Ilyen helyzetben illene lemondani az örökségről? Vagy önzők vagyunk, hogy meg akarjuk tartani?
A párom édesanyja elhunyt. (Édesapja már évek óta nincs köztünk.)
Páromék hároman vannak testvérek, nem volt végrendelet egyenlő 1/3 arányban örökölt mindegyik.
A nővére az örökölt házban élt mindig is, most 46 éves, két, ma már nagykorú lányt szült oda. Az unokák már nem élnek ott, csak a párom nővére az új párjával.
A párom bátyja a párja szüleivel élnek együtt, 6-an vannak egy háztartásban, mert 2 gyerek van ott is, ők még kiskorúak, általános iskola alsó tagozatába járnak.
Mi külön élünk, van egy saját, hitelmentes házunk. Egy hétéves kislányt nevelünk.
A párom szüleit, míg éltek, heti rendszerességgel 1-2 alkalommal mindig meglátogattuk. Ha hívtak, hogy valamit segíteni kell, mindig elmentük és segítettünk. Egy városban, közel élünk egymáshoz.
Bátyjáék 60km-re laknak, kb. 2 havonta jöttek.
A hagyatéki tárgyalás megtörtént, a párom testvérei szeretnék, ha lemondana az örökségről a javukra, mert nekünk biztosítva van a lakhatásunk.
Egyik testvér sem tudja kifizetni a másikat. A házat így el kell adni, amit kb. 8 millió ft-ra becsültek, és ajánlottak is érte már ennyit. Így kicsivel több mint 2,5 millió jut fejenként a testvéreknek.
Az igaz, hogy minekünk van saját ingatlanunk, de nekik is lehetett volna évtizedek alatt. Mi is sokat szorítottunk a nadrágszíjon, mire 3 éve hitelmentesen a miénk lett.
Ők azt mondják, hogy ennyi pénzből nem tudnak saját ingatlant venni. (Szerintem mondjuk, ha kétfelé menne, s 4-4 milliót kapnának, abból sem tudnának.) De önerőre elég. Persze utánna a hitelt fizetni kellene, amit eddig nem kellett nekik.
Mi a pénzből Franciaországba szeretnénk utazni, a többit, ha marad félrerakni.
Szerintetek le kellene mondanunk az örökségről?
Tényleg önzőek vagyunk?
Ti mit csinálnátok?
"Ők azt mondják, hogy ennyi pénzből nem tudnak saját ingatlant venni."
Gondolom ti még ennyit sem kaptatok puszira, mégis lett ingatlanotok.
Nem, én nem mondanék le a helyetekben, hisz megillet titeket.
Mindenki a saját élete kovácsa. Nem kell milliókkal jótékonykodnotok csak azért, mert ők épp szarabbul állnak.
Akkor segítettek ők nektek, amikor ti hitelt törlesztettetek, ők meg nem fizettek a lakhatásra a szülői házban??? Gondolom nem. Akkor most nektek sem kell segítenetek.
Köszönöm az eddigi válaszokat!
Lenne még két kérdésem.
1.
Most jelenleg a párom nővére lakik a házban a párjával. Ilyenkor pl. lehet valami összeget kérni, azért hogy csak kizárólag ők használják az ingatlant?
2.
Ha mondjuk mi el akarjuk adni, de a nővére nem, akkor mi a teendő? Hogyan kell eldönteni?
Kedves Utolsó Válaszoló!
Tisztában vagyok, hogy JOGILAG nincs közöm a férjem örökségéhez. Viszont mi szeretetben, egymást tisztelve/segítve, mindent megbeszélve és megosztva élünk.
A férjem is úgy gondolja, hogy jár neki az örökség. Franciaország is az Ő ötlete volt, mivel kb. már megismerkedésünk óta emlegetjük, hogy életünkben egyszer biztos elmegyünk oda.
A maradékot meg a lányunknak rakná(nk) félre.
Az anyukája jó fizikai állapotnak örvendett, nem szorult ápolásra. Szívrohamot kapott. :-(
Attól, hogy a páromm nővére ott lakott, nem azt jeleni, hogy többet is törődött vele.
Heti 1-2 látogatásnál biztos többet, de mindegy.:-) Lényegtelen, hogyan éltek, a párod döntése az irányadó, a pénz az övé, amúgy meg láttunk már karón varjút.:-) Az viszont, hogy még a ház eladásáig is pénzt akar szedni a nővértől, elég visszataszító számomra (ugyan mennyit lehet kérni egy 8 milliós házikó 2/3 részének bérleti díjául?:D), ha közben milliókat akar elszórni egy olyan utazásra, ami kényelmesen abszolválható pár százezerből.
Az osztatlan közös tulajdon megszüntetését lehet kérni a bíróságon, ha valamelyik tulajdonos nem akar belemenni az eladásba.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!