Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit tennètek a helyembe?

Mit tennètek a helyembe?

Figyelt kérdés

Van egy bátyám, meg egy nővèremnek. Nővèremnek van 2 fia. A kissebnek bátyám a keresztapja. Valami miatt bátyám haragszik nővèremre. (nővèrem anyum között volt valami vita ès ez miatt) tegnap a kisebb sírva felhívott fel(130km re lakok tőlük), hogy találkozott bátyámmal, aki èszre vette őt, ès mègcsak nem is köszönt, ès megkèrt, hogy legyek èn a keresztapja.

A nővèrem-anyum vitája, az volt, hogy nővèremèk vettek el felújítandó házat, a règit eladták. 5 hónapra kèrtek szállást anyumtól, 80.000 ft lakbèrèrt, (bátyàm nem fizet semmit) a felújítás 10 hónapig tartott ès a befejezès előtt 2 hèttel kirakta őket, mondván lelakják a házat...


2023. febr. 21. 09:16
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Nem, hanem bâtyámmal, hogy a.....-nak kell így viselkednie...
2023. febr. 21. 11:13
 12/22 anonim ***** válasza:
60%
A gyerek köszönt q batyadnak?
2023. febr. 21. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
29%

Te milyen viszonyban vagy a bátyáddal?

Mert azért ez csak megérne egy beszélgetést.

Jó hogy a gyerek számíthat Rád.

2023. febr. 21. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
84%
Pls, valaki fordítsa le nekem, hogy ebből mi a túrót akar a kérdező kihozni...
2023. febr. 21. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

14# engedd el...

13#ezek után kicsit gondolkozom èn is rajta, eddig nem volt rosz....

12#:ott ment el mellette, eddig a gyerek megörült mindig neki, ès elèggè nagyhangú....

2023. febr. 21. 11:38
 16/22 anonim ***** válasza:
47%

Tudni kellene, hogy bátyád miért haragszik a nővéredre. Lehet jelentéktelen oka is, meg nagyon nyomós oka is. Szavakkal is lehet sérelmet okozni (akár nyomdafestéket tűrő kifejezésekkel is, ha azok olyanok, adott pillanatban adott embernek, adott hangsúllyal adott helyzetben kimondva), meg tettekkel is lehet olyat művelni, ami - akár teljesen jogosan, akár csak a tobzódó indulatoktól való felajzottság miatt - bizony kiverheti úgymond a biztosítékot.


Ahhoz, hogy bárki pontos választ tudjon adni, ismernie kellene az érintetteket, tudni kellene, hogy mi történt, mi volt a dolgok előzménye, de igazából ehhez nekünk - minden itteni önkéntes, ingyen, és anonim módon válaszadónak - a világon semmi, az égadta világon semmi, de semmi közünk.

2023. febr. 21. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
50%

Hat mondjuk ha lelaktak a hazat es 5 honap helyett 10 honapig maradtak, tokre megertem, hogy anyad kirakta oket. Igy is eleg turelmes volt azt gondolom, illetve biztosan nagy kart okozhattak, ha ennyire szabadulni akart toluk.

Szoval anyad-novered kozott tortent ez, a batyad meg tok jogosan haragszik a noveredre. Ennis haragudnek es szegyellnem is magam,ha ilyen lehuzos testverem lenne.

Persze ezt nem a gyereken kell leverni, ez a resze hulyeseg. De az van, hogy te ebbe nem igazan tudsz beleszolni.


Inkabb a novereddel beszeljel, hogy tehette ezt anyatokkal.

2023. febr. 21. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:

Most erről anyit tudok, hogy a lakbèrt számlát rendesen fizettèk, kifizettek egy tisztasàgi festèst. Hogy most mekkora kárt okoztak, azt nem tudom, mind a kettőjüket meghallgattam 80%ban ugyanzt mondták (háziállat szètkarmolt egy règi fotelt, meg egy szőnyeg ment tönkre.) ami nem egyezzik, az egy mosógèp, egy (nem tudom pontosan) ha jól emlèkszem egy csap, meg valahol a fal beázott a plafon (ami nekem inkább a felső szomszèd a ludas). Ahogy tudom, a szőnyeg is, meg a fotel árát is fizettèk.


Egyedül a beázás, mosógèp, csap ami különbözik a kèt törtènetben...

2023. febr. 21. 15:52
 19/22 anonim ***** válasza:
100%

Azért én Anyudat sem értem.

Én biztos nem pénzért adnék szállást a gyerekemnek ha rászorul.

Jó a rezsit fizesse. De még 80ezret mikor közben felújítanak...

És még a kárt is megfizették.

Volt ezért értelme az egész családot összeugrasztani?

Bátyád meg a gyereken áll bosszút.

Fura egy hozzáállás.

Örülni kéne inkább hogy nem a gyerek fordít hátat mikor meglátja az utcán.

Jó hogy legalább Te nem lökted el magadtól.

2023. febr. 21. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%

Szállásért én sem kértem volna pénz; pláne, ha a másik gyerekem ingyen lakik ott. Valószínűleg alapból voltak feszültségek az együttélés alatt, ami aztán kibukott a tönkretett bútorok miatt.

Lehet, hogy a bátyónak a gyerekzsivaj volt sok, vagy az, hogy 5 hónapra cuccoltak be, és még 10 hónap után is ott dekkoltak.

2023. febr. 21. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!