Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogy lehet ilyen gonosz a...

Hogy lehet ilyen gonosz a nővérem?

Figyelt kérdés
Holnap megy Rockmaratonra a nővérem, én meg szerdán a nagymamámhoz. Pénteken megkérdezte hogy odaadom-e neki a neszesszeremet, azt mondtam igen, de eszembe se jutott hogy nekem is kell. Ma apát küldte hozzám, hogy adjam oda neki, mert ő lusta volt feljönni a szobámba, de mondtam hogy ha ő odaadja az ő neszesszerét, ami kisebb, akkor odaadom, erre azt mondta hogy már megígértem neki hogy megkapja az enyémet, felment a szobámba, ahol nekem már be volt pakolva, kiöntötte a dolgaimat az íróasztalomra, a testápolóm kiömlött a cuccaimra. Amikor megkérdeztem, hogy mégis mit képzel, akkor elkezdett ordítani hogy nem hagyom pakolni és hisztirohamot kapott, végül visszadobta a szobám elé a neszesszert, de a cuccaimat nem volt hajlandó letörölni, a cd-lejátszómra is ráömlött a testápoló. Szerintetek én vagyok az önző testvér, mint ahogy ő állítja, vagy bunkó, hogy ezt nem volt képes értelmes emberek módjára megbeszélni velem? Ő 16 én 15 éves vagyok.

2013. jún. 23. 15:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
62%
Édesanyádnak kemény szervezete lehetett, ha ilyen gyorsan összehozott titeket apuval.
2013. jún. 23. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Ennyi idős korban sajnos előfordulnak ilyen hisztik. Örülj neki, hogy neked nincsenek ilyen rohamaid, a nővéred hülyeségeit meg sajnos el kell még viselned egy darabig, majd idővel ki fogja nőni. :)
2013. jún. 23. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
51%
nők...
2013. jún. 23. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk elég rosszul reagálta le, neked viszont oda kellett volna adnod, hiszen megígérted. Utána mondhattad volna, hogy légyszi te meg add oda a tiéd, mert elfelejtettem, hogy kell.


Nőjetek fel kicsit. :)

2013. jún. 23. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Mondtam neki, hogy légy szíves adja oda az övét de rám ordított hogy nem hagyom pakolni. Egyébként nem is megígértem, csak éppen olvastam, ő bejött a szobámba, elkezdett nyafogni hogy oda adom-e, én persze mint jó testvér oda is adtam volna neki, mert idegesített, de ha nem adom oda neki akkor rákérdez hogy miért nem, akkor pedig még nem tudtam volna elfogadható indokot adni, szóval az egész szituáció azt sugalmazta, hogy nekem muszáj odaígérnem neki, különben rákérdez hogy miért nem és akkor önzőnek tűnök.
2013. jún. 23. 17:28
 6/13 anonim ***** válasza:
64%
Remélem fiaim lesznek...
2013. jún. 23. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Azért itt a szüleid is ludasak. Mert a helyükben ha ezt meghallom/meglátom, hogy mi történik, a nővéred addig ugyan ki nem teszi a lábát a lakásból, amíg legalább a testápolót le nem takarítja RENDESEN mindenhonnan. Nem érdekel, hogy lekési a buszt, nem érdekel, hogy emiatt lemarad a kedvenc együtteséről. Sőt ha tovább csinálja a fesztivált, akkor nem csak arról az egy koncertről marad le.

Szóval szüleid mit reagáltak? Nekik elmondtad, mi történt?

2013. jún. 24. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Apa végig látta, de hol engem hibáztatott hogy miért ígértem neki, hol pedig a nővéremet nyugtatta le a hisztirohamai miatt. Végül apa úgy oldotta meg, hogy segített nekem letakarítani az asztalt, nővéremnek meg vett egy neszesszert. De legalább most már neki is van és nem az enyémet fogja mindig elvenni. Tavaly is amikor épp nem voltam otthon és elment valahova, ugyanígy kiborította a cuccaimat. De nővérem nem olyan, hogy meg lehetne kérni, hogy takarítsa fel, amit odamocskolt, gyenge az idegrendszere és ha olyat mondok, vagy teszek (pl. ha kiönt valamit, én elkezdek mosolyogni) akkor elkezd ordítani és megüt. De már elment és van egy hetem ezt élvezni:)
2013. jún. 24. 11:39
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Szóval Édesapád a lehető legsz*rabb megoldást választotta - már bocsánat, hogy ilyet írok róla :)

Nővérednek nem gyenge az idegrendszere, hanem rájött, hogy ha színleli a kiborulást, akkor mindent megkap. Ezt a tudást pedig rendszeresen átülteti a gyakorlatba:) Hidd el, hogy egy atyai pofontól helyrejönne. Mi az, hogy megüti a testvérét? Egy ilyen után a szeme láttára, szépen lassan tépném ketté a Rockmaraton jegyét. Máskor majd jobban meggondolja, hogy hogyan kell nomrálisan viselkedni:)

2013. jún. 24. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Apukám ilyet sose tenne... Néha már sajnálom apát:( Tegnap este nővérem odaszól apának, hogy "Apa aggyá má pénzt" Oda ad neki két 10000Ft-ost erre "Ez kevés, ez csak napi 2000Ft" Odaad neki még egy 5000-est "Ez így már napi 3000, ebből hogy maradjak meg? Éhen fogok halni" Néha már annyira idegesít...
2013. jún. 24. 12:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!