Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Miért érzi magát sok antivacce...

Miért érzi magát sok antivaccer ember feljebb valónak, mint egy beoltott, vagy vakcinapárti ember?

Figyelt kérdés
Sok esetben azt látom, és olvasom az olyan embereknél, akik nem igazán pártolják az oltásokat, hogy az oltottakat "birkának,kísérleti patkány,halottaknak" bélyegzik, közben ezeknek a "kísérleti patkányoknak" köszönhetik, hogy idővel visszaáll majd minden a megszokott kerékvágásba. Vagy egyáltalán nem értem, hogy azért, mert egy olyan dolog ellen van amit több száz millió ember világszerte már átélt attól neki miért lesz jobb? Azzal nincs gondom, ha valaki azt mondja: " Figyelj én nem szeretném jelenleg/soha, de ez csak az én véleményem." Ezzel sosincs gond, de egyre több olyan embert látok aki viszont ennek a szöges ellentéte. Hozzáteszem az is olyan fura nekem, hogy sokan jönnek ezzel hogy ugyanmár nekem olyan jó immunrendszerem van, na de vajon mennyire lehet jó egy átlagos embernek az immunrendszere, aki 12 órákat húz le 3 műszakban, alkoholizál, cigizik, és minden sz*rt megeszik? Akinek nem inge természetesen, de nagyon kevés ember van aki tényleg mindenre odafigyel, és egészséges életmódot folytat, vagyis inkább nem ez jellemző kicsiny országunkra. Na de a kérdésem az ilyen emberek felé, szerintetek akkor mi lehet az a globális megoldás ami véget vetne mihamarabb ennek, ha nem az immunizálás vakcinál/valamilyen gyógyszerrel? Nagyon kíváncsi vagyok, és a "nyájimmunitás" érvet engedjük is el, nem bírná a gazdaság se, se az egészségügy idővel. Kíváncsian várom. Akinek nem inge továbbra se vegye magára!

2021. máj. 2. 02:45
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/78 anonim ***** válasza:
83%
Igen, és a covidtól jóval nagyobb esélyed van trombózist kapni
2021. máj. 2. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/78 anonim ***** válasza:
86%
#40: Már leírtam, ez nem a klasszikus trombózis. Ez nem visz el egy perc alatt. Ez alacsony vérlemezkeszám mellett következik be, vannak tünetei, és gyógyszeresen kezelhető. A klasszikus trombózisnál a vérlemezkék száma megnő.
2021. máj. 2. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/78 anonim ***** válasza:
45%

Bánja a franc ,magyaráztok itt össze -vissza ezeket magyarázzátok el a oltástól meghaltak családjainak...


ha csak egy ember is meghalt tőle,úgy nem 100%-ban biztonságos,és így joggal utasíthatják el azok akiknek így ez már kockázatosnak számít.

Attól még akkor is zsarolás folyik itthon az oltással amiért én nem fogok oltatni,az oltási kampány régóta nem a kovidról szól hanem a beoltottak számával kampányol a kormány és ezért tartja fel a korlátozásokat amihez én nem fogok aszisztálni!

2021. máj. 2. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/78 anonim ***** válasza:
68%

Az utolsó mondatoddal nagyon lábon lőtted magad, hiszen minél több az oltott, annál lazábbak a korlátozások. Vagyis azzal, hogy nem oltatod magad a korlátozások fenntartásához aszisztálsz.


Nagyon sokan, köztük én is nem azért mentünk el oltásért, mert nem vagyunk egészségesek vagy félünk a vírustól, hanem azért, mert igazolvány nélkül nagyon sok helyre nem engednek be.

2021. máj. 2. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/78 anonim ***** válasza:
81%

"ha csak egy ember is meghalt tőle,úgy nem 100%-ban biztonságos"


Akkor tiltsuk be az védőoltást a világon, amit az emberiség történelme során megalkottak? Ugyanis nincs olyan védőoltás, ami teljesen 100%-ban biztonságos, nagyon ritka esetben bármelyik okozhat veszélyes oltási szövődményt. Az, hogy az AZ esetén 1 millió beoltottra jut 5 vérrögképződéses eset, az gyakorlatilag semmi. Ezt hívják nagyon ritka mellékhatásnak. Ehhez hasonlóan veszélyes, nagyon ritka kategóriába sorolt mellékhatást bármilyen másik védőoltás betegtájékoztatóján olvashatsz, sőt, egy mezei fájdalomcsillapító betegtájékoztatóján is.

