Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Beszéljek a feleségemmel vagy...

Beszéljek a feleségemmel vagy ne? Igaza van a testvéremnek valamely szinten?

Figyelt kérdés

Van egy 6éves fiam, 3 évvel fiatalabb unokatestvére "örökölte" minden ruháját, azaz a feleségem hugáék.

A testvérem mondta el hogy a másik tesónknak rosszul esik hogy nem ajánlottuk fel a 16 hónapos lányunk kinőtt ruháit, pedig ő még most fog szülni 1 hónap múlva, bezzeg a másik család mindent kap. Mivel ki hangsúlyozta hogy neki a felajánlás is jó lenne, ő nem ezért vállalt gyermeket hogy más öltöztesse, de rosszul esik neki. Ha most beszélek a feleségemmel, mivel én azt se tudom mi történt a ruhákkal egyből lebukás és kiderül hogy a másik testvérem szája járt... Igazából nem tudom hogy legyen.


2017. júl. 21. 06:26
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
63%
És erre szülés előtt egy hónappal jön rá, amikor elvileg már minden kivasalva, kimosva figyel a baba szekrényében...? Néma gyereknek anyja se érti a szavát. De ha ettől ő boldog, kérdezz rá a feleségednél, hogy összekészít-e nekik valami csomagot vagy mit tervez. Bár ha 16 hónapos a lányod, akkor az évszak váltás miatt nem sok ruha jó az unokahúgodra. Más kell egy téli és egy nyári babának.
2017. júl. 21. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
64%
Nincs igaza. Mindenkinek a saját joga eldonteni, hihy kinek mit ad. Nem mellesleg nyilván közelebbi kapcsolatban van a feleséged a saját testvérével mint a sogoraval. Ettől függetlenül beszélhetsz a feleségeddel
2017. júl. 21. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
85%

A ti szüleitektől kaptátok a babaholmit? Mert max ebben az esetben érzeném, hogy jogos, hogy fel sem ajánlotta.

Egyébként meg a feleséged a saját húgával sokkal szorosabb kapcsolatban van, mint a te testvéreddel, nekem logikus, hogy inkább vele "babaruházik" . Egyébként miért nem rád morog a testvéred, hogy NEKED eszedbe se jutott rájuk is gondolni? Azt sem értem, hogy miért kell ezt szóvá tenni, ha amúgy is megvett mindent a gyerekének? Van valami törvény, hogy a családok között egyenlő arányban kell megosztani/felajánlani a kinőtt babacuccokat? ha nekik is juttatott volna, akkor meg le merem fogadni, hogy az lenne, hogy őkkapták a rosszabb dolgokat.

Esetleg megkérdezheted a feleségedet,hogy van-e olyasmi, amit a sógoréknak adna. Akkor esélye lenne elmondani, hogy már mindent a húgának adott,és ennek kapcsán megbeszélhetnétek, hogy ki mit gondol a gyerekruha továbbadásról anélkül, hogy bármi konfliktus éleződne ki. Lehet, hogy csakszimplán nem érzi olyan közelállónak a feleséged a tetestvéredet, hogy arra gondolt volna, hogy odaadja a kislányotok dolgait. Nézz szét ezen az oldalon, hányan fikázzák, hogy ha a sógornő "rájuk tukmálja" a gyerekük "elnyűtt dolgait"...

2017. júl. 21. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
96%
Nincs miert kiderulnie, eloadhatod ugy mintha a te otleted lenne, hogy "Figyelj csak dragam, most fog szulni XY, ne adjuk oda nekik a kinott ruhakat?"
2017. júl. 21. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
89%

"Ha most beszélek a feleségemmel, mivel én azt se tudom mi történt a ruhákkal egyből lebukás és kiderül hogy a másik testvérem szája járt... "


Hát ha a feleségeddel annyira sem vagy beszélő viszonyban, mint a testvéreddel, akkor nem ez a legnagyobb problémátok.

