Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem tudok így felelősségteljes...

Nem tudok így felelősségteljes döntést hozni?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy a váláson gondolkozok, mert már hónapok óta csak szenvedés az életünk, próbáljuk helyrehozni, de már nem megy. Én nem akarom, külön akarok élni a fiammal, mert ennek így nincs értelme.

Viszont! Félek, hogy ebben a döntésemben nagyon nagy szerepet játszik az, hogy beleszerettem valaki másba. Vele nem lehet semmi sem, még akkor sem, ha én elválok, mert attól ő még családos ember marad. Szóval tudom, hogy hiába leszek én szabad, ő sosem lesz az enyém. Mégis, ennek ellenére is úgy gondolom, hogy jobb nekem egyedül (mármint a fiammal, férfi nélkül), mint a mostani helyzetemben.

Talán ha nem lenne ez a férfi a képben, akkor máshogy látnám a helyzetet? Hogy döntsek felelősséggel úgy, ha nem vagyok biztos abban, hogy ha kiszeretnék belőle valahogy, akkor nem-e jobban el tudnám viselni a házasságommal járó feszültséget?

Csak sajnos nem megy a felejtés már másfél éve!


2013. márc. 4. 20:18
 1/5 anonim ***** válasza:

Mivel beleszerettél egy másik férfibe, máshogy látod a férjed is. Ha ez nem így lenne, elképzelhető, hogy más lenne a helyzet (persze ez függ a problémák nagyságától, súlyosságától).

Hónapokig tartó hullámvölgyek minden kapcsolatban lehetnek.

Milyen problémáitok vannak? Talán így könnyebb lenne tanácsot adni.

2013. márc. 4. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Óh,hát probléma, mint a tenger, és jóval azelőtt kezdődtek, mint ahogy ez az érzés kialakult bennem, ez inkább már a következmény, nem az okozat.

Főleg anyagi és bizalmi jellegű gondok vannak, hazudozások, eltitkolt tartozások, felelőtlen döntések sorozata, és mindezek elég erőteljesen kihatnak az érzéseimre. Sok mindent nem tudok megbocsátani, de elfelejteni meg főleg nem.

2013. márc. 4. 20:43
 3/5 anonim ***** válasza:
Amiket leírtál problémákat, azok nagyon nagy horderejű gondok, úgyhogy ha nem lenne a másik férfi a képben, szerintem akkor is ugyanígy látnád, hogy nem igazán jó neked a férjed mellett. Ha úgy érzed, ezt már nem lehet megjavítani, akkor váljatok el. Férjed is próbálja(ta) helyrehozni vagy csak te próbálkoztál? Én külső szemlélőként is úgy látom, hogy ennek így már nincs értelme.
2013. márc. 4. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Igen, így más a helyzet.

Én nem valószínű, h meg tudnék bízni benne, úgy pedig nincs értelme egy házasságnak/kapcsolatnak.

2013. márc. 4. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Most már főleg csak ő akarja helyrehozni. Azelőtt én is akartam, de már nem látom értelmét, mivel bennem hol felerősödnek ezek az ellenérzések a viselt dolgaival kapcsolatban, hol csillapodnak. De sosem tűnnek el teljesen, így mindig ott vannak a felszín alatt és ha valami olyan történik, akkor egyből felhánytorgatom akarva-akaratlanul is...
2013. márc. 4. 21:00

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!