Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Miért ilyen a nővérem? Torkig...

Miért ilyen a nővérem? Torkig vagyok!

Figyelt kérdés

A nővérem egy vérbeli bunkó lett. Mindenbe beleköt, azt hiszi többet érmint én. Most is, megmondtam neki, hogy ne pimaszkodjon velem, erre meg ő, hogy ö az idősebb. Erre én meg megmondtam neki, hogy annyit ér mint én, utána azt mondtam neki, hogy ennek a beszélgetésnek vége. Azóta nem is szólok hozzá, és ne írjátol

k, hogy kérjek bocsánatot tőle, mert nem, fogok! Ő most 16/L én meg 14/F



2013. júl. 26. 17:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

A szüleitekkel is rosszul viselkedik?

Ők mit szólnak?

2013. júl. 26. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Szerintem 2 oka is lehet,bár főleg az elsőt mondanám:


-Tini a nővéred,ez természetes hogy ilyenkor ilyen.Sokan ilyenek. (Én nem annyira 16/L.)


-Tesók között szerintem előfordul hogy összevesznek.Az is megeshet hogy gyakran veszekednek.

Szerintem ezeknek egy idő után vagy vége,vagy nem.

De jobb esetben vége.

2013. júl. 26. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
73%

két kamasz mikor találkozik...


na ezért akarok én nagyobb korkülönbséget a gyerekeim között

2013. júl. 26. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

3: ne hidd azt, hogy az jobb...


Kérdező: azért ilyen a nővéred, mert kamasz. És te is azért vagy ilyen, mert kamaszodsz. Ez egy nagyon nehéz kor, a legtöbb tini ilyenkor meghülyül. Ki jobban, ki kevésbé, ki egyáltalán nem, van aki meg elviselhetetlen lesz és kifordul magából.

2013. júl. 26. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
54%
Csak egy fiú kell, aki jól megdugja... Jól néz ki?
2013. júl. 26. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
57%

4.

de, jobb

tapasztalat

2013. júl. 26. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

6: én is tapasztalatból írtam, hogy nem jobb. :-)


Nézd, vannak egyedi történetek, minden változatra (kis korkülönbség - nagy korkülönbség, azonos neműek - ellentétes neműek) lehet személyes példát hozni, de általánosságban nem lehet kijelenteni, hogy csak a nagy korkülönbség a jó.

Én pl. kifejezetten szenvedtem miatta.

2013. júl. 26. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

A nővrednek abban igaza van, hogy ő az idősebb. Gondolj bele, hogy neki mindent egyedül kellett elérnie a szüleiteknél, mint pl. a zsebpénz, a buliba engedés stb, neked meg valószínűleg ezek hamarabb megvannak, mert a szüleitek már hozzászoktak. Talán ezzel próbál kicsit föléd kerülni, lehet, hogy sértve érzi magát, mert neked nem kellett olyan sokat várni a dolgokra vagy annyit könyörögnéi érte, mint neki. Talán emlékszel még, hogy 2 évvel ezelőtt ővele hogyan bántak a szüleitek, miket kapott meg vagy milyen lehetőségei voltak és akkor kiderül, hogy ami neked most természetes, az neki esetleg csak 15 évesen volt elérhető.

Te most kezded magad egyre felnőttebbnek érezni, ő viszont 16 évesen már biztosra veszi, hogy felnőtt lett, hogy hozzád képest sokkal idősebb. Ez persze csak egy érzés, majd 20 évesen visszanézve másképp tűnik.

Képzeld el, hogy a barátoddal zárnak össze hosszú időre, biztos, hogy vele is egyre több lenne a vitátok, pedig mennyire jól megértitek egymást. Nem kell eltűrnöd, hogy beléd kössön, de felesleges túlzottan komolyan venni. Nem kell bocsánatot kérned ha nem tettél semmit, az sem baj ha egy ideig nem beszéltek. Csak ne tartson túl sokáig, mert később nehezebb helyre hozni. Próbálj meg értelmes, felnőttebb személyként viselkedni, nem visszabunkózni, meg nem pimaszkodni vszonzásképpen, akkor majd meglátja, hogy nem vagy már gyerek és nem bánhat veled úgy.

2013. júl. 26. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

1 Ő most ebbe a korszakába van.

2 Tesók közt normális bizonyos szinten. Mi 18 és 23 évesek vagyunk tesómmal de még mindig nem nőttünk ki ebből teljesen és nálunk ez durvább volt.


Viselkedj te is úgy vele és akkor észre veszi magát.

2013. júl. 26. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Utolsó kommentelő: nem fogok vele úgy viselkedni,mert szeretem. Éds lehet, hogy éretebbnek érzi magát, egy rossz szót sem szólok hozzá, erre meg ő flegma hangnemben vissza szól.


Egyépként aki írta a zsebpénzeset: Ha a kivételezésre gondolták, az van, de nem ilyen. Őneki sok szabályt bekell tartania, én nekem meg nem. PL: Én mehetNÉK bulizni, ő nem. De sose megyek, ne hogy úgy érezze, kívételeznek velem, ő neki nem lehet (olyan) fiú barátja, nekem lehetne barátnőm, de mivel neki nem lehet, én sem "csajozok". Remélem, érted mire akarok kilyukadni.


(u.i: Helyes íráai hibákért bocsi, telóról írom.)

2013. júl. 26. 19:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!