Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit tehetek a toxic testvéremm...

Mit tehetek a toxic testvéremmel aki megkeseríti a mindennapjaim?

Figyelt kérdés
Van egy idősebb fiú testvérem (24) aki itthon él de nem tanul és nem is dolgozik. Apánk már évekkel ezelőtt elhagyott minket, anyám nevel, ő tart el minket. Mindíg azt mondja, hogy nem támogatja a testvérem mert már idős és mivel semmit sem csinál, elmehetne dolgozni, lehetne saját keresete, de mostmár 2 éve félbehagyta az egyetemet és nem dolgozik.Anyám ad neki pénzt mindenre, de aztán bosszankodik, természetesen nekem. Én most vesztettem el év elején a munkahelyem, ahol egy éve dolgoztam és azóta se vettek fel sehova, mellette tanulok. Így az elköltözés nem opció.Amit a tesómról tudni kell, az az, hogy hihetetlen igénytelen, magára és a környezetére nézve egyaránt. Az előbbi nyilván majd azt zavarja aki közelebb akar kerülni hozzá, de az, hogy mekkora undorító koszt csinál a lakásban, sajnos nagyban befolyásolja a mi napjainkat is. Hétvégénként és néha hétköznap házibulit csinál, ilyenkor esélytelen, hogy én pihenhessek, ha kérem sem. Állandóan bent dohányzik, mindenhol dohány hever és néha a kiszóródott szűrői. Ha főz magának valamit és bénaságból a földön landol akkor csak felcseszi magát és otthagyja. Ha anyám megemlíti neki, hogy miért önti ki a földre a kaját és hagyja ott, akkor csak nevet. Általában ha próbál vele beszélni anya, akkor leüvölti és otthagyja, így anyám szava semmit sem ér. Nem érdekelne az életmódja, ha nem hangoskodna egész nap miközben 0-24 játszik a számítógépen, nem verne szét bútorokat és tárgyakat csak mert veszít egy játékban. Egy szóval nem érdekel ő maga milyen személyiséggel rendelkezik, csak ne ártson nekünk is. Próbáltam már vele higgadtan leülni és megkérni, hogy néhány szokását hagyja el mert zavarja az én ittlétemet, de olyankor mindig felkapja a vizet és üvölteni kezd, esetleg aznap még hangosabban üvölteti a zenét, hogy megmutassa ki az úr a háznál. Már nagyon el vagyok keseredve, mert élhetetlenné teszi a lakást, nem lehet vele kompromisszumot kötni. Minden nap szorongom itthon és rosszul vagyok. Hiába mondják mások, hogy anyám szóljon rá, képtelen. Túlzottan sok mindent elengedett neki gyerekkorunkban, mostmár nem fogja tudni azokat a nevelési szándékkal történő szidásokat amiket anno elhagyott. Illetve nem is akarja. Általában bőg is ha veszekszünk a testvéremmel, mert neki sok, hogy ez van mindig itthon. De amíg nincsenek a konfliktusok megoldva nem lesz más. Gondolkodtam már rajta, hogy ha máshogy nem is, szabotálni kezdem a dolgait, amikkel zavar de nem vagyok túl találékony ilyen téren.Nem akarom bántani és nagyon kicseszni se vele, de nagyon kétségbe vagyok esve, már élni sincs kedvem miatta néha.

#depresszió #testvér #rossz kapcsolat #megkeserítés #Toxikus családtag #Életképtelen testvér
2021. márc. 2. 12:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
55%
Verd meg. Pár alkalom után majd elkezd tanulni belőle...
2021. márc. 2. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
62%
Én a te helyedben fognam a cuccait kidobnam az utcára. Úgy kidobnám mint macskát szarni. Aztán majd ő megoldja a dolgait.
2021. márc. 2. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
100%
Anyukád biztos ki tudná tenni a házból, nem kötelező eltartania egy felnőtt embert. Szerintem vele beszélj először.
2021. márc. 2. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
25%
Mi az a toxic? Fertőző? Sugarat kapott vagy mi?
2021. márc. 2. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Azért van ez, mert anyukád megengedi neki. Te csak elmenekülni fogsz tudni valamikor. Patthelyzet. A tesód magától nem fog változni, neki így jó.
2021. márc. 2. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
33%
Hát mérgező, mérgezi a környezetét, én is ilyen vagyok sajnos 23 évesen, kirakhatnának már igazán, folyton kiakarom magam nyírni nem akarok dolgozni, de most próbálom magam összeszedni, az a baj annak idején én se tanultam, de most visszamegyek egy évem van hátra az érettségiből levelezőn megcsinálom mellette valamit melózok, aztán kinéztem most egy egész jó szakmát érettségi utánra, már csak megkéne valósítani csak az a baj folyton változik a hozzáállásom, például nekiállok dolgozni de hamar megunom mert utálom és utána otthagyom befordulok, hónapokig nem csinálok semmit csak iszok, aztán utána próbálom magam megint összeszedni stbstb.
2021. márc. 2. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
100%

