Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Miért érzi magát sok antivacce...

Miért érzi magát sok antivaccer ember feljebb valónak, mint egy beoltott, vagy vakcinapárti ember?

Figyelt kérdés
Sok esetben azt látom, és olvasom az olyan embereknél, akik nem igazán pártolják az oltásokat, hogy az oltottakat "birkának,kísérleti patkány,halottaknak" bélyegzik, közben ezeknek a "kísérleti patkányoknak" köszönhetik, hogy idővel visszaáll majd minden a megszokott kerékvágásba. Vagy egyáltalán nem értem, hogy azért, mert egy olyan dolog ellen van amit több száz millió ember világszerte már átélt attól neki miért lesz jobb? Azzal nincs gondom, ha valaki azt mondja: " Figyelj én nem szeretném jelenleg/soha, de ez csak az én véleményem." Ezzel sosincs gond, de egyre több olyan embert látok aki viszont ennek a szöges ellentéte. Hozzáteszem az is olyan fura nekem, hogy sokan jönnek ezzel hogy ugyanmár nekem olyan jó immunrendszerem van, na de vajon mennyire lehet jó egy átlagos embernek az immunrendszere, aki 12 órákat húz le 3 műszakban, alkoholizál, cigizik, és minden sz*rt megeszik? Akinek nem inge természetesen, de nagyon kevés ember van aki tényleg mindenre odafigyel, és egészséges életmódot folytat, vagyis inkább nem ez jellemző kicsiny országunkra. Na de a kérdésem az ilyen emberek felé, szerintetek akkor mi lehet az a globális megoldás ami véget vetne mihamarabb ennek, ha nem az immunizálás vakcinál/valamilyen gyógyszerrel? Nagyon kíváncsi vagyok, és a "nyájimmunitás" érvet engedjük is el, nem bírná a gazdaság se, se az egészségügy idővel. Kíváncsian várom. Akinek nem inge továbbra se vegye magára!

2021. máj. 2. 02:45
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/78 Argloss ***** válasza:
96%

Mindkét oldalról megvannak az extrém vélemények.

Amit tarts észben, hogy az összes létező keresőoldal és közösségi oldal azt tolja az arcodba amit szívesen olvasol, vagy olvastatnának veled, szóval ne tekints rá úgy, mintha az lenne az egész világ, mert ez igazából főként a te buborékod, amit a jó kis ajánló algoritmusok kreáltak neked.

2021. máj. 2. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/78 anonim ***** válasza:
87%
Vajon mi volt előbb? Ki gyártotta le melyik oldalt? A propaganda miatt vannal a szélsőséges vakcinaellenesek, vagy a konteók miatt vannak a szélsőséges vakcinapártiak?
2021. máj. 2. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/78 anonim ***** válasza:
70%

Birka az, aki gondolkodás nélkül mindent, feltétel nélkül elhisz, amit mondanak, nem néz utána, hogy igaz-e vagy sem az az adott állítás.


Odáig oké, hogy nem kötelező az oltás, akkor viszont milyen jogon létezik most a diszkrimináció?


A mostani kormány a létező összes helyen áthág minden szabályt, korlátozza és semmibe veszi a szabadságjogokat és a sajtószabadságot is.


Vészhelyzetben nem össze kéne fogni? Ehelyett mi van most? Egymás ellen uszítás és megosztás.


Az országban szinte nulla az egészségcentrikusság. Pár napja is cikkeztek arról, hogy a karantén alatt a magyarok híztak. Erről viszont nem a kormány tehet, hanem mindig az egyén, mert mértéktelenül zabál és lusta mozogni. Persze, hogy drágák az egészséges dolgok, mert senkinek nem érdeke, hogy egészséges emberek legyenek többségben, mert az nem jövedelmező a gyógyszeriparnak.


Ezért se értem, hogy most miért hiszik az emberek azt, hogy ez a vakcina egy messiás, mintha ő lenne a megmentő? Mindenki tudja, hogy általában a politikusok és a média hazudik. Miért pont most mondanának igazat? Ha nem lenne a magyar emberek immunrendszere szinte a nullával egyenlő, akkor nem is lenne ennyi beteg ember, mivel csak az lesz beteg, aki arra fogékony.

