Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Nem hagy élni a testvérem!...

Nem hagy élni a testvérem! Mit tegyek? (többi lent) 21F

Figyelt kérdés
az a helyzet h van egy idősebb testvérem akitől nem tudok kiteljesedni!bármit csinálok,mindig eszembe jut h lehet neki nem tetszene!tudom eléggé brutális de nem tudok mit csinálni.Mindig elvárja h azt tegyem amit ő mond,az legyen a véleményem mint neki,meg rengeteg hasonló dolog van a háttérben!meg nehogy magam menjek el a fodrászhoz,mert muszáj együttmenni,meg ilyen hülyeségek..a testvérem amúgy 28 csak az a helyzet h alig megy még ki az utcára is,és mindent én rendezek!nem tudok szabadságban élni!elegem van mindenből,az életből is!Tudtok valami tanácsot adni??

2013. okt. 10. 00:02
1 2 3 4 5
 21/41 anonim válasza:

viszont szerintem hzanyagold a leleki terrort

hasonlókat éltem-élek át és nem egy kellemes érzés

ha meg akarod tartani vele a jó-viszonylag jó- kapcsolatot ak inkább az erélyesség legyen a fegyvered

ha nem szépen lassan teljesen elfogod marni magadtól és egyáltalán nem akar majd hozzádszólni se

szal a lelki terror kész csőd, azaz eléred vele azt amit akarsz de hoszszú távon nem tanácsos

2013. nov. 7. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
85%
nem az a legjobb ha kitakarodik az életéből az ilyen ember s békén hagyja?
2013. nov. 7. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim válasza:
Biztos megvan az oka, hogy a testvéred mért ilyen. Szerintem ezt nem veszekedéssel kell megoldani. Talán, ha nyugodtan elmagyaráznád a testvérednek, hogy mit szeretnél akkor megértené.
2013. nov. 7. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 A kérdező kommentje:
sokszor mondtam,mondom neki h hagyjon szabadon élni,mert akarom a saját életemet élni és nem az övét vagy másét!
2013. nov. 7. 20:12
 25/41 anonim ***** válasza:
100%
Nem kérni kell, hogy hagyjon, meg nem kijelenteni, hogy te márpedig ezt meg azt csinálsz. Felhívod a fodrászt, aztán elmész, ő meg majd látja, mikor hazamész. Bulizni akarsz? Felöltözöl, elköszönsz, elmész. Tudom, hogy mondani könnyű, de egyszerűen ha nem veszekszel, hanem megteszed, amit szeretnél, kénytelen lesz belenyugodni.
2013. dec. 2. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 Költőnő? ***** válasza:
100%

huhhh, végigolvastam az összes kommentet. Szinte minddel egyetértek. A Te életed csak Te tudod kézbevenni, és míg másnak engeded (mert engeded), addig ő maximálisan vissza fog élni a helyzettel. Nálam, ami apámnál bevált a fkozatos leépítés, plusz elmenekültem itthonról, amint lehetett, mint a nyúl.

ps.; aki szeret, enged, elenged, nem zsarol, nem terrorizál. Sokan azt mondják, h "dehátőkcsak..." nincs dehát. A pokolba vezető út is a legjobb szándékkal van kikövezve. A széltől nem lehet óvni vkit, bármennyire is szeretnénk és vannka hibák, amiket igenis el kell követni. Punktum. 33n

2013. dec. 2. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:

Nem igazán tudom elképzelni. Mondjuk el akarsz este menni a haveroddal bulizni. legyen ez a példa. Délután megemlíted a családnak, hogy ja apropó, esete nem leszek mert elmegyek Bélával bulizni. És akkor mi van? a testvéred azt mondja hogy nem mehetsz? vagy hogy zajlik? ha este felöltözöl akkor oda áll az ajtóba hogy ne tudj kimenni? Vagy pampog egész délután? és ha te felöltözöl és kimész az ajtón akkor másnap nem beszél veled? Esetleg ha írnál példát el tudnám képzelni.


Egyébként nagybátyámtól láttam jó megoldást ami itt is talán alkalmazható. Nem figylsz arra amit mond, és ha nem hagyja abba, elmész otthonról. Vagy bezárod a szobádat. Előbb utóbb abba hagyja.

2013. dec. 11. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
Kék Vonal! [link]
2013. dec. 11. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 egytizenhétéveslány válasza:
Költözz el jó messzire, és bizonyítsd be neki, hogy egyedül is képes vagy okos döntéseket hozni! Ha majd látja, hogy tényleg megálltál a saját lábadon, nem fog annyira félteni...
2013. dec. 11. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:

En tok oszinten megmondom mi a gond veled! De lehet, hogy fajni fog.


A testverek kozul a kicsikkel az a gond, hogy NEM KEZELIK JOL A KOCKAZATOKAT!


Amugy meg o a nagyobb es vigyaznia kell Rad. Ez igy volt kiskorban is, es igy lesz nagykorban is. Ez nem a te hibad, de neked kell kijavitani.


Az egesz gyokere meg az, hogy kiskorban a nagy vigyaz a kicsire. Es ezt mint egy keresztet viszi tovabb az eletben. Igy a nagyra atlagnal nagyobb felelosseg jut, a kicsire meg atlagnal kisebb felelosseg. Mert ha kiskorban neki szaladtal a falnak, akkor a valoszinuleg a nagyot buntettek, hogy miert kerget?


Erted?


Szoval kezeld jobban a kockazatokat, legyel ovatosabb es vallalj nagyobb felelosseget magadert. Ha te nem vallalsz, akkor ki a franc fog? A tesod meg ha latja, hogy nem kell tobbet torodni veled, akkor el fogja engedni a kezedet. Biztos vagyok benne.


De ez nehez ut es neked kell vegigjarnod.


(UI: Nekem hugom van. A maffiabol kellett kimosni 18 evesen. En meg voltam 23.)

2013. dec. 19. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!