Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Ekkora korkülönbséggel,...

Ekkora korkülönbséggel, hogyan foglalkozhatnék többet a testvéremmel?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A párommal összeköltöztünk egy éve, viszont azóta elég keveset vagyok a testvéremmel aki kissebb nálam 14 évvel. A szüleimtől folyton ezt hallom, hogy a testvérem testvér nélkül nő fel és, hogy többet járhatnék hoza mivel egy városban lakunk.

A pàrommal mindketten dolgozunk, amikor lehetőségünk van meglátogatjuk őket, nincs olyan hêt hogy ne talàlkoznànk, plusz 1x 2-3 hétben elhozom a testvéremet hozzànk amikor vakáció vagy hêtvége van. Viszonylag kicsi az ágyunk, külön nem akar aludni, emiatt is nagyon nehéz az amikor itt alszik és màsnap dolgozni kell menni, mert vagy én vagy a párom alszik a földön.

Én is nagyon sajnálom, hogy nem lehetek többet vele, de nem tehetek róla, hogy ilyen nagy a korkülönbség és arról sem, hogy én már abban a korban vagyok amikor dolgoznom kell ès nem minden délutàn tudok hozzájuk menni.

Szerintetek is kevés ez?


2021. aug. 11. 11:41
1 2 3
 21/28 A kérdező kommentje:

7 éves az öcsém. Nem mondja konkrétan, hogy szeretne velem több időt tölteni, hiszen neki ez a normális. Van, hogy oda megyek én figyelembe sem vesz ha ott vannak a barátai, ami szintên normális.

Azt nem tudom, hogy mi szokott történni ezekkel a testvéri kapcsolatokkal, amikor màr nem együtt nőnek fel. Pl látom, hogy milyen kó kapcsolatom van a nálam 3 évvel kissebb testvéremmel, hiszen együtt nőttünk fel. Viszont sajnos tényleg ennél többet nem tudok tenni az ügy érdekében, a kérdést is azèrt tettem fel, mert folyamatosan bűntudatot keltenek bennem a szüleim.

És igen..mi lenne ha lenne egy gyerekem? Sokszor azt érzem, hogy bárcsak lenne és akkor lehet nem várnának el tőlem ilyen dolgokat.

2021. aug. 11. 16:01
 22/28 anonim ***** válasza:
100%

Az majd egy másik helyzet lesz, ha saját gyereked is lesz és szépen meg fog oldódni, nem kell rajta előre problémázni.

Ne azért legyél az öcséddel, mert elvárják tőled, hanem azért, mert szereted, és mert mindannyiatoknak jó együtt lenni. (És ebben az is benne van, hogy időnként tudjál nemet mondani is, ha úgy érzed, túl sok lenne.)

Ahogy egyre nagyobb lesz, egyre több időt akar majd másokkal is tölteni, úgyhogy folyamatosan változik majd a helyzet vele is. De máris kezdhetsz olyan szemmel nézni rá, hogy mi lenne, ha a saját gyereked lenne hasonló helyzetben. Sokat tanulhatsz belőle.

2021. aug. 11. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
72%
7 évest már el lehet kezdeni szoktatni az egyedül alvásra is.
2021. aug. 11. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem azon a ponton mikor már valaki elkezd dolgozni és elköltözik otthonról teljesen normális az, ha csak heti egyszer megy haza, testvértől függetlenül. Persze, próbálj meg jó testvér lenni, de neked ő a testvéred és nem a gyereked, szerintem így is dícséretes hogy 21 évesen ezen agyalsz. Külön élsz és dolgozol, ráadásul párod is van. Nem várhatják el a szüleid hogy rendszeresen vigyázz a testvéredre, ez nem a te feladatod.
2021. aug. 11. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
69%
Foglalkozol vele hisz épp hogy eleget :)
2021. aug. 12. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
73%
Megmondanám nekik, hogy nem érdekel a zsarolásuk, és hogyha folytatják még annyit sem megyek hozzájuk a jövőben. Pont.
2021. aug. 12. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
81%
A nálad 3 évvel fiatalabb testvéred is ilyen sok időt tölt az öcsétekkel, vagy csak a tied a 'megtisztelő' feladat?
2021. aug. 12. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
27%
Ha a testvérednek vagy neked testvért akartak volna, akkor nem 14, hanem max 4 év korkülönbséggel csináltak volna titeket.
2021. aug. 17. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!