Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Anorexiás a lányom?

Anorexiás a lányom?

Figyelt kérdés
Januárban 85 kg-osan kezdett fogyókúrázni, mára már 56 kg-t nyom. Hiába mondjuk neki, hogy már csinos, jól néz ki, ő még mindig ugyanolyannak látja magát. Egész nap alig eszik, és azt hajtogatja, hogy 45 kg szeretne lenni. Étellel hiába kínáljuk, ha eszik, akkor is csak gyümölcsöket és zöldséget. Nem tudom, elvigyem-e orvoshoz, bár biztos hogy nem akarná. Van itt olyan szülő, akivel hasonló megtörtént? Ti mit csináltatok/csináltatok?
2014. máj. 25. 16:41
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:

Én is csak csatlakozni tudok az előttem szólókhoz, nem kell megvárni míg el nem éri célját-45kg-ot, mert utána a cél már 41kg, 38kg és így tovább a haláláig.

Egy elhízott kamasz lányról van szó, akit gondolom csúfoltak, mindig kilógott az osztályból, a fiúk is piszkálták, mert ma sajnos a kövérség nem elfogadott, főleg nem a tizenéveseknél.

Dicséretes dolog, hogy próbált rajta változtatni, de a saját maga elé támasztott elvárásai már veszélyesek.

Én teljesen megértem a lányod és is 85kg-ról kezdtem 166cm-hez és 29-ig sikerült lefogynom, csak a kettőnk közt annyi különbséggel, hogy én 19 voltam és kb sz@rtak rám a szüleim, segítséget nem kaptam senkitől sem.


Titokban lehet, hogy a lányod is tudja, hogy beteg, és lehet szeretne egy idegennel beszélgetni erről, próbáld neki felhozni, és kérdezd meg, hogy elmenne e egy pszichológushoz, dietetikushoz stb segítséget kérni, de ne erőltesd. Ha kiakad, ne vedd magadra, ez sajnos ilyen.

Menstruál még?

2014. máj. 28. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
Én is saját tapasztalatból mondom, hogy azonnal vidd a lányodat orvoshoz!! Később már késő lesz! Butaság, aki azt mondja, hogy 56 kg-san nem lehet anorexiás, én 56 kg-san már durván az voltam fejben!! (169 cm) Ha akkor orvoshoz vittek volna, akkor talán nem a mentőnek kellett volna 30.5 kg-san ,másfél évvel később...
2014. jún. 2. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!