Valószínűleg a konfliktus elkerülésének a legegyszerűbb módja az lehetne, ha megbeszélnétek vele, hogy menjen el pszichológushoz. Mikor én abba akartam hagyni az egyetemet, lelkileg padlón voltam és ez látszódott meg a környezetemen meg magamon.


Ezen túlmenően anyukád helyében közölném vele, hogy anyagi támogatás CSAK abban az esetben elképzelhető a továbbiakban, ha bizonyos házszabályokat betart. Egy épp elméjű embernek ez sem lesz elfogadhatatlan feltétel.

2021. márc. 2. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok hasznos és kevésbé hasznos választ.


Néhány kiegészítés:


Ha meg tudnám verni, valószínűleg akkor sem tenném, mert nem hiszek az erőszakban, vele ellentétben. Kissebb 30 kilós fölénye van az úrnak :D


Bármilyen nyomatékosabb szemétkedés csak hergeli, képes lenne mindent itthon összetörni. Nem szeretnék olyan helyzetbe kerülni amiben rám nézve is veszélyes.


Édesanyám tényleg képtelen tenni bármit. Évek óta megy ez, ő egész életében ilyen kis papucs volt, szart mindenre, de közben zavarja.Egyszer kétszer az évek folyamán sikerült rávennem, hogy kitaláljunk valami kompromisszumot, de egyáltalán nem volt fenntartható. Körülbelül két nap után felborult megint minden, újra mocsok lett, üvöltés és anyám mindig sírt ha bíztattam ellene, hogy igen, legyen határozott és tartassa be a szabályokat.


és az összes érve mindig két dologban merül ki

- én önző vagyok mert miért ne engedném meg neki hogy üvöltesse a zenét? Akkor minek vett hangfalakat? Főleg ha épp nem tanulok, de ha igen akkor vegyek füldugót. Ha másnap nem kell mit csinálnom, akkor miért ne bulizhatna hangosan hajnalig. Megjegyzem én minden nap 7kor kelek, mert rendben tartom a bioritmusom, és beosztom az időmet. Tehát nagyon egocentrikus a gondolkozása, ami nem csoda mert ennyi idősen is ilyen mértékben ki van nyalva a feneke.

- nem vagyok már gyerek/ nem vagy az anyám : tipikus, eltartanak, egy felelős döntést sem hoztam még az életben de nem vagyok gyerek.


Pszichológushoz sosem menne el, mert nem hogy hisz benne, de még ellene is van.Összességben csak az olyan elveket vallja amik valamennyire szembe mennek a szabályokkal.

2021. márc. 2. 17:12
 9/11 anonim ***** válasza:
0%
Nem lehet, hogy aspergeres a tesód?
2021. márc. 2. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"Ha meg tudnám verni, valószínűleg akkor sem tenném, mert nem hiszek az erőszakban..."


Ez nem hit kérdése... Nem lehet érvekkel hatni rá, a logika minden téren megbukik ilyen esetben. Anyud nem akar vele kezdeni semmit. Ahelyett, hogy kitenné (amivel neki segítene, mert egy ekkora változás kizökkentené a jelenlegi szellemi posványából), inkább szétcseszi a saját életét és még a tiéd is...


Gondolom ezek szerint lány vagy, ha 30 kiló különbség van köztetek. Így a fizikai fölény tényleg nem nálad van sajnos.

2021. márc. 3. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!