2017. júl. 21. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
90%

"esélye lenne elmondani, hogy már mindent a húgának adott"


Miért adta volna oda a 16 hónapos ruháit a 3 évesnek?

2017. júl. 21. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
54%

Eltudom képzelni kihordja nálatok a nadrágot😅 annyira nincs szád hogy ezt elmerd neki mondani. Vagy saját magadtól felajánlani a kisgyerek ruháit?? Elvileg közös a gyerek nem??? Vagy csak a feleségedé ott minden?? Esetleg neki nőtt ki a kukija?? Ideje lenne növeszteni neked is egyett mert hamar pofára eshetsz ha a feleséged srmmibe nem néz.

23N

2017. júl. 21. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
92%

Próbálom összerakni a pontos helyzetet. Sajnos kissé zavarosan írtad le.

Tehát van egy 6 éves fiad és egy 16 hónapos lányod. A fiad ruháit a feleséged húgának gyereke (gondolom fia) kapta.

Most fog szülni a te húgod, és a kislányod ruháiról van most szó.

Nos, nyilván egészen kicsi babakorban lehettek ugyanazok a ruhái a két gyerekednek, de ha maradtak vissza lányos ruhák, amiket nem adtatok oda a feleséged húgának, akkor miért ne ajánlanátok fel a te húgodnak?


4-es válaszolónak van igaza!

Előadhatod mindezt úgy, mintha a te ötleted lenne. De miért lenne baj, ha húgod rákérdezett volna, hogy tudnátok-e neki ruhákat adni? Egyedül azt nem kell elmondani, hogy rosszul esett neki, hogy ti nem ajánlottátok fel, meg hogy a másik testvérének panaszkodott és őtőle hallottad vissza.

Egyébként, ha jól számolom, a feleséged húgának fia most 3 éves, tehát már neki sincsen szüksége azokra a ruhákra, amik a testvérednek most jól jönnének. Akár ő is odaadhatná, ha nem adta tovább más rokonnak/barátnak.


Nálunk egyébként ez úgy működött, hogy amikor a mástól kapott ruhákat (meg egyebeket, pl. etetőszéket, autósülést) kinőtte a kisfiam, akkor visszaadtuk annak, akitől kaptuk. Csak akkor nem, ha kifejezetten mondta, hogy ne adjuk vissza, mert a rokonságában, baráti körében senkinek nem lesz már rá szüksége.


Természetesen a ruhák amortizálódnak, tehát kellően sok gyerek után adott esetben a kukába kerülnek, de mi mindig tartottuk magunkat ahhoz, hogy a tulajdonosa döntse el, kidobja-e, mi felajánljuk, hogy visszaadjuk neki.


Szóval, kérdező, nyugodtan hozd elő a témát a feleséged előtt úgy, mintha neked jutott volna eszedbe!


(Egyébként - férfiként és férjként mondom - én is hümmögtem egy sort, hogy mintha félnél a feleségedtől...)

2017. júl. 21. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:

Nem félek a feleségemtől csak ő tudja ezeket. A helyzet amúgy hogy a fiam ruháját megkapta az ő testvérének a fia, anno régen, meg most is, fiús játékok motor egyebek. Most amiket a lányom kinőtt nem tudom hol van. Kidobta vagy sem nem tudom. Ezek a ruhák újak, nem öröklődtek a fiúkról.

Egyébként igazán az esett neki rosszul, ahogy ő fogalmazott hogy decemberbe még mindent fel ajánlott a feleségem, mellszívót, kádat, pólyát, pihenőszéket, amikor most közeledik a nap elsunnyogta. De ma mindenképp rákérdezek a feleségemnél és a tesómnál is hogy mi legyen. Én haza adom a pénzt de a többi az ő hatásköre hogy vannak a kelengye dolgok.

2017. júl. 21. 09:38
 10/29 A kérdező kommentje:
A lányom 14 hónapos lesz elírtam. 🙃
2017. júl. 21. 09:41
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!