 kg vagyok. egy kis pörkölt nem árt :)
2014. jún. 9. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!