2021. máj. 2. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/78 anonim ***** válasza:
83%
Autóba ülni sem 100%-ig biztonságos, még se hallottam senkit attól parázni, hogy mi van, ha beül és nem ér el a végcéljához.
2021. máj. 2. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/78 A kérdező kommentje:
Lidlipú ahogy olvasgattam a hozzászólásaid, ne haragudj de nagyon durván sötét lehet a fejedben. Nem tudom elképzelni, hogy nem bírod felfogni, amit a többiek érthetően kifejtettek neked az oltásba nem halnak meg annyian mint a betegségbe, és ezért jobb alternatíva. Ha levetítve 1 millió oltásból meghal 100 ember, ami el van túlozva, de csak egy példa tőlem, és a betegségbe 1 millióból 30-40 ezren akkor szerinted melyik a jobb? Okés, hogy az a 100 ember is tragikus, de sokkal kevesebb mint a 30-40 ezer, vagy nem érzed a számokat amiket leírnak? 30-40 ezer ember családjának a szarabb ha meghal valaki, vagy 100 ember családjának? Melyikkel veszít a társadalom több hasznos dolgozó embert? És melyik terheli jobban túl az alapból túlterhelt egészségügyet? Gondolkozz ember, gondolkozz, még ha az olvasottak alapján nem is az erősséged, már sorry. Egyébként igen, mindegyikbe van rizikó, csak nem mindegy, hogy azt mondják itt van egy kapszula vedd be, van esélyed meghalni tőle 3 %-ban, vagy 0.003% ban. Gondolom a 0.003-masat választanád:) ha meg nem akkor azt hívják természetes szelekciónak.
2021. máj. 2. 17:52
 48/78 A kérdező kommentje:
Azt meg nem is említettem feljebb az átesett meggyógyult betegek közül mennyien lesznek post/long covidosak, amikor kialakul pánikbetegség, szívproblémák, szaglás/ízlés teljes vagy részleges elvesztése sorolhatnám... és ezeket ismerőseimen tapasztalom akik nem vették fel a vakcinát, és átestek rajta sajnos. Akiket meg beoltottak semmi gondjuk nem volt ilyen "rövid" távon, persze lehet x év múlva kiderül, hogy előhozhat több problémát ez az oltás, de inkább x év múlva derüljön ki hogy van x % esélyem valami betegségre, mint hogy most megfulladjak ne adj Isten egy gépen a családom előtt. No meg azt se felejtsük el, hogy eddig a járványok nagyrésze mindig oltásokkal ért véget a modernvilágban, és láss csodát még élek. 10-20 év múlva előhozhat bármilyen betegséget egy egészségtelen életmód is, piázás, dohányzás, drogozás, a sok stressz, stb... nem feltétlen a vakcina fogja ezeket kiváltani, bár röhejes belegondolni, is hogy valaki már ennyire "előregondolkozik".
2021. máj. 2. 17:57
 49/78 anonim ***** válasza:
86%
Inkább azt mondanám szomorú a helyzet. 2021-ben előbb kérne valaki intravénás C vitamint egy járvány ellen, mint oltást.
2021. máj. 2. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/78 anonim ***** válasza:
62%
Én nem fogom magam beoltatni. Az emberek véleménye nem érdekel, viszont aki beoltatja magát, azzal sincs semmi problémám és nagyon örülnék, ha ez visszafelé is így működne. Ja és azzal, hogy "Nekünk köszönhetitek, hogy visszaáll a régi rend!", nem igazán értek egyet, mert erről a kormány dönt, nem pedig ti. Maximum a kormánynak köszönhetnénk meg, de nem nektek. Én nem jártam soha színházba, nem jártam soha moziba, edzeni jártam régen, de itthon is meg tudom oldani az edzést, úgyhogy ne gyere nekem ezzel a "Legyetek hálásak nekünk, beoltottaknak!" dumával, mert qrvára nem miattunk csináljátok, hanem magatokért...
2021. máj. 2. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!