Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Miért ilyen a nővérem, és a...

Miért ilyen a nővérem, és a szüleim miért neki adnak igazat?

Figyelt kérdés
18 éves fiú vagyok, a nővérem 21. Amióta élek, soha nem zavart hogy a nővérem mindent megkap, de az utóbbi időkben nagyon betelt a pohár. Kezdjük azzal, hogy egy hétből 4 napot a barátjánál tölt. Ha itthon van, folyamatosan facebookon beszél vele, alig van a családdal, a szüleim viszont nem szólnak rá. Mindent megkapott eddig amit akart. Iphone, macbook, a nagyobb szoba, a porcelánfogszabályzó évekig, a középsuli fizetős volt, az okj is amit 2 hónap uán abbahagyott, és most egy másik okj-t akar kezdeni ami három kiló évente. Én persze ezzel szemben minden dolgom úgy választom, hogy anyagilag a legjobban ússzuk meg. Az egyetem is államilag támogatott ahova járok. Kezd elegem lenni. Szerintetek mit csináljak? Nem bírom tovább nézni, hogy amíg nővérem anyámékat húzza le, ők csak mosolyaognak hozzá és egy rossz szót nem szólnak, ha meg én kérek valamire, akkor nem. Nem beszélve arról sem, hogy a nővérem a barátnőm ellen hergeli az egész családot, aki viszont tök normális. Kérlek segítsetek. Köszi
2013. júl. 29. 14:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Hát mond el anyukádnak finoman,hogy legyenszíves,neked is segítsen be jobban.Amúgy ne irigykedj a nővéredre,ezek szerint ő jobban tud manipulálni,mint te.Ez nem előny az életben,mert erre sokan rájönnek,csak a szülők nem és a jószívű emberek nem!
2013. júl. 29. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi, megpróbálok majd beszélni vele. Igazából nem az a baj, hogy nekem jobban kéne besegíteni, hanem csak szimplán rossz nézni, ami történik.
2013. júl. 29. 14:26
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
De ha boldogulsz,akkor meg mi a probléma?Ne irigykedj,légyszives!
2013. júl. 29. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nem érzem magam irigynek. Az igazi probléma az, hogy például ma is nekem kezdi el papolni, hogy miért nincs soha itthon üdítő. Mondom neki, hogy lemész a boltba és veszel, elvégre 21 éves vagy. Mosogatni én mosogatok, a mosást én rakom be, én teregetek, ő meg ma is délig aludt. A fő gond viszont az, hogy amíg én szeretném könnyíteni a szüleim helyzetét, addig ő annálinkább húzza le őket. Ebből viszont szeriintem már érthető, hogy nem irigy vagyok, csak ezt már nem tudom elviselni.
2013. júl. 29. 14:34
 5/11 anonim ***** válasza:

Teljesen érthető a problémád, és az, hogy nem írígy vagy, csak a szüleiden szeretnél segiteni. Nem értem az ilyen embereket akik a saját szüleiket lehuzni tudják, amit kapnak nem becsülik meg, és nem segitenek semmiben...

Tetsvéreddel kellene ezt megbeszélni, mert a szüleid szemében ah elkezdenéd tesod szidni az lenen hogy biztos összekaptatok valamin, azért mondod a sérelmeidet..:S

2013. júl. 29. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszi a választ :) megpróbálok majd beszélni vele, amikor majd alkalmasnak érzem a pillanatot
2013. júl. 29. 14:58
 7/11 anonim ***** válasza:

ó az én tesóm is ilyen. 27 lesz idén. Most fejezte be a fősulit. Oké dolgozott mellette diákmunkát, de nem ez a lényeg. Csinált egy 2 éves OKJ-t 3,5 év alatt, ezzel a sulival is csúszott valamennyit. Anyám kifizette az ECDL vizsgáját anno, azóta sincs neki. Apám már 2 garnitúra jogsit kifizetett neki, nincs jogsija. Egyedül a nyelvvizsgát volt képes letenni elsőre, ráfizetés nélkül. 27 éves! Sehol nem tart az életben! Még nincs rendes munkája. Én 24 vagyok, 2 éve dolgozom, pedig én is elvégeztem a fősulit. Jogsim nekem sincs, de én még csak az elsőt csinálom éppen.

Ő is szokott GYIK-elni, szóval ha rátalál erre a kérdésre, megkapom a magamét, meglátjátok!


NEm tudsz vele mit csinálni, ha a szüleid nem mondják, hogy nyista, akkor ez marad.

2013. júl. 29. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
0%
Most azon ne akadj már ki hogy fogszabályzója volt évekig. -.- Ha kellett neki (mert gondolom nem divatból hordta)
2013. júl. 29. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
ezt szeretem amikor egy válaszolo leragad egy mondatnál..mint ez hogy fogszabályzot hordott.. nem ez volt a kérdés fő lényege...
2013. júl. 29. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

16:24 akkor látom nem vagyok egyedül...


A fogszabival, meg nem az volt a baj, hogy kell neki, hanem fehér porcelánból rakták fel egy szuper helyen, hogy ne látszódjon annyira. Úgyhogy az ára elég magas volt..

2013. júl. 30. 12:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!