Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit tennètek a helyembe?

Mit tennètek a helyembe?

Figyelt kérdés

Van egy bátyám, meg egy nővèremnek. Nővèremnek van 2 fia. A kissebnek bátyám a keresztapja. Valami miatt bátyám haragszik nővèremre. (nővèrem anyum között volt valami vita ès ez miatt) tegnap a kisebb sírva felhívott fel(130km re lakok tőlük), hogy találkozott bátyámmal, aki èszre vette őt, ès mègcsak nem is köszönt, ès megkèrt, hogy legyek èn a keresztapja.

A nővèrem-anyum vitája, az volt, hogy nővèremèk vettek el felújítandó házat, a règit eladták. 5 hónapra kèrtek szállást anyumtól, 80.000 ft lakbèrèrt, (bátyàm nem fizet semmit) a felújítás 10 hónapig tartott ès a befejezès előtt 2 hèttel kirakta őket, mondván lelakják a házat...


2023. febr. 21. 09:16
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
88%

És neked mi közöd az egészhez? Elintézik egymás között.

Keresztszülő az, akit a keresztelőnél beírtak a keresztlevélbe, ezen módosítani nem lehet. Ha vallásosak lennétek tudnád, ha pedig nem vagytok azok, akkor úgyis mindegy, ki szerepel a papíron.

2023. febr. 21. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
86%

Ha jót akarsz magadnak, akkor maradj ki ebből a vitából.

(A keresztapaságot nem értem...azt le lehet "csak úgy" cserélni..?)

2023. febr. 21. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
95%

Tulajdonképpen mi a kérdés?

Hogy legyél e a keresztapja?

Keresztszülőt nem lehet csak úgy lecserélni. De attól még tekinthetsz rá keresztgyerekedként és ő is fogadott keresztszülőként.

De alapból szólj a bátyádnak hogy ez elég bunkó dolog. Az a gyerek nem tehet a vitákról.

2023. febr. 21. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
94%

A keresztszülőség nem biológiai rokonság és nem is jogi rokonsági fokozat, semmilyen követelési jogot keletkeztet.

Ettől te még vehetsz neki ajándékokat, kényeztetheted, és ápolhatsz vele közeli viszonyt, szerethet téged és te is őt.

2023. febr. 21. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
Maradj ki belőle, a legjobb számodra ez volna.
2023. febr. 21. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
95%
A kérdés pedig....?
2023. febr. 21. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Tudom hogy a keresztapa nem változtatható meg...
2023. febr. 21. 11:06
 8/22 A kérdező kommentje:

Erre a keresztszülősègre azt mondtam neki, hogy bèrmálkozzon majd meg (addig mèg 1-2 èv) ès ha megkêr akkor igent mondok.


Inkább bátyámmal kapcsolatban lenne az a kèrdès, hogy van èrtelme szerintetek beszèlnem vele?

2023. febr. 21. 11:08
 9/22 anonim ***** válasza:
60%
Mirol? Anyad meg a novered vitajarol? Mi a jó ég kozod van hozza?
2023. febr. 21. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
4: az nem kèrdès. Amikor pici volt akkor nem nagyon tudtam "mit kezdeni vele" nem èrtettem a gyerekekhez, viszont amióta nem csak sír, eszik, kakil nagyon közeli kapcsolatunk van a távolság ellenère is...
2023. febr. 21. 11:12
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!