2021. máj. 2. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/78 anonim ***** válasza:
64%
Én pont fordítva látom ezt. Azaz az oltottak "tömeggyilkosozzák" azokat, akik nem oltatnak.
2021. máj. 2. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/78 anonim ***** válasza:
68%
Nem nekik köszönhetjük hogy visszakapjuk az életünket. Pont hogy emiatt nem lesz soha normális élet. Ha nem oltatnának, akkor nem tudnának mit csinálni a kormányok, kénytelenek lennének megszüntetni a járványt. ( direkt nem vírust írtam, mert abban hiszek)
2021. máj. 2. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/78 anonim ***** válasza:
56%

#5: És mégis hogy szüntessék meg? Szerinted mi lenne a megoldás?

Nagyon sokan csak azért élik/élték túl, mert a kórházban oxigént kaptak. Nem a lélegeztetőre tett emberekre gondolok itt elsösorban. És nemcsak idősek, hanem nagyon sokan a harmincas, negyvenes korosztályból is.

Nemcsak az aktuális tünetekkel van probléma, hanem utána is jönnek elő szív és érrendszeri, valamint neurológiai problémák. Ahhoz, hogy ezeket az embereket el tudják látni, át kellett csoportosítani az egészségügyi dolgozókat. Nincs normális egészségügyi ellátás a más betegségekben szenvedőknek. És ezt is csak zárásokkal tudták fenntartani.

Te hogyan oldanád meg a nyitást? Érdekelne a véleményed.

Tehát, legyen teljes nyitás, térjen vissza minden a régiben, de:

- a Covidosok kapjanak megfelelő ellátást

- a nem Covidosok is


Mindezt úgy, hogy bárki, bárhol szabadon terjesztheti a vírust, mindenféle korlátozás nélkül. Te hogyan oldanád meg?


Útálom Orbánékat, a járványkezelési politikájukkal sem értek egyet. De sokat gondolkoztam rajta, mi lenne a megoldás. És tudod mit? Nem találtam meg...

Tényleg csak a megfelelő átoltottság az, ami ennek véget vethet, nem véletlenül mozdult rá az egész világ.

2021. máj. 2. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/78 anonim ***** válasza:
55%
Miért van az, hogy azokban az államokban, országokban ahol nincs nagy korlátozás, alig vannak fertőzöttek? Azt látom, hogy minél nagyobb a szigor, annál súlyosabb a helyzet.
2021. máj. 2. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/78 anonim ***** válasza:
54%
6-os: erre úgyse kapsz normális választ, én is feltettem már sokszor, de mindig csak jön a sablonszöveg: a számokat kamuzzák, nincs járvány, alig van beteg a kórházakban. Szörnyű, hogy az embereket pár konteós gődényféle véglény ilyen alternatív valóságba helyezi át.
2021. máj. 2. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/78 anonim ***** válasza:
62%

Olaszok kipróbálták. Szartak a korlátozásokra, hullottak is mint a legyek. A kórház parkolójában megrekedt náluk a rendszer, nem az egészségügy hibája miatt.

Ennyit jelent a korlátozások be nem tartása.

2021. máj. 2. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/78 anonim ***** válasza:
75%

7: nemcsak a szigoron múlik, hanem az időszerű fellépésen.


Lásd tavaly tavasszal Magyarországot: talán mi léptünk a leghamarabb a járvány ellen Európában, és meg is úsztuk az első hullámot későbbi nagyobb lezárás nélkül. Ellenpélda Olaszország, ahol nem csináltak semmit hetekig, jól berobbant a járvány, utána meg már egyre szigorúbb lezárások kellettek, hogy megfogják. De szintén jó ellenpélda Magyarország őszi járványkezelése.


Ezt is gyakran látom, hogy az emberek nem képesek azt az egyszerű dolgot megfogni, hogy minden döntés hatása csak pár héttel később jelentkezik, emiatt ehhez hasonló fals következtetéseket vonnak le, mint a 7-es

2021. máj. 2. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!