Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Nem hagy élni a testvérem!...

Nem hagy élni a testvérem! Mit tegyek? (többi lent) 21F

Figyelt kérdés
az a helyzet h van egy idősebb testvérem akitől nem tudok kiteljesedni!bármit csinálok,mindig eszembe jut h lehet neki nem tetszene!tudom eléggé brutális de nem tudok mit csinálni.Mindig elvárja h azt tegyem amit ő mond,az legyen a véleményem mint neki,meg rengeteg hasonló dolog van a háttérben!meg nehogy magam menjek el a fodrászhoz,mert muszáj együttmenni,meg ilyen hülyeségek..a testvérem amúgy 28 csak az a helyzet h alig megy még ki az utcára is,és mindent én rendezek!nem tudok szabadságban élni!elegem van mindenből,az életből is!Tudtok valami tanácsot adni??

2013. okt. 10. 00:02
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:

Én is kistesó vagyok és ugyanígy árnyékol be a nagy tesóm, pedig 4 évvel idősebb "csak". A hiba a szülőkben van és a testvérek közötti ellenségeskedés évtizedekig elhúzódik, sőt sajnos a leggyakrabban így van, s már a Biblia legelején Kain és Ábel esete is erről szól, de nem vagyok térítő :P.

27-esnek írok egy választ: nem arról szól, hogy a nagy tesó megtilt egyes dolgokat, hanem az eszével folyton résen van, a szülők háta mögé bújik meg és nekik motyog hátulról, őket befolyásolja a kistesója ellen. Mi ennek a leggyakoribb oka? Nagyon egyszerű: 1. amikor született a kistesó, a nagytesó úgy értelmezett mindent, hogy őt már nem szeretik, a kis eszével másképp nem is tudja felfogni soha csak ösztönösen, 2. errefel a szülők a sok babusgatás mellett rengetegszer ráakasszák a nagytesóra a kicsit azért, hogy ők szabaduljanak fel, tudjanak magukkal foglalkozni, viszont a nagytesó ezt úgy éli meg, hogy a szülők a kicsi tesó által akarják őt kontroll alatt tartani és ezt jogtalannak érzi, ugyanakkor gyerek korukban a nagy tesó kell mindig példát mutasson a kicsinek és ezt is sok nagytesó gyerek nagyon unja.

Konkrétan innen jönnek a nagytesó részéről később a beárnyékolások, a csicskáztatások, a lejáratások ... és a bunkó szülői még ekkor sem ért semmit az egészből. Erre mondom: szeretetből szüljünk gyereket és ne pedig funkcióból azért, hogy később eszközünk legyen a család előtt: férjet megfogni, szüleinket nagyszülőkké tenni, ex pasijainkat féltékennyé tenn, barátnők/haverok előtt dicsekedni, stb.

Kicsit eltértem a témától igaz, de a problémák gyökerét nagyon fontos ismerni.

2014. jan. 14. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
Tedd azt, hogy a magad ura leszel. Ha egész életedben csak vársz, azt fogod észrevenni, hogy 60 éves vagy és még mindig az ő kedvében jársz. Határozd el magad! Mi akadályoz meg ebben? Csak az első lépést nehéz megtenni.
2014. febr. 12. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:

31

Most ahogy olvasom az írásodat nálunk épp fordítva történt.

Én vagyok a kis tesó aki megpróbált belemászni a nagy testvére életébe. Nem rosszból, csak egyszerűen hiába vagyok fiatalabb 10 évvel láttam hogy nagyon szarul csinálja a dolgokat. Pl. mikor mi vettük a férjemmel a házunkat 23 évesen akkor a 33 éves tesóm a családjával tengődött az albérletben, nagy anyagi gondokkal küzdve. Természetesen irigy volt ránk. Szabályosan rá kényszerítettük őket anyukámmal hogy vegyenek egy kis házat( nagyon nagyon olcsón) . A hitelt elintéztük, mi voltunk a kezesek. Az albérlet ára kétszer ennyi volt mint a 23 ezres törlesztő. Mindenre szórták a pénzt, de közben sírtak, nem látszott meg ha felvettek hitelt, kölcsön adtam stb... Szóval jócskánt beleszóltam a dolgaikba. Aztán egyszer elegem lett, jól beszámoltam és azt mondta igazam van, én meg eldöntöttem magamba hogy nem az én dolgom. És valahogy azóta meg jött az eszük, több munkát vállal és sokkal több a pénzük, nem elégedetlen. Rájött hogy magának kell tennie érte ha valamit elakar érni. Nem panaszkodni kell a végtelenségig.

Bocs hogy eltértem a tárgytól, de fura hogy nálunk fordítva volt. De többet nem avatkozom más életébe. Náluk jól sült el, de bele sem gondoltam mi lett volna ha nem

2014. máj. 21. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ!:)
2014. máj. 22. 13:53
 35/41 anonim ***** válasza:
Mond,meg neki hogy már felnöttél. és szeretnél egyedülállo életet élni. Nem kell hogy mindenben segitsen pl a fodrászos.Lehet hogy 10 évesen kellet segitség,de mostmár nem kell.Lehet rosszul esik majd neki.Söt biztos rosszul fog esni neki,de lehet leszál majd rollad.
2014. máj. 28. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
Hol vannak a szülök? a szülöknek kéne beszélni a nővéreddel, hogy szálljon le rólad. Ha valamit rád akar erőltetni, akkor mond azt hogy jó, és akkor utána csináld azt amit te akarsz. Egy idő után majd rájön hogy nincs értelmi dirigálni, mert ugyse azt csinálod amit mond. Vagy légy erélyes és küld el a fenébe.
2014. aug. 6. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 A kérdező kommentje:
bátyám,nem nővérem!de kösz a választ!
2014. aug. 6. 09:47
 38/41 anonim ***** válasza:
költözz el, és ne ad meg neki a telefonszámodat. cserélj számot. Idővel leszakad rólad. Tesód menjen pszichológushoz.
2014. okt. 1. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
Ha el tudnál költözni az lenne a legjobb. Barátnőd ha van , esetleg összeköltözhetnétek a lánnyal.
2014. okt. 26. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
Ebből a sok tanácsból sikerült valamit megvalósítanod 1 év alatt?
2014. okt. 26. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!