Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Más családoknak is ilyen...

Más családoknak is ilyen egyhangúak a mindennapjaik?

Figyelt kérdés

2 éve vagyunk együtt a vőlegényemmel, egy éve együtt is élünk. Mindketten tanulunk és dolgozunk egyszerre, a bevétel nagy része úgy ahogy jön, el is megy, albérlet, étkezés, egyéb szükséges kiadások. Nemhogy szórakozásra nem telik, ruhát nem tudok venni magamnak (tinikori ruháimat hordom).

Egyszerre végzünk (én munkában, ő suliban), hazajövünk, megfőzök, tanulok otthon, takarítok, és el is ment a nap. Most egy hónap szünetem van, de ha megint suli, akkor munka után hazarohanás, főzés, suliba rohanás, aztán házimunka.

Én pincérnőként dolgozom hétfő-szombat, ő otthonól. Közös program max vasárnap lehetne, de akkor vagy plusz munkát vállal egyikünk épp (vagy mindketten), vagy pótlom ami elmaradt (mosás, takarítás).

Egymásra idő semmi. Közös időtöltés semmi. Lélekben már negyvennek érzem magam, és legalább 20 éve házasnak (semmi romantika, semmi szex, semmi kikapcs).


Más fiatal (leendő) házasok élete is ilyen monoton?


21N, 28F


2015. márc. 4. 16:35
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
80%
Nálunk is ugyanez. Már belebolondulok,sokat sírok is emiatt,200 évesnek érzem magam.
2015. márc. 4. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
98%
Néha igen, de amikor monotonnak érezzük akkor teszünk ellene valamit. Időnként egyikünknek eszébe jut, hogy menjünk színházba (féláron, pl. a Vígszinházba van 590 Ft-os jegy a maesteszinhaz.hu-n, bár oda már távcső kell, olyan messze a színpad, de akkor is jó buli). Néha elmegyünk csak sétálni a környékre, mindig látunk valami érdekeset, pedig nagyon unalmas faluban lakunk. Ilyenkor néha fotózgatunk is. Takarítani, főzni nem kell mindennap, főleg ha csak ketten vagytok nem lehet akkora kosz. Mi itthon négyen vagyunk, és még így is néha két hétig még a seprűt sem fogom meg és nem dől össze a világ. Főzni gyakrabban szoktam, mert van hozzá kedvem és időm is, de ha főzök, egyik felét mindig a fagyasztóba teszem, hogy legyen későbbre is. Néha lehet főzni mirelit vagy félkész anyagokból, tudom nem egészséges a zacskós leves és társai, de havi 1-2 alkalommal nem halunk bele. Mindenkinek jár szabadság, amikor úgy érzed, már tele a hócipő, vegyél ki pár nap szabit, szervezzétek meg, hogy legyen időtök egymásra és feltöltődni, mert anélkül nem sokat ér az élet.
2015. márc. 4. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
65%

A legtobb embernel iyenek a hetkoznapok.


Probald meg hetkoznap elintezni a takaritast, hogy vasarnap mar ne kelljen es legalabb minden vasarnap delutan menjetek el valahova (kirandulas, seta, vagy barmi kozos program).

Hosszabb tavon meg nezzetek at a kiadasokat, hatha at lehet szervezni, hogy masra is jusson penz. Vagy probaljatok jobban fizeto munkat talalni.

Sajnos a szurke hetkoznapok ellen tenni kell, ami ugye megint plusz energia, de mas hogy nem megy.

2015. márc. 4. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
96%

Nem. A házimunkát eleve együtt végezzük, nincs olyan, hogy az egyik mos, takarít, a másik meg semmittesz.


Főzni vagy együtt, vagy felváltva úgy, hogy addig a másik házimunkát csinál. De egyébként ez nem sok, 2 naponta főzünk, heti egyszer vagy rendelünk vagy étterem, szóval egy héten 2x, max 3x kell főzni, ez így elég kényelmes. Mosogatógép van, erre sem nagyon megy el idő szerencsére. A maradék házimunkát péntek du. rögtön megcsináljuk, plusz hétközben is ügyelünk arra, hogy mindig tisztaság legyen, így nincs annyi takarítanivaló (mindent a helyére teszünk, a konyhapultot letöröljük használat után, stb.). Így az egész hétvége szabad és rohanásmentes :)


Kb. 2 hetente kimozdulunk valami egésznapos programra is (pl. túra, hegymászás, télen szánkózás, korcsolyázás, nyáron akár csónakázás, piknik, úszás, városnézés, egész napos termál), hétköznap kisebb programokat iktatunk be heti 1-2x pl. mozi, fagyizás, 1 óra közös sport, stb. Plusz heti 1x közös vacsora a tágabb értelemben vett családdal :)


Ez így kényelmes, mert 2-3 hétköznap otthonülős, és 1-2 mozgalmas, számomra ez így egyensúlyban van. Biztos van, akinek kevesebbre van igénye, és olyan is akinek többre, nekünk ez így pont jó.

2015. márc. 4. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
55%
Nem vagy ezzel egyedűl az enyém is ilyen..És én is sokszor 80évesnek érzem magam.
2015. márc. 4. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
94%

"Én pincérnőként dolgozom hétfő-szombat, ő otthonól. Közös program max vasárnap lehetne, de akkor vagy plusz munkát vállal egyikünk épp (vagy mindketten), vagy pótlom ami elmaradt (mosás, takarítás)"


Hát itt lehet időt szorítani: ha már a drága párod otthon van egész nap, akkor mi a túróért nem tud elindítani egy mosást? Esténként miért nem együtt főztök, vagy néha te, néha ő? Vasárnaponként miért nem együtt pótoljátok az elmaradt házimunkákat, akkor délre végeznétek, dögfáradtak se lennétek és szabad a délutánotok. Vond be a házimunkába a párodat is, ne vállalj magadra mindent.

2015. márc. 4. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
39%

Néha mi is így vagyunk ezzel. Főleg amikor én reggel 5-től 1-ig dolgozok ő meg déltől 7-8-ig. Olyankor csak aludni járunk haza.

Próbáljátok meg átszervezni az időbeosztásotokat: máshogy/ máskor takarítani, olyan ételt főzni ami olcsó és gyorsan el is készül.

A kiadásaitokat meg vezessétek. Még hónap elején írjátok le, hogy mire mennyit fogtok költeni és aszerint vásároljatok. Ha tudod hogy szeretnél új ruhát, akkor húzd meg a nadrágszíjat pl. a kajánál.

Mi havonta- kéthavonta szervezünk nagyobb/drágább programot (MÜPA, fővárosi színház), ilyenkor megadjuk a módját: egész hónapban arra készülünk lelkileg, új ruhát veszek, stb.

Nekünk is csak a vasárnapok a szabadok és olyankor kirándulunk, elmegyünk egy fesztiválra, sétálunk, beülünk egy cukrászdába, szóval kimozdulunk otthonról.

Hétköznap meg tudatosan figyelünk egymásra meg a kapcsolatunkra. Nem ülünk le tv-t nézni vagy minden este filmezni, inkább közösen fürdünk, vacsi mellett borozunk és rengeteget beszélgetünk.

2015. márc. 4. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
55%

Néhányan picit jobban is értelmezhetnék az olvasottakat.

A kérdező hétfőtől szombatig dolgozik, emellett tanul. A pincér munka nem könnyű, és pontosan tudom mennyire kiveszi az ember energiáját, 10 évig csináltam. Ráadásul itt nem 8 órás munkaidő van... Plusz még a házimunka, főzés stb. , az ember lánya örül, ha este hullafáradtan beeshet az ágyba.

A párja szintén dolgozik, és tanul. Ergo nem egész nap csak lézeng otthon, hanem suliban van, emellett még otthonról dolgozik.

Nekem senki ne mondja, hogy jól van ez így.

Én szívből utálom, hogy az emberek már mindenbe belekeverik a politikát, de ebbe nem lehet nem belevonni. Ez, hogy huszonéves fiatalok belefásuljanak az életbe, annak köszönhető, hogy nincsenek normális fizetések, normális munkahelyek, normális életszínvonal. Annak ellenére sem, hogy drága kormányunk minden bőrt lehúzott már az emberekről, és hónapról hónapra, egyre inkább kizsákmányolja a dolgozó embert . Iskola mellett agyon kell dolgozniuk magukat, ha meg akarnak valahogy élni. Szomorú helyzet. Talán ha a kérdező vőlegénye végez az iskolával, akkor találhat egy jobban fizető munkát, a kérdező ugyanígy, és akkor marad idejük másra is, azon kívül, hogy próbálják túlélni a mindennapokat.

2015. márc. 4. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
30%

Beszéld meg ezt a férjeddel. Tegyetek ellene, lehet közös program akkor is, ha nincs rá pénz. Elmehettek sétálni, túrázni, várost nézni stb. Van egy csomó romantikus hely. De ha meg tudjátok tenni (pl. szülőkhöz), legyetek pár napot külön.


Mosás, főzés, takarítás: miért egyedül csinálod? Csináljátok ketten.

2015. márc. 4. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
51%

"Hát itt lehet időt szorítani: ha már a drága párod otthon van egész nap, akkor mi a túróért nem tud elindítani egy mosást? "


Az ezután következővel egyetértek, de ezzel a részével nem. Magam is otthonról dolgozok, és sokan úgy gondolják ez valamiféle láblógatás, mikor egy időben 1 hetet szüleimnél töltöttem, mindenféle feladattal bíztak meg, hogy menjek ide, tegyem ezt ide, azt oda, nem értették meg, hogy amikor dolgozok, az ugyanolyan, mint ha a munkahelyemen lennék, nem érek rá ezt-azt csinálni, még ha rövid ideig is tart, mosást betenni például nem sok idő, meg kivenni, kiteregetni sem, de lehet, hogy épp az zökkent ki, ami miatt akár órákat veszíthetek. Na meg ha ezzel kezdődik, hogy vegyem ki, akkor azzal folytatódik, hogy akkor már mossak is fel, mosogassak el, ugorjak le a boltba, ha már úgyis otthon vagyok, ja és a kocsit is vigyem el a szerelőhöz, stb.


Szerencsére az én feleségem érti, szóval ez csak otthon volt így. Ezzel együtt én beszállok a házimunkába, csak nem munkaidőben.

2015. márc. 4. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!