Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit tennétek a helyemben?

Mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés
Édesanyám stroke-on átesett demens beteg, aki több mint egy hónapja ágyhoz kötött beteg. A neurológián nem akarták bent tartani, mondván, hogy a tüdőgyulladásából meggyógyult (azzal vitte be korábban a mentő), a krónikus belgyógyászati (magyarul elfekvő) maradt volna még lehetőségként, mivel idős otthonba ilyen állapotban nem veszik fel. Én viszont édesanyámat nem akartam elfekvőbe tenni. Magamhoz vettem, bérelek neki egy betegágyat és van egy ápoló lány, aki naponta háromszor rá tud nézni. Na mármost a problémám az, hogy ha hosszabb időre elmegyek otthonról, akkor felügyelet nélkül van és nincs, aki etesse. Egy bátyám van, aki 20 km-re lakik, ő hetente kétszer jön ki, kábé 20 percet van ott és utána megy a dolgára. Egyszer kértem meg őt, hogy hétvégén segítsen már be, a hét napból egy fél napot legyen vele helyettem. Nem vállalta be, mondván, hogy erre nincs ideje. Most húsvétkor is csak húsvéthétfőre ígérte hogy kijönnek, ebből egy délutáni időpont lett. Néha az az érzésem, hogy a bátyám azt akarja, hogy anyám és én is kikészüljünk, meghaljunk, hogy aztán örökölhessenek. Mert a haverjaival el tud menni több napra is, de az anyját nem gondozná. Tavaly anyák napjára is csak az unszolásomra jött ki virág nélkül. Nem akarok vele veszekedni, de tehetetlen dühöt érzek iránta. A legnagyobb bajban hagy magamra.

2023. ápr. 10. 13:46
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
100%
Bátyád inkább otthonba adta volna? Mert akkor lehet, hogy úgy gondolja, te akartad így, akkor csináld. Úgy tűnik, sosem volt valami jó a kapcsolatuk.
2023. ápr. 10. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 A kérdező kommentje:
Igen, ő beadta volna. Anyu százezreket adott neki, azt elfogadta. Sajnos a felesége miatt nem jó a kapcsolatuk, de most már velem sem, mert igazából tényleg az van, hogy én akartam, gebedjek bele. Csak hát mitől család egy család?
2023. ápr. 10. 14:05
 3/38 anonim ***** válasza:
84%
Nézd, nekem jó a kapcsolatom anyámmal, de nem ápolnám. Ettől még nem leszek xar ember.
2023. ápr. 10. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
91%

"Igen, ő beadta volna. Anyu százezreket adott neki, azt elfogadta."

. Amit az otthonra költhetett volna.

2023. ápr. 10. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
87%
Elfogadnám, hogy a bátyám ebben nem akar nagyobb részt vállalni. Azzal hogy heti 2x odamegy, főleg úgy, hogy nincsenek is jó viszonyban meg demens is, máris többet tesz, mint amit a legtöbben tennének. Tudom, hogy nehéz, én is ápoltam otthon családtagot fizetett segítséggel éveken át, én sem akartam intézetben elhelyezni (mondjuk szerencsére nem volt demens). Sajnálom, hogy ezt mondom, demens embert én sem ápolnék otthon.
2023. ápr. 10. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
89%

"...van egy ápoló lány, aki naponta háromszor rá tud nézni. Na mármost a problémám az, hogy ha hosszabb időre elmegyek otthonról, akkor felügyelet nélkül van és nincs, aki etesse."


Ott az ápoló lany, nem értem mi a gond.

2023. ápr. 10. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 lizzi77 ***** válasza:
30%
Ez csak kifogás,ha akarná,megoldaná a segítséget a bàtyád,csak nem akarja.Én eltartásit kötnék anyukáddal,ha még beszámítható,mert amint meghal anyukád,a tesó tartani fogja a markát,biztosra veheted.Ha nem bírod egyedül,és megfizetni sem,akkor vagy keresel egy szomszédot,aki időnként besegít,vagy marad az elfekvő sajnos.
2023. ápr. 10. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
35%

Én ápoltam 10 évig az agyvérzéses-agylágyulásos apámat - ápolónő nélkül - tehát tudom, hogy milyen nehéz ez!

A bátyád elfekvőbe akarta tenni, de te nem akartad, így sajnos nem vethetsz a szemére semmit, te vállaltad!

Ellenben anyagilag köteles hozzájárulnia az ápoláshoz, ha az ő anyagi lehetőségei megengedik és nem veszélyezteti a saját és családja megélhetését.

Nálunk nekem ki kellett maradnom a munkából és az 1000 km-re élő testvérem, aki nyilván nem tudott részt venni a tevőleges részben, havonta küldött nem kevés pénzt a kiesett munkabéremre és apám ellátására.

Az örökséget meg még időben biztosítsd be, mert igencsak hoppon maradsz!

2023. ápr. 10. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
89%

Ez pontosan arról szól, amit a kérdező megfogalmazott.

Ő nem akarta az otthont; vállalta a gondozást.

A báty szerette volna az otthont, nem akarta/tudta vállalni a gondozást.

A kérdező most - lásd még "érzelmi zsarolás meg család" - rá szeretné lőcsölni a testvérére ezt a feladatot, legalább részben.

Kérdező, a testvéred nem akarja az anyját se etetni, se pelenkázni.

Hiába lázadozol.

A keresztet, amit önként vettél a nyakadba, ne akard máséba tenni.

2023. ápr. 10. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
7%

"Ellenben anyagilag köteles hozzájárulnia az ápoláshoz"


Idéznéd a kapcsolódó jogszabályokat?

2023. ápr. 10. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!