Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Anorexiás a lányom?

Anorexiás a lányom?

Figyelt kérdés
Januárban 85 kg-osan kezdett fogyókúrázni, mára már 56 kg-t nyom. Hiába mondjuk neki, hogy már csinos, jól néz ki, ő még mindig ugyanolyannak látja magát. Egész nap alig eszik, és azt hajtogatja, hogy 45 kg szeretne lenni. Étellel hiába kínáljuk, ha eszik, akkor is csak gyümölcsöket és zöldséget. Nem tudom, elvigyem-e orvoshoz, bár biztos hogy nem akarná. Van itt olyan szülő, akivel hasonló megtörtént? Ti mit csináltatok/csináltatok?
2014. máj. 25. 16:41
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
82%
Én elvinném egy pszichológushoz, hogy beszélgessen vele. 45 kg elég irreális, hacsak nem 150 cm magas a leányzó.
2014. máj. 25. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
5%

"akkor is csak gyümölcsöket és zöldséget." AZ éppen elég, mit akarsz vele etetni, disznósajtot?


Én hashajtó kúrákat tartok és néha fasztolok, mégsincs semmi bajom. Szerintem emiatt ne féltsd, hiszen ha még 10 kg-ot le akar adni, akkor le fog.


Inkább erőltesd a sportot. Ti sportoltok? Vagy te is inkább kajamegvonással bünteted magad, ha fogyózol? Valahonnan csak tanulta az a gyerek!


Egyen keveset, de mellette sportoljon is. Szerintem nem tudsz rajta segíteni másként, mert ő belül örökre egy kövér kislány marad, hiába lesz sovány...


Én tavaly lefogytam 158cm/44kg-ra, mert haláleset a családban, és durva szakításom is volt. Most 158cm és 52 kg vagyok, és undorítóan kövérnek látom magam. Ez sose lesz jobb...

2014. máj. 25. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

173 cm magas, de már így is kilátszanak a csontjai.

Sportol, minden kalóriát ledolgoz amit egy nap megeszik.

A zöldség/gyümölcs alatt naponta 1 almát értek, és (néha) egy kis tányér párolt zöldséget. Jóval 200 kcal alatt van a napi bevitele.

2014. máj. 25. 16:51
 4/22 anonim ***** válasza:
14%
A körzeti orvosnak van magasság/testsúly diagramja. Amíg ő nem mondja, fölösleges pszichomókust belekeverni.
2014. máj. 25. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
76%

A zöldség-gyümölcs akkor se lenne elég, ha pár kiló lenne... A disznósajt amúgy szimpatikus, mi vele a baj?


Kérdező, nem tudom, anorexiás-e a lányod, de nagyon úgy tűnik. Szinte semmi evés, testképzavar... Nem tudom, hogyan, de rá kell ébreszteni, hogy ez így nem jó, ne tegye tönkre a testét egy életre... :(

2014. máj. 25. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
43%

Pszichés betegség, sajnos fiataloknál, lányoknál ez egyre gyakoribb. Rossz hatással van rájuk a mai világ :(


Segítségre lesz szüksége, mert testképzavara van. Ez egy elég szemét betegség, sok munka vár rátok, támogassátok, szeressétek nagyon!

2014. máj. 25. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
73%
Nagyon nehéz. Mert tényleg a ruhák azokon mutatnak jól, akiknek zörögnek a csontjaik. Szemét világ van. Tényleg az néz ki "jól" mai szemmel, aki ha leül, nincs hasa. Túl sok az elvárás...:(
2014. máj. 25. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
34%

Nem értek egyet.


Átlag férfi vagyok, és nem várom el egy nőtől sem hogy beteg és gyenge legyen.


És egy csomó hozzám hasonló férfit ismerek. Szóval milyen elvárás?

2014. máj. 25. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
79%

A leírtak szerint ez bizony anorexia. Szerintem már így is a határt súrolja és egyáltalán nem kellene többet fogynia. És amint írtad alig eszik meg le szeretne fogyni 45 kg-re és még mindig kövérnek látja magát pedig nem az. Szerintem ne várd meg hogy 45 kg legyen mert az bizony nagyon kevés ehhez a magassághoz és kár lenne hogy így tönkretegye magát. Próbáld meg neki elmagyarázni hogy ez már nem egészen normális amit ő csinál és ha nem hajlandó abbahagyni ezt a fogyokúrát vagy nem hallgat rád mert szerintem nem fog...mindenképpen kérd orvos segitségét. Sajnos én tapasztalatból beszélek mert vóltam anorexiás és lefogytam 37 kg-re. Persze én sem hallgattam másokra ezért odáig fajult a helyzet hogy többször tápláltak gyomorszondán. Én nem kívánom hogy ti is hasonlón kelljen keresztűlmenjetek úgyhogy cselekedj szerintem.

Sok sikert és kitartást kívánok nektek mert nem lesz könnyü. 19/L

2014. máj. 25. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

Ez maximálisan kimeríti az anorexia fogalmát.

1. Nem látja reálisan a saját testét, annak ellenére övérnek látja magát, hogy a leírás alapján már így is sovány.

2. Nem eszik, a napi kalóriabevitele iszonyat kevés.

3. Amit megeszik, azt is ledolgozza sporttal.


Nagyon súlyos gondjai vannak a lánynak, azonnali pszichiátriai kezelés indokolt. És természetesen ebbe nektek is bele kell vonódni.

2014. máj. 25. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!