Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit tennétek a helyemben?...

Mit tennétek a helyemben? Hogyan lehet ezt felelősségteljesen kezelni?

Figyelt kérdés
A húgom 19 éves, még otthon él, mert a nevelőanyám nem engedi el. Eléggé szorongó típus, és régebben is volt depressziós, meg zaklatott, amiben nyilván nagy szerepet játszott az anyja viselkedése, mindenben korlátozza őt, és eléggé manipulatív. Majd apu halála után kb teljesen bekattant az anyja, és napi szinten veszekszenek. Ma a húgom feljött hozzám, láttam hogy feszült, bejött és letett egy doboz gyógyszert az asztalra. Egy vényköteles nyugtató volt (utána néztem), nem tudom hogy szerezte. Megkért hogy tűntessem el, mert ha nem teszem, megint beveszi, de már nem akarja, és sírva kérte hogy segítsek. Ilyenkor mit lehet csinálni? Hogy kezeljem ezt jól? A húgom gyógyszerfüggő? Hogy nem vettem észre? Orvoshoz vigyem, vagy pszichológushoz? 23F (elnézést hogy kicsit zavaros a szöveg, elég ideges vagyok emiatt…)

2022. márc. 26. 17:09
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
97%
El kell költöznie a környezetből ami kiborítja. Az ilyet másként nem lehet kezelni. Ha nem költözik el akkor csak romlani fog a helyzet. Nézd meg hogy rá tudod-e venni erre. És tudsz-e segíteni neki ebben.
2022. márc. 26. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
58%
Gyógyszert lehúzni a vécén, húgot elköltöztetni.
2022. márc. 26. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
66%
Ha nem akar dokihoz menni nem elhet mit ekzdeni.
2022. márc. 26. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
87%

A húgod nagykorú, bármikor elköltözhet az anyjától a beleegyezése nélkül.

Ha megoldható, vedd magadhoz pár hónapra, keressetek egy jó pszichológust, aki segít neki kijönni ebböl a helyzetböl.

Utána meg segíts neki lelkileg elindulni az életben.

2022. márc. 26. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
Hát nálunk sajnos nem igazán van már hely, de tudok egy lakást ahol két cuki lány lakik, és van egy üres szoba, plusz tudnám fizetni neki. Szerintem ő is jobban érezné magát, főleg ha a lányokkal összebarátkozik.
2022. márc. 26. 17:37
 6/26 anonim ***** válasza:
91%

Legjobb lenne elköltöztetni, kedves vagy hogy segítesz neki.

Azt is tisztázd vele, hogy a gyógyszerfüggősége mennyire alakult ki, tehát ha nem veszi be, nem lesznek -e elvonási tünetei, mióta szedte.

2022. márc. 26. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem egy percet ne várj. Amúgy jelenleg szüksége lenne rád. Nem tudtok osszekoltozni záros hataridon belül?
2022. márc. 26. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
50%
Egy pszichés gondot megoldani otthon. A legjobb ötlet.
2022. márc. 26. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:

7-es, meg tudom oldani hogyha szükséges neki.

8-as ezt hogy értsem?

2022. márc. 26. 18:47
 10/26 anonim ***** válasza:
93%

biztos hogy szükséges neki, hogy abból a környezetből kivedd, de mielőbb.

Nagyon hálás lesz majd gondolom, hogy segítettél.

2022. márc. 26. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!