Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » A lányom anorexiás! Mit...

A lányom anorexiás! Mit tudnék tenni? Nagyon kétségbe vagyok esve!

Figyelt kérdés
Tegnap a mentő vitte el a barátaitól!Össze esett!17 éves 3hónapja 80kiló volt most 50!Csont és bőr....láttam rajta hogy fogyott de tudtam hogy elkezdett konditerembe járni így betudtam annak a dolgot!Igazából nem is tűnt fel ez a sok fogyás mivel vastag és bő ruhákban járt!Csak vizet ivott hónapokon át....mikor nagyon éhes volt evett egy fél almát!Most a kórházban kell maradni a belgyógyászaton ugyanis le van lassulva a szívműködése!Aztán elvileg pszihiátriai kezelést kell kapnia!Kérdeztem hogy miért csinálta ezt!Azt mondta hogy azért mert az apja azt mondta neki ha ilyen kövér marad akkor a fiúk nem tudják majd megdugni a sok hájtól!Nem tudom mit tegyek.....a lányom apja nem él velünk de biztos hogy fogok beszélni vele hogy miket mondott a lányunknak!Ilyen helyzetben mit lehet tenni?
2011. jan. 31. 11:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
93%

Nagyon sajnálom! Támogasd őt, adj neki erőt, beszélgess vele és NE vond kérdőre, NE szidd le!!! Nyilván nagyon nehéz neki most. Újra talpra kell állnia. Légy mellette lelkiekben is, érezze, hogy rád számíthat! Bátorítsd valahogy! Nagyon kevés lehet az önbizalma, valahogy meg kellene próbálni optimistábbá tenni őt. Nem tudom mi érdekli, de találj ki majd olyan programokat, amik feldobják, s beszélj arról, ha meggyógyul, akkor több időt fogtok együtt tölteni, stb.

Gondolj bele, milyen nehéz lehet most neki.Viselkedj vele úgy, ahogy neked is jól esne.

Sajnálom,és remélem hamarosan javulni fog helyzet! Kitartás!!!

2011. jan. 31. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
63%

Amit tehetsz hogy beszélsz az apjával.


A másik hogy támogatod hogy nem kell 50 kilónak lenni, de 80 kiló sem jó, és te segítesz neki egészséges étkezni, hogy többet ne legyen 80 kiló de túl vékony sem. találjátok meg a közép utat, amiben biztos a pszichologus is fog segíteni.


nem tuti hogy anorexiás, én is fogyóztam nagyon durván, fogytam is vele, de soha nem lettem anorexiás.

2011. jan. 31. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm!Semmi képen nem szidom és nem fogok neki esni!Most is vele lennék de korlátozták a látogatást a járvány miatt!Infúziót kap!Enni még nem....azt majd szépen lassan !Telefonon tartjuk a kapcsolatot 2óránként beszélünk!!Annyira aggódom érte!
2011. jan. 31. 12:01
 4/13 anonim ***** válasza:
74%
Nyugodj meg, minden rendben lesz szép lassan! Csak fel a fejjel! Legalább kiderült, és az orvosok is fognak segíteni! Légy nagyon pozitív a lányod előtt, ne lássa, hogy szomorú vagy! Mondd meg neki is, hogy minden rendbe fog jönni, s mindenki azon lesz, hogy segítsenek neki.
2011. jan. 31. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
69%

Szia! A legtisztább, ha most csak rendes vagy, nem balhézol vele, nem meséled el, hogy összavesztél emiatt a faterral, stb. Későbbiekben meg beszéld meg a kezelőorvosával, ugyanis nem mindegy, elég lehet egyetlen rossz mondat is, vagy tett, gesztus, bármi. :S

És figyelj rá jobban. Nem hibáztatni akarlak, de nem tűnt fel, hogy hónapokig egyszer se láttad enni, max a mosatlant? A közös családi étkezés amúgy is fontos egy családban, most leglaább még egy értelmet nyert a dolog nálam. :S

Sajnálom és kitartást, mindkettőtöknek.

2011. jan. 31. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm!!Sajnos nem igazán étkezünk együtt!!Sajnos!Én reggel 6-kor elmegyek és este 7-re érek haza!Ő este 8ra és haza a suliból ugyan is egyszer fog érettségizni és szakmunkás vizsgázni is!(estin jár érettségire)így keveset látom!!De mindíg megkérdezem hogy "mit ettél ma"? és simán elsorolta hogy ezt meg azt.....de már mindegy is.....csak gyógyuljon meg szegénykém!
2011. jan. 31. 12:10
 7/13 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem ez még nem anorexia.165-6 cm vagyok és 53 kg.Szal az az 50 kg nem vészes még.Lényeg hogy legyél vele, szügsége lesz rád.Egyébként azt mondta nekem anyukám (ők is elváltak) hogyha ilyet mondana nekem apukám fel is pofozná.Ilyet szerintem nem szabad egy embernek mondani.Gusztstalan egy apátol. Amúgy szerintem fel fog épülni szép lassan,mellette kell állj mindig.Egyen egészségesen és hízni sem fog.Ezt tudasd vele.Remélem segítettem :/

Kitartást!!

2011. jan. 31. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Remélem tényleg minden rendben lesz!a lányom majdnem 180cm magas!ehhez tényleg eléggé sovány:(
2011. jan. 31. 12:57
 9/13 anonim ***** válasza:
2011. jan. 31. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
45%

Szia!


Elsősorban rohannék a bíróságra, az apa láthatási jogát korlátozzák be, az ilyen ember nem apa, már ne is haragudj...

A lányod sajnos anorexiás, ez nem kérdés. Először is az önbizalmát kell felépíteni újra. Én teljes mértékig megértem, nekem is folyamatosan mondták, mikor fiatalabb voltam, hogy dagadt vagyok, így nem lesz pasim..aztán elkezdett engem is érdekelni a fiú téma, ledobtam 20 kg-t nagyon hirtelen, (de nekem csak a környezetváltozás okozta, kolis lettem), visszajött 10kg, de azt évekig tudtam tartani. Férjhez mentem, most várom az első babánkat életem legnagyobb szerelmével:D

Akit sohasem zavart a kis pluszsúly, szóval ha van kedved meséld el neki az én történetemet..Nem minden férfi a karcsú lányokra bukik, nagyon fontos a lányod személyisége, és biztos van rajta olyan testrész, ami különösen szép(mindenkin van), emeljétek ki rajta azt. Nekem pl. a szemem nagyon különleges zöld, valamint gödröcskéim vannak amikor mosolygok, hidd el bőven elég volt ahhoz, hogy meghódítsam akit szerettem volna!

Sok kitartást! Támogasd a lányod! Remélem mielőbb felépül!

2011. febr. 1. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!