Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha öröklök a szüleim után egy...

Ha öröklök a szüleim után egy fél házat (mert van egy nővérem), az én részemről lemondhatok e a kiskorú gyermekem javára?

Figyelt kérdés
2010. márc. 15. 20:45
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Le, de nem sok értelme, mert akkor nehéz lesz eladni, ha valamikor el akarjátok. Mivel kiskorú a gyerek.
2010. márc. 15. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen, de felesleges. Ha meghalsz, akkor úgyis ő örökli. Mivel kiskorú, jogilag te képviseled, tehát te kezeled a vagyonát. Így csak felesleges papírmunkát és bonyodalmat gyártassz magadnak.
2010. márc. 15. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
100%

Az ilyen "lemondást" a hagyatéki eljárásban ajándékozásnak nevezik, mert ez annyit jelent, hogy az örökrészeddel kapcsolatban ajándékozási egyezséget kötsz a közvetett örökössel (a gyermekeddel). A lemondás, mint olyan is létezik, de az az örökhagyó életében vele kötött szerződéssel lehetséges (és nem valakinek a javára).

Amúgy én sem javaslom az ilyesmit, mert bizonyos körnek (házastárs, gyerek) 20 m Ft alatti vagyonnál nem kell fizetnie öröklési illetéket, a gyerekednek viszont (aki ugye az unoka) kellene öröklési illetéket fizetnie. (Persze mivel kiskorú, csak 18 éves kora után, meg azt hiszem, van +2 év türelmi idő is, de akkor is kellene fizetnie.)

2010. márc. 15. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Szóval,rengeteg Apeh saram van,több milláról van szó és nem tudom,sőtt nem is akarom rendezni!

Így ha nem én öröklök,hanem a gyerekem aki ugye kiskorú,nem nyúlhat hozzá senki,viszont a házat használhatom mert én vagyok a gyermekem vagyonkezelője.

2010. márc. 16. 20:56
 5/5 anonim ***** válasza:
Az APEH számontartja a teljes vagyoni helyzetedet, amennyiben adós vagy nekik. Ha a gyermekedé lesz az ingatlanrész, vagyonátmentésnek számít és megfognak.
2010. márc. 